Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jelezte már feléd az ovi,...

Jelezte már feléd az ovi, hogy a héten még ne vidd/hamar hozd haza a gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben már 4 ovi jelezte, hogy a héten maradjon otthon a gyerek, ha tud vagy vigyék haza hamar. Felháborítónak tartom, hogy mindent meglovagolva próbálják most már a gyerekeket távol tartani az intézménytől (egyben a munkájukat nem ellátni).


Érdekel, hogy mennyire általános jelenség ez vajon?


2022. aug. 29. 13:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
10 es, és hova viszed ha nem él egy nagyszülő sem és dolgozol és táborba még nem akarod vinni? Marad az óvoda, ahol jól érzi magát a többi gyerkőc között. Amúgy van heti 1 nap home officom, aznap soaem ment nyáron, ha nem voltunk szabadságon
2022. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Olyan kevés óvónő van, hogy lassan annak is örülhet a szülő, ha nem 8 általánossal rendelkező közmunkás vigyáz a gyerekre. Amúgy délutánonként már sajnos ez is egyre több helyen megesik. Szóval jobb lesz ha hozzászoksz, hogy sűrűn kérnek majd olyat, hogy ha tudod vidd haza a gyereked. És ez nem az óvónő lustasága vagy kényelme, hanem ő sem hajlandó 2-3 ember helyett dolgozni, túlórázni, amit nem fizetnek ki.
2022. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

12. Pontosan így van.

Konkrétan vannak óvodák, ahol közmunkások vannak délután a gyerekekkel.

Miért jobb, ha 30-40 gyerek van egy kupacban óvodában, mint otthon?

2022. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Van sulisom is, Ő már felsős. Én ott annyira nem tapasztalom ezt, megmondom őszintén, de biztosan tanárfüggő is. A mi tanítónőnk az az igazi pedagógus volt, szívvel-lélekkel tette a dolgát és sosem kellett ok nélkül otthon tartani. A suli sem ilyen szerencsére, hogy kihasználná ezt, úgy értem, hogy a vezetőség. Most lesz felsős, meglátjuk, de attól nem tartok.


Az ovi sem aggaszt, igazából tényleg csak kíváncsi voltam, nem dőlök a kardomba azért, mert nincs ovi. Ebéd után mindig jön haza, a délután nem is érint. Csak meglepett a hozzáállás, de örömmel látom a szavazatokból, hogy azért nem ez az általános.


Az oviban egyébként hivatalosan nincs az iskolával egyenértékű nyári szünet, csupán egy ügyeletes hónap, ahol váltják az ovik az ügyeletet. Ettől függetlenül sosem vittem nyáron, a sulival együtt leálltunk. De nekem a szeptember 1. az már TANÉV és egyébként sem nyár, hanem ősz. Így a "nyári szünetben nem viszem" válasz értelmetlen.

2022. aug. 29. 15:17
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk van ovi és lehet is vinni. De a hétfő, kedd, szerda a nyári szünethez tartozik és erről júniusban kellett nyilatkozni, hogy viszem-e, én beírtam, hogy viszem és mehet is. Csütörtökön van a rendes tanév kezdete.
2022. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk folyamat ezt csinálják, hol arra hivatkoznak, hogy sok a beteg, hol valamilyen szünetet tartanak, hol kevés az óvónő. Most nyáron olyan is volt, hogy nagyon meleg van ne hozd::::D mi nem járunk nyáron, de barátnő mesélte.


Amúgy, nálunk totál átlátszó az egész, maximum 6-7 gyerek lehet bent..mindig más, a többi “””köhög””” = üljél szépen otthon vele, nekünk sok.


Eljátszották velünk is sokszor, hogy jaj folyik az orra, jaj köhög, bágyadt, kicsit meleg volt a feje, holnap ne hozd… de már a háziorvos is mondta, hogy ennyi igazolást nem tud adni a semmire, mert ugye anélkül nem mehet újra közösségbe.

Nálam márciusban betelt a pohár. Felhívtak délutáni alvás után, hogy most azonnal menjek érte, mert annyira köhög a gyermekem, hogy behányt. Rohanok fejvesztve, a gyerekem a folyosón röhögcsél, pörög ezerrel… Már ott majdnem eldurrant az agyam, az óvónők meg kb. karba font kézzel, hogy hú de jó hogy ideértem, nem tudják mi lehet, de már sokkal jobban van… majd Majd öltözésnél a gyerek azt mondja, anya Kati néni azt mondta hánytam, pedig nem is…… akkor elmondtam a véleményem, azóta nem voltunk betegek sem.

2022. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
15-ös, igazad van, hülyén írtam ki a kérdést. Csüt-péntekre gondoltam elsősorban, nem az egész hétre.
2022. aug. 29. 15:44
 18/19 anonim ***** válasza:
83%

Igen,húgom nem vihette a 2 lányát még a héten.

Az én lányom múlt hét hétfőtől jár,pedig júniusban kihúzattam. Máshogy alakult (kórházba kell járkálnom).

2022. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16%
10-es vagyok, nincs nagyszülő aki vigyázzon rá, így a férjemmel felosztva vesszük ki a szabikat, és bébiszitter vigyáz rá.
2022. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!