Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen óvodai jelek vannak?

Milyen óvodai jelek vannak?

Figyelt kérdés

Kisfiamat hamarosan beíratom az oviba, izgatottan várom a folyamatot. Tudom, nyilván majd ott kiderül mik közül választhatunk,

de akinek tavaly vagy néhány éve lett óvodás a gyermeke, mit választott?

A mi időnkben bögre, perec, fésű, hóember, vonat stb volt a választék, most is ilyenek vannak vagy “modernebb”? :)

Amúgy neked mi volt? (nekem kiskosár 🤷🏼‍♀️ ötletem sincs miért ezt választotta anyám)


2022. ápr. 19. 15:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Pöttyös bögre volt a jelem pedig napocskát akartam :( Azt már nem tudom, és anyum se tudja megmondani hogy ő választotta, vagy kiosztották, szerintem inkább utóbbi. Unokatesóm két éve volt ovis, totál ugyanazok a jelek voltak mint anno nekünk.
2022. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vannak régiek is mint mondjuk a pöttyös bögre de modernebbek is mint mondjuk fagyi. Vegyes csoport van, többnyire csak a béna jelek vannak mire eljön a választás mert a tesóknak lefoglalják előre az anyukák akiknek már odajár a gyerekük. Viszont nekem egyik sem tetszett a repertoárból tavaly amikor nekünk volt aktuális és kérésemre találhattunk volna ki új jelet neki, abszolút partnerek voltak az óvónők, végül viszont felszabadult egy menőbb már meglévő jel és azt választotta a kislányom.
2022. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szegény anyám biztos utolsónak állt sorba, mert nekem anno sárkány volt a jelem. Mivel akkor még mindenbe bele kellettt hímezni, lealkudta papírsárkányra (akkor nyílt az ovi, túl sok lelkes, de gyakorlatlan pályakezedővel :) )
2022. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
lányomnak pl az órából csináltak katicát, mert a bölcsis jeléhez ragaszkodott :)
2022. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem körte volt a jelem. Nagylányunk az én gyerekkori óvodámban kezdett, itt a szülő kérheti mi legyen, ha nincs ötlete, akkor az óvónők döntik el. Én anno a saját jelemet kértem neki, ha jól tudom kb azóta nem volt a körte amióta én elballagtam 😅

Középső lányunknak cica lett a jele, ezt is én kértem. De ez már másik óvoda. Szeptembertől váltunk. Lehet akkor változik a jele, attól függ foglalt e már a cica.

2022. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Felénk ugyanazok még mindig.. :)

Nekem vitorlás hajó volt, a páromnak meg papír sárkány

2022. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk “scamp” jelgyűjtemény volt;

Fa

Hajó

Szív

Masni

Vonat

Cica

Szivárvány

Autó

Nyuszi

Napocska

Traktor

Katica

Pillangó

Szóval klasszikusok



Közben megtalàltam kb

[link]

2022. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Saját csoportomból ilyenekre emlékszem:

Teherautó, virág, katica, gyertya, gyöngysor, alma, szilva, pöttyös labda, lepke, napocska, cseresznye, nekem pedig fagyi volt.

Egyik tesóm jele lufi, másiké pedig fenyőfa volt. A fenyőfás tesó csoportjából az egyik srác jele repülőgép volt.

Elvileg a jeleinket mi választhattuk ki, de nem emlékszem erre egyáltalán, de a fagyinak nagyon örültem, mert azt szeretem.

2022. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem nagyon változnak. Olyan egyszerű figurák kellenek, amiket egy átlag kézügyességű gyerek le tud rajzolni.

Lányaimnak eper, körte, esernyő.

De van még halacska, virág, napocska, szív, gyöngysor, pillangó, létra, hajó stb

2022. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem napocska volt, férjemnek, sógoromnak ceruza, szekrény, egyik lányomnak katica, másiknak napocska.A másik csoportban láttam nyalókát és dinnyeszeletet, azok biztos kérésre lettek, mert eddig sosem voltak.
2022. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!