Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most tényleg azért ne vigyek...

Most tényleg azért ne vigyek én édességet a saját gyerekem születésnapján az óvodába, mert egy anyuka hisztizik h az ő gyereke nem kaphat?

Figyelt kérdés
Van aki szerint nekem (meg persze majd mindenki másnak is) tekintettel kellene erre lenni. Kitalálta hogy vigyünk gyümölcsöt. Hát nem tudom. Felénk nem banánnal ünnepeljük a szülinapokat.
2022. aug. 27. 19:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az Óvónő nem szól és sokszor aznap tudja meg hogy szülinap lesz.

Mivel az én gyerekem allergiás így én kértem meg a szülöket hogy szóljank. Ha ez nem sikerűl akkor is van valami tartalék nasi bent az oviba ,hogy tudjanak neki adni.

Irgalmatlan rossz volt azt hallani hogy x nek szülinapja volt és ő semmit nem kapott(összevont csopi volt és senki nem volt bent a saját óvónöi közül ,hogy adjon neki)

2022. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
31%

20-as, 19-es vagyok, és óvónő. Ahogy itt más is írta már, az óvónő nem mindig tudja előre, hogy a szülő mikor szeretne ünnepeltetni. Van úgy, hogy reggel kérdez rá az anyuka, hogy alkalmas-e azon a napon, mert neki úgy lenne a megfelelő. A gyerekek szülinapját természetesen számon tartjuk, de az egyáltalán nem biztos, hogy az ünneplés is arra a napra esik pontosan. Egyébként pedig nem gondolnám, hogy az óvó kötelessége mindent is számon tartani ( arra gondolok, hogy ő értesítse a másik szülőt). Tudod mennyi információ érkezik minden reggel a gyerekekkel kapcsolatban? Ezt vegye fel ha melege van, azt vegye fel ha udvarra megyünk, Lacikáért a szomszéd jön, Katika holnap fülészetre megy, ezért késni fog, apa nem viheti el a gyereket, mert éppen válnak, Bécike ma ne menjen a csúszdára...stb. Nem káptalan ám az óvónő agya! Annál is inkább, mert a napi tevékenységre kell koncentrálnia, nincs mindig ideje minden apró- cseprő kérésnek eleget tenni. Elég a legfontosabbakat észben tartani.

Szóval, ezt a szülőknek kell intézni egymás között, ha el nem felejtik.

Amúgy pedig van olyan iskola, ahol lehet szülinapozni, főleg még 1-2. osztályban. És a Mikulás is érkezik, méghozzá általában egyforma csomagokka, amiben édesség van.

2022. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

#20 vagyok, csak álmélkodom, hogy ismét nálunk működik minden olajozottan a nagy magyar (vagy legalábbis gyk-s) átlaggal szemben. :-)


Pedig egyébként sima nagyvárosi, önkormányzati ovi, aranyos óvónőkkel.


22-es, mi az, hogy az anyuka mikor akar ünnepelTETNI?????


A gyerek szülinapját szülő is, óvónő is tudja. Az egymáshoz közeli dátumokat összevonják, ritka eset, hogy egyszerre csak egy gyereket ünnepelnek. A nyári szülinaposokat is megünneplik egyszerre, szeptemberben. Vagyis természetes, hogy nem okvetlenül a napján ünneplik a gyereket.

Természetes az is, hogy az óvónő szabja meg az időpontot és annyival előre közli, hogy a szülők a tortát vagy egyebeket be tudják szerezni.

Sőt, még az óvónő is szokott ajándékot adni, legalábbis az én kislányomnak adott: legutóbb varrt egy legalább 30 cm átmérőjű kisbékát puha filc anyagból, kitömve a hasát. Mondanom se kell, kislányomnak azóta ez az egyik kedvenc játéka és alvókája. (Tudom, ez messze több az elvárhatónál, csak leírtam, hogy ilyen is van.)

2022. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
23-as, én is szoktam minden gyereknek ajándékot adni, mindenkinek egyformát. Mi nem vonjuk össze a gyerekek szülinapját, mert szeretnénk, hogy az csakis az ünnepelt " nagy napja" legyen. S nálunk a szülő kompetenciája eldönteni, hogy mikor tartsuk a szülinapot. Nyilván, ha valami programmal egybe esne, akkor javasolunk más időpontot. Egyébként szerintem a szokások lehetnek eltérőek, ezt óvodája válogatja.
2022. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!