Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire zavarhatja egy...

Mennyire zavarhatja egy gyereket, hogy az anyja is abban az óvodában dolgozik, ahova ő jár?

Figyelt kérdés
Persze anyuka másik csoportban, csak hogy éli ezt meg egy kisgyerek? Hogy ott az anyuka és nem mehet oda hozzá bármikor?
2014. márc. 11. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon nagyon gyereke válogatja.

Nekem a nagylányom nem bírná elviselni, mindig ott van mellettem, ha én is ott vagyok.


De van olyan gyerek akit ez nem zavar.

2014. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

A mi ovinkban a fiam egyik csoporttársának az anyukája dadus az óvodába. Csak a másik csoportba. Most kezdték a kiscsoportot.

Év elején elég nehézkes volt, mivel a fia nagyon sírt, hogy az anyukájával akar lenni, olyankor mikor már nagyon nem bírták megnyugtatni, akkor szóltak, hogy jöjjön át, nyugtassa meg. De ez csak tényleg az elején volt így, utána már megszokta a gyerek az ovit, illetve, hogy az anyukája a másik csoportban van és ott dolgozik, így már semmi gond nincs régóta.

Sőt, még néha beugrik a fiaink csoportjába is, ha éppen kevés a gyerek vagy a másik dadus szabin van. Kis településen élünk, kevés a gyerek, így van, hogy tényleg többször együtt van az összes gyerek, vagy a másik dadus van nálunk.

2014. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

enyém imádta :)

amúgy miért ne mehetne oda bármikor?

nekem is volt olyan, hogy elesett, nagyon megütötte magát és átszólt a dadusa nekem, hogy ha ráérek menjek már át egy gyógypuszival mert vár a gyerekem :D

az udvaron mindig találkoztunk, de nem ért rá amúgy anyázni, ment játszani, hisz hintázni kell, motorozni, homokozni, focizni, magasról tett rám :)


olyan volt, hogy az ő csoportjában minden felnőtt beteg lett, így helyettesíteni kellett ott, akkor engem küldtek át és hát teljesen más! eleve ugye az ő csoportjának én vagyok "xy anyukája" nem pedig "xz néni", nyilván nem is akkor a szigor, hisz ők is másképp állnak hozzám mint az óvónénijükhöz :)


én nagyon szerettem azt az időszakot!

na meg ugye az se mindegy, hogy együtt jöttök, együtt mentek, nem kell még meló után a gyerekért menni.

ja és persze minden pletyiről tudsz a csoportjában ami azért nem mindegy :)

2014. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nem volt jó!

Bár anya csinálta rosszul, mert öltözni mindig elvitt a pedagógusöltözőbe, ott készülődtünk együtt hazafelé és emiatt én kiközösítve éreztem magam, nem szerettem, hogy én nem öltözhetek a többi gyerekkel együtt, csak ezt akkor kicsiként még nem tudtam megfogalmazni.

Anya mesélte, hogy mikor az udvaron játszottunk és megláttam, akkor is sírva szaladtam volna oda hozzá.

Én altatáskor sosem aludtam, mert féltem, hogy bepisilek.

egyszer anya helyettesített a csoportomban. Altatáskor piszkáltam a székeket, nem hagytam abba hiába szólt rám.

Erre anya kivitt a csoportszobából és az öltözőben a dadusnénik szeme láttára felpofozott. Emlékszem, nagyon szégyelltem magam, hogy ezt ők látták.

Szóval szerintem jobb, ha a gyerek nem abba az intézménybe jár, ahol a szülő dolgozik.

2014. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lcs ***** válasza:
100%
Nekem anyukám óvónő volt, és tesómmal mind a ketten abba az oviba jártunk, de nem az ő csoportjába (direkt így csinálták) :) nekünk nem okozott lelki törést, bármikor mehettünk hozzá az udvaron :) de ahogy írták előttem, biztosan gyerek függő is, velünk nagyon foglalkozott,beszélgetett anyu (mai napig is nagyon jó a kapcsolatunk), így megértettük, hogy miért van így. :)
2014. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lcs ***** válasza:
100%
"nagyon sokat foglalkozott" akartam írni...
2014. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik csoportba jártam.Az én anyukám dadus volt.Egy rossz esetem van.Nem ettem meg valamit(rossz evő voltam),sőt azt mondtam,hogy nem kell megennem,mert azt én nem szeretem.Az én dadusom elmondta az anyukámnak.Nem kaptam nápolyit.Egész alvásidő alatt sírtam.Egyébként nem kerestem az anyut,ő sem jött hozzám,mindenki a saját helyén volt.Nem láttam egész nap.reggel leadott,délután felvett,mintha nem is egy helyen lettünk volna.
2014. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
semmenyire! söt inkább megnyugvást add! az én anyukám is abba az oviba volt konyhásnéni ahová jártam és jo volt mindig megpuszilgatott,megölelgetett!
2014. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!