Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jelezte már feléd az ovi,...

Jelezte már feléd az ovi, hogy a héten még ne vidd/hamar hozd haza a gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben már 4 ovi jelezte, hogy a héten maradjon otthon a gyerek, ha tud vagy vigyék haza hamar. Felháborítónak tartom, hogy mindent meglovagolva próbálják most már a gyerekeket távol tartani az intézménytől (egyben a munkájukat nem ellátni).


Érdekel, hogy mennyire általános jelenség ez vajon?


2022. aug. 29. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, maradjon otthon a héten.
Igen, kérik, hogy ebéd után vigyük haza.
Nem, teljes gőzzel üzemelnek.
28 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Teljes gőzzel mennek de nálunk akkor is kéril, hogy ebéd után vidd haza, ha nem muszáj maradnia.


( munkáltatói igazolással aludhat ott!!!)


Viszont nekem kérdéses volt, hogy 5-én kezdjen-e.. de mondták hogy jobb ha 1-jén, mert sok kezdő leza 5-én ( több újrabeszokó, akik nagyon nehezen vették tavaly a beszokást)

2022. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Most így nyár végén miért tennék ezt?


Nekünk csak nevelés nélküli lesz 1 nap, amin kérdezték kell e ügyelet.


4 ismerős ügye téged miért háborít így fel? A te gyerekednek sincs ovija vagy csak unatkozol és szereted magadat idegesiteni?

2022. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%

Na kezdődik!

Ha ennyire kevés óvónő lesz, akkor meg is fogják követelni, az otthon unatkozó anyukáktól, hogy vigyék haza.

2022. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Mi alapján gondolod, higy aki munkahelyen nem dolgozik, az unatkozik..


Igen


Kezdődik az ítélkezés és más életében való vájkálás.



Az óvódának az a feladata, hogy 5:30-16:30-ig biztosîtsa a felügyeletet.

Az óvónő egy alkalmatzotz, akinek ezt a feladatot el kell látnia.



A munkahelyemen majd én is szólok a vasárlóknak, hogy légyszi reggel ne gyertek, mert még nem ébredtem fel.. vagy de du, mert kényelmesebb kávézgatni..

2022. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem meg, mert ez egy oldal, ahol lehet kérdéseket feltenni, én pedig egy felnőtt vagyok, akit érdekel néhány dolog a nagyvilágból.


A mi ovink is kezdte, a héten nincs ovi 1 napot, mert értekezlet van.


A 4-es válaszoló álláspontján vagyok, nevetséges, amit meg mernek engedni maguknak. Egy ismerősömnél ki merték írni, hogy a szülő ha lehet, menjen táppénzre, hogy megoldja a gyerekét, mert az ovi nem tudja/akarja.

2022. aug. 29. 13:54
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
4. Mivel csak délelőtt vannak foglalkozások, délután akár közmunkás is lehet velük, összevonhatják a csoportokat.Főleg késő ősztől. Sok anyuka meg fogja gondolni magát. Az óvodákban a legrosszabb a pedagógus helyzet.
2022. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nem mondtak olyat, hogy haza kéne vinni. Én is otthon vagyok még 1 évet a kisebb tesóval és több csoporttársánál is hasonló a helyzet. De nem erőltetik, hogy vigyük őket haza. Pedig nálunk is pedagógus hiány van. Minden csoportra csak 1 óvónéni jut és 1 pedasszisztens
2022. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szokj hozzá, mert az iskolában is ez lesz. Csütörtökön 11-kor el kell hozni őket, pénteken is rövidített órák lesznek. Ezt kb minden hónapban megcsinálják. Ilyen értekezlet, olyan szünet, mindig van valami ami miatt szabit kell kivenned, ha nem rugalmas a munkahelyed. Ügyelet csak papíron van.
2022. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyre inkább fogják kérni, hogy vigyék haza a gyereket. Ha beindul a fűtési szezon és problémás lesz, azonnal ehhez folyamodnak, mert a csoportokat össze fogják vonni és az épület egy részében lesznek csak.

Az iskolákban is számítani lehet hasonló dolgokra. Rövidített órákra, napközi megszüntetésekre. Nem országosan, hanem ott, ahol éppen erre lesz szükség.

2022. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem, de nem is viszem nyári szünetben a gyereket oviba, mert azt gondolom a gyereknek és az óvónőnek is jár a pihenés.
2022. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!