Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire probléma a közintézet...

Mennyire probléma a közintézetekben, ha a gyereknek diétáznia kell illetve állandó gyógyszere van?

Figyelt kérdés
Hátrányba kerül egy bölcsödei felvételnél, vagy egy ovinál? Mi van akkor, ha mondjuk diabéteszes és inzulinra szorul a gyermek. Az óvónők beadják a gyereknek? Mert ugye gyógyszert nem adhatnal a gyeteknek. Mennyire nehéz így intézményt választani?
2014. nov. 3. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
én is így a vége felé 1x-2x megijedtem a szüléstől és volt olyan érzésem hogy "elegem" van ebből az állapotból, a gyomorsav, az hogy alig bírtam mozdulni, 4-5órákat aludtam az utolsó hónapban, az hogy nem tudom levágni, kifesteni a lábkörmöm, hogy deréktől lefelé nem tudtam borotválkozni rendesen...stb...és már visszaakartam kapni a testem és a karomban fogni a picit. :)
2014. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt nem ide tervezted írni. :-)
2014. nov. 3. 08:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon intézményfüggő. Van ahol nem gond a diéta de anyának kell vinni minden napra az ebédre valót, van ahol meg inkább fel sem veszik.
2014. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos hátrányba kerülhet, mert elvileg kötelező, de nem minden ovi vállalja fel. Mert külön étkezés kell, és az inzulint és semmilyen más gyógyszert ők csak úgy nem adhatják be.
2014. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk van olyan anyuka, aki minden reggel hordja be a gyerek napi kajáját az oviba. Gyógyszerről sajnos nem tudok nyilatkozni.
2014. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én minden nap viszem neki a kaját az oviba. Ő ételallergiás. Gyógyszerből az életmentőt adják be neki. Inzulinost akkor vállalnak, ha be tudja adni magának.
2014. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszert csak akkor adhatnak, ha tényleg életmentő. Kislányomnak hörgőszűkülete van és asztmás. Semmi gond nem volt a felvételijével, mondták, hogy legyen a táskájában a rohamoldó pipája, azt beadhatják neki.
2014. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben rendelkezik a gyerek hivatalos orvosi igazolassal a betegsegerol, akkor kulon dietas etkezest biztositanak neki. Gyogyszerbeadashoz szinten szakorvosi javaslat kell, arra beadjak. Itt viszont az inzulin nem szajon at veheto be, hanem injekcio-vagy nem? Ezt elutasithatjak. Hivatalosan csak szakkepzett apolo adhat be injekciot. Arra pedig keves esely van, hogy a bolcsiben legyen. Inzulinpumpat kellene inkabb beszerezni
2014. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lányom tejalerrgiás és asztmás. Van diétás koszt az oviban (bár nem túl finom), és beadják az asztmagyógyszerét is, ha kell. Van epilepsziás csoporttársa, neki is beadják a kúpot, ha rohama van. Ismerős gyereke cukorbeteg, na, ők futottak pár kört, az ovik nem akarták fogadni a kislányt, mert pár óránként mérni-szúrni kell... Aztán találtak egy ovit, ahol az óvónéninek is diabos gyerek van, és ő vállalta, hogy megméri a gyereket, ha szükséges, és ad neki cukrot, ha kell. Így is félnapos volt a kislány, otthon reggelizett és ebédelt (anyuka gyesen maradt). Már iskolás, és magát szúrja, tízórait visz magának, és otthon ebédel. 9 évesen olyan önálló gyerek, hogy csak na!
2014. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!