Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező óvodába hordanom a...

Kötelező óvodába hordanom a gyerekem ? Bünteti a törvény ha másképp teszek ?

Figyelt kérdés
Mit vonna maga után ha nem hordanám a gyerekem óvodába ?
2022. máj. 5. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

Betöltött 4. èvig lehet felmentèst kèrni. Utàna meg lehet sokat ,,beteg".

Nem minden orszàgban kötelező az òvoda meg az iskola, anèlkül is felnőnek megfelelően a gyerekek. Ez a tùlszabàlyozàs egyes tùlkorlatozò orszàgok sajàtossàga.

2022. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

11. Köszönhetjük a rasszistázós áljogvédőknek.


Nem lehetett volna olyan trv-t hozni, hogy alacsony iq-jú v melyszegény csaladok szamára legyenbkötelező... mert azonnal kiabaltak volna h ez cigányokra szabott trv.


Igy aztán szívjon a normális szülő is...

2022. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

Hiàba terelik be az òvodàkba őket, ugyanaz marad a kultùràjuk. De legalabb amirtizàlnak pàr tantermet, mire betöltik a 16-ot.

Egy normális jogalkotò engedett volna megkülönböztetèst, de ez inkàbb a korai ès àltalànos agymosàsròl szòl. Az magàntanulòsàgot ugyanùgy betiltottàk, pedig az nem romàkra volt jellemző.

2022. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. ha 2-3 hónapot hiányzik aktívan egyhuzamban."


Ha betegség miatt, és orvosi igazolás van róla, akkor semmi gond.

2022. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

12-es, nem értem, miért szívás, hogy a gyerek óvodába járhat. Annyi szépet alkotnak az én gyerekeim is, amire nekem nemhogy időm, de tehetségem és kreativitásom se lenne! Mennek ide-oda, de hozzájuk is jönnek bábszínházasok, jönnek kutyakiképző trénerek, hoznak pónilovakat. Rengeteg élmény, rengeteg tapasztalat! És ebben a közösségben lelhet barátokra, tanulhat meg közösségben létezni, osztozni a játékokon stb.

Mindkét gyerekemnek nagyon sok örömet ad ill. adott az óvoda, és rengeteg szeretet kap ill. kapott az ott dolgozóktól.

2022. máj. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%

Pluszban előbb utóbb feljelentenek, mert ez szabálysértés is: óvodai nevelésben való részvételi kötelezettség megszegése.

Folyamatosan fogják kiszabni egy idő után a pénzbírságot.

2022. máj. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
33%

Amikortól óvodaköteles minimálisan kötelező bevinni.

De az ovisokra amúgyis jellemző a betegeskedés, szóval minden kis bajjal mehetsz a háziorvoshoz, s igazol az jópár napot. Majd újra, stb.



Én se igazán értem az ovi lényegét, mert én az oviban is pont annyit szocializálódtam, mint otthon. Ugyanúgy egyedül játszottam, s már ugyanúgy nem szerettem akkor se az embereket, mint most. Utáltam is.

2022. máj. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
48%

#15: félreérthetően írtam... Nem azt akartam mondani, hogy _általánosságban_, mindenkinek szívás...

De pl. vannak, akik mondjuk még egy évig szívesen otthon tartanák a gyereket. Akár mert van kisebb testvér, akár közlekedés/logisztika szempontból, akár más.... Ide még tán az egyéni hóbort is belefér. :)


Egyetértek veled, hogy szüksége van a gyereknek szocializációra. Legfőképpen annak a rétegnek, akit említettem. De ugye nem lehetett "célzott" közönségnek kötelezővé tenni, mert azonnal óbégatás lett volna belőle. Pedig nekik aztán tényleg NAGYON szükség van a gyerekeik szocializációjára, hogy ne az otthoni törzsi körülmények között legyenek 0-24.

2022. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!