Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Manapság hogy oldják meg a...

Manapság hogy oldják meg a szülők a nyári és évközbeni szüneteket, hova teszik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam gyerek, akkor a nagyszülőknél voltunk, az egyik nyugdíjas volt, a másik vett ki szabadságot nyáron. Az unokatestvéreinknél is nyaraltunk, így megint meg volt oldva 1-1 hét.


Na most, nálunk pl. nincs nyugdíjas nagyszülő, szabit erre nem fognak kivenni (tudom), testvéreknél sincs sehol gyerek, hogy nyaraltatni lehessen, mint anno. Még nem járunk ott, hogy még kelljen oldani szüneteket, de azért elgondolkodom rajta, hogy fogjuk megoldják, ha eljutunk addig...


Sem az én, sem a férjem munkahelyén nem adnak ki nyáron több hét szünetet, illetve nyilván mások is menni akarnak szabadságra rajtunk kívül, be kell osztani. Másnak is van gyereke, akivel otthon kéne lenni tavaszi szünetben.


Nos, ti hogy oldjátok meg? Idegen bébiszitterre bízzátok a gyereket?



2022. ápr. 27. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi váltott munkarendben dolgozunk a férjemmel, valaki mindig van itthon a 6 éves lányunkkal. Sokat kell fejlesztésre hordani (autista),ezért eleve így helyezkedtem el,igazodva az ő munkájához.
2022. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes megoldások voltak-vannak nálunk. Amíg ovis-kisiskolás volt, addig sok jó napközis táborban volt, csak bírni kell anyagilag, és barátokkal kellett ügyesen szervezni, hogy egyszerre mejenek, és így élvezték nagyon. Tízévesen már ottalvósba is elengedtük. Kivívtunk némi home office lehetőséget is, és barátok szüleivel megosztva "magán napköziztünk" is, azaz kölcsönös vendégeskedéseket szerveztünk. Így egy szülő elvolt három gyerekkel egy hétig, aztán csere. Rém bonyolult tud lenni, de megéri. Én most már szabadúszó vagyok, tudok vele itthon is lenni, ha kell.
2022. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azokkal oldom meg, amiket írtál, hogy nálatok nem működnek.

A még dolgozó nagyszülő áldozott minden évben egy hetet a szabadságából az unokákra, nem is értem, hogy ebben mi olyan nagy áldozat, alig várta, hogy menjenek hozzá. A munkahelyemen egyeztetnem kell a kollégáimmal, de mivel 4-en vagyunk a csoportban, havi egy hét szabit simán ki tudok venni a nyáron. A fennmaradó időben pedig táborokba mennek, fejenként 3-4 hétre.

2022. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Már számolgattam.

Mifelénk 6 hét a nyári szünet, 2 hét télen, 1-1 hét ősszel és tavasszal, plusz a húsvéti pár nap, mert pl idén nem volt összekötve.

Nehezíti is, hogy nem Magyarország, szóval majdhogynem teljesen egyedül vagyunk erre.

Nyáron: 1 hétre eljönnek az unokatesói, akkor én leszek szabin velük, aztán a mi gyerekünk megy el egy hétre hozzájuk, ekkor mindketten kiveszünk 1 hetet, mert az lesz a mi hetünk.

Utána 1 hetet veszünk ki mindketten, és családi nyaralás.

Utána a nagyszülőket hívom ki 1-1 hétre.

Utána 1 hét tábor.

Ezzel a gyereknek megvan a 6 hét, nekem 3 hét szabi, a férjemnek 2 hét megy el.

5,5 hét szabi van összesen.

Télen kitudok venni 1 hetet a férjem meg 2 hetet.


Maradt 1,5 hét.

1 hét nekem a tavaszi szünet, illetve pár nap a husvéti időszak.

1 hét az őszi a férjemnek, és marad neki 3 napja ha valahol gebasz van.


Nagyon be kell osztani... ha a szüleim ne jönnek, akkor lemondanék a gyerekmentes hétről meg a teljes családi vakációról.

2022. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
11 hét a nyári szünet. Ebből 2x2 hetet leszünk szabadságon. 1-1 hetet lesznek várhatóan a szüleimnél, még nem tudom hogy együtt vagy külön (2 gyerekünk van). A többi héten tábor lesz, mást nem tudunk tenni. Egy jobb családi nyaralás árát elköltjük erre.
2022. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!