Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan szoktatnátok be egyszer...

Hogyan szoktatnátok be egyszerre két gyereket ugyanannak az ovinak két különböző csoportjába?

Figyelt kérdés

Átköltöztünk egy másik városba. A kicsi 2,5 éves lesz, a nagy 6, szeptemberben kezdi a sulit, de előtte még oviba fog járni májustól augusztusig (külföld, nincs nyári szünet). A kicsi 1,5 éves kora óta bölcsis, itt is bölcsis lesz (az ovinak van bölcsis csoportja), a nagy természetesen régóta ovis. Egyszerre kezdenének. A nagy már nyilván ügyesebb, önállóbb, de mégiscsak egy idegen környezet, nem szeretném azonnal a full ismeretlen helyen egyedülhagyni. A férjem is májusban kezd az új munkahelyén. Ti hogyan csinálnátok a beszoktatást?


Menjünk be a kicsivel együtt a nagy csoportjába egy órára? Utána meg hagyjam rögtön ott a nagyot? Van jobb ötletetek?


Segítségünk sajnos nincs. Hogyan tudom ezt egyedül megoldani? Ti hogyan csinálnátok?



2022. ápr. 15. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán van ilyen nagy gyereknek ott beszoktatás?

Ezt az ottani oviba kéne megbeszélned.

2022. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekeknek apja nincs? A nagynak gondolom, csak pár nap kellene, ennyit a férjed is meg tud oldani
2022. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Az esetleg nem lenne opció, hogy mindketten ugyanabba az ovis csoportba menjenek? Itthon már 2,5 éves kortól felveszik oviba, ha szobatiszta. Ott nincs ilyen lehetőség? Mindkettőjüknek könnyebb lenne...
2022. ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hét különbséggel szoktatnám, a nagynak elég 1 hét, és utána jöhet a kicsi.
2022. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a picivel gondolom első napokban úgyis csak 1-2 órát lesztek ott, a naggyal ennyi idősen meg lehet beszélni hogy ő egyedül bemegy a csoportjába de ugyanakkor hozod el őt mikor a kicsivel aznapra befejezitek a beszoktatást... Aztán lehet hogy a nagy mondja magától hogy ő másnap már ott szeretne maradni ebédig, vagy ebéd utánig.

De amúgy a helyedben én ettől függetlenül megkérdezném az óvodát, hogy mit javasolnak.

2022. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl nincs beszoktatás, odaviszed reggel aztán max felhívnak ha nagyon nagy a baj 🤷‍♀️
2022. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A férjem is akkor kezd az új helyen, mint írtam, de reméljük, hogy az új munkahelye lesz annyira megértő, hogy 1-2 nap engedi, hogy később kezdjen. Arra is fel kell azonban készülnöm, ha nem, főleg, hogy a beszoktatásnál kérni szokták, hogy ne túl korán menjen, nálunk legalábbis az előző helyen így volt.


A kicsi a bölcsis csoportban kapott helyet, oda vették fel, a közös csoport nem opció, és őszintén szólva örülök is, mert ott kevesebben vannak.


Az elcsúsztatott beszoktatásra gondoltam én is, annál viszont tartok attól, hogy a kicsi félreérti, és nem akar majd a saját csoportjába menni. Otthon ugye nem tudom hagyni, tehát neki is ott kellene lennie a nagy beszoktatásán.


Megnyugtat viszont, amit többen írtok, hogy nem feltétlenül kell a nagyot veszoktatni.


Beszélni fogok az ovival is, meg a gyerekkel is.

2022. ápr. 16. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!