Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak az viheti nyáron oviba a...

Csak az viheti nyáron oviba a gyereket aki dolgozik?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem dolgozok, de a 4 éves kislányom nagyon szeret oviba járni, már hétvégenként is kérdezi mikor mehet megint. 2 és fél hónap nagyon hosszú idő, persze mennénk ide oda barátokhoz, de ez akkor is kevés társaság, testvére nincs. Nem tudom merjem e mondani az óvónőnek, hogy legalább 1 hónapot mehessen nyáron, de nem akarom azt se, hogy azt higgyék leakarom passzolni a gyereket. Egy faluban lakunk, itt mindenki tud mindent így gondolom azt is tudják, hogy nem dolgozok.

#Óvoda, óvodás, nyár, nyári szünet,
2022. máj. 31. 11:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meg ugye munkát is keresek így ez bármikor változhat vagy ha pl behivnak valahova interjúra akkor hova tegyem a gyereket? Más nincs aki vigyázna rá.
2022. máj. 31. 11:58
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Megmondod, hogy munkát keresel és állásinterjukra jársz/készülsz. Max hamarabb hozd el mindig mikor épp nincs dolgod
2022. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt óvodája válogatja, nálunk minden szülőnek odatoltak egy táblázatot a nyári ügyeletről, és kérték, hogy jelöljük be, mikor fog menni a gyerek és mikor nem. Senkitől nem kérdezték meg, hogy dolgozik-e. Mi mondjuk kihúztuk a fiamat végig, mert itthon vagyok a 2 éves tesójával, meg vannak nagymamák-nagypapák, lesz mivel elfoglalni nyáron. De ha azt akarnám (vagy ő) hogy menjen, mehetne. Viszont hallok olyat is más oviból, hogy otthon lévő anyára már akkor is vágják a pofákat, ha nem viszi haza minden nap ebéd után a gyerekét, hanem mondjuk csak az 5 napból 3-szor. Szóval ezt neked kéne kideríteni, nálatok mi a helyzet. Egy biztos, olyan jogszabály nincsen, hogy ha te nem dolgozol, akkor nem viheted. Az óvoda már nem kérhet munkáltatóit. Max csúnyán néznek rád.
2022. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is táblázat van. Első évben még dolgoztam, ment végig (kivéve 2 hetet amíg zárás volt), második évben már gyeden voltam, akkor végig kivettem.


Óvoda függő. Nálunk vegyes összevont csoportok vannak nyáron. Az esetleg tud "segítség lenni" az óvónőknek, ha ebéd után elhozod.

2022. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, egy kis faluban hogyan csapódna le, de jogi akadálya nincs, hogy vidd nyáron akkor is, ha pont munkanélküli vagy.
2022. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Az viheti, aki igényt tart a nyári óvodai ellátásra. Nincs ilyen, hogy nem szabad vinni.

Annak viszont utána járnék, hogy a lányod kis pajtásai fognak e nyáron oviba járni. Ugyanis nyáron összevonások vannak, mivel sok gyereket nem visznek. Így aztán a csoportok keverednek és könnyen lehet, hogy a kislányod barátai nem is lesznek ott, tehát nem fog neki annyira tetszett az ovi.

Az óvónőknek, dajka néninek természetesen minél kevesebb gyerek van, annál könnyebb. Azért is, mert ha kevés a gyerek, akkor bőven elférnek egy csoportszobában és nem kell a másikat napi szinten takarítani. A másik pedig, hogy ha kevés a gyerek, akkor kevesebb személyzet kell és ki tudják adni a szabadságokat, ami egyébként kötelező is.

2022. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk is így van.

Pedzették, hogy összevont csoport stb


Itthon vagyok a 2 évessel, de menni fog.


3 hétig zárva lesznek

1 hetet táborba mennek

1 hetet nyaralunk

2022. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Nyáron összevont csoportok vannak. Ez nem azt jelenti, hiyg a ti óvodátokban minden csoportból 1-2 csoportba kerülnek q gyerekek, hanem azt, hogy minden óvodából kerülnek gyerekek q csoportokba, ami bármelyik óvodában lehet.
2022. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy a 8-as írja

Viszont azt a 3 hetet szinte minden szülô megoldja, vagy legalább 1 részét.



Nálunk azért elég erős..jún 13- szeptemberig van összevont és közben 3 hét, amikor más oviba menne.


Nekem a gyerekem imádja az ovit.. beszoktatás sem kellett.


Így az 5 hét ovimentességet teljesen reálisnak gondolom.

2 ovi van a településen


7.

2022. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen. Én nem viszem a lányomat, mert itthon vagyok az öccsével, de van olyan szülő, aki nem dolgozik, mégis viszi a gyerekét nyáron. Óvodától függ szerintem.
2022. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!