Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Közületek van olyan, aki...

Közületek van olyan, aki vitte a kisebbik gyerekét az idősebb testvér ovis beszoktatási napjaira?

Figyelt kérdés
A fiamnak most lesz az első ovis napja és azt mondták 4 nap lesz a beszoktatás. Viszont van egy 10 hónapos babám is. Szülőin megemlítettem, de konkrétumokról nem volt szó. Lehet még nekik is új ez. Sajnos nincs aki vigyázna rá addig. Másnak esetleg tapasztalata erről?
2022. aug. 29. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekem addig vigyáztak rá ( babysitter)



Konkrétam a 4 napból 10 percet voltam benn


Utána az épület másik részében voltam, oda màr vittem a kicsit is, mert tudtam, hogy nem kellek.

3 nap màr el is mehettem.. csak hamar kellett hazavinni a nagyot

2022. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Bevittem, nálunk a beszoktatás ovi udvaron volt, nem volt gond a kicsi. Pár nap múlva meg amúgy is elküldenek, hogy nem kellesz már oda, gyere visssza pár óra múlva. A beszoktatást könnyen veszik. Majd ha rájön h ez így is marad akkor lesz a gond. :)
2022. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

1. Vagyok


Nálunk viszont benn volt a szoktatás..


Zavarta volna a nagyot, ha a tesó is jelen van, de itt 1 év feletti volt már a kicsi is

2022. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem vittem. Ez a nagyobbik kicsiről szól, valahogy meg kéne oldani.
2022. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Én is bevittem a kicsit, aki akkor 2.5 hónapos volt. Nem ő volt az egyetlen kistesó. Tök természetes volt mindenkinek. A gyerekem egyáltalán nem szokott be nehezebben ettől, nem vette zokon, hogy én a kicsivel elmegyek majd, és nem tudtam kevésbé figyelni rá a kelleténél, hiszen a beszoktatás lényege, hogy nem én játszom a beszokó gyerekkel, nem vagyok ott a sarkában, hanem csak biztonságos hátteret adok. Amúgy is csak két nap volt, amíg bent voltam a csoportszobában, utána még egy nap a folyosón, a negyedik nap meg már délelőttre ott is maradt, mi meg elmentünk sétálni. Teljesen harmónikus volt.
2022. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nem volt beszoktatás, annyit kértek az első pár napban, aki tudja vigye haza délben.
2022. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vittem a 11 hónapost, mert csak a nagyra akartam koncentrálni. A beszoktatás amúgy is csak 2 óra, 9-11-ig kell bent lenni és ez is csak 5 nap. Megoldottuk, a nagyszülők felváltva bevállalták ezt a kis időt azokon a napokon.

De kisebb kistesók voltak bent, 6 hónapos, 1 hónapost láttam bent. Sőt, nagyobb tesó is volt bent, aki már nagycsoportos ovis és bent volt a kicsik között. Na, azt már nagyon furcsálltam, szerintem az zavaró volt.

Azt gondolom, hogy az én 11 hónaposom is zavaró lett volna, mert ő már jön-megy, mindent meg akar nézni, szájába vesz stb.

2022. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Na meg milyen érzés az a gyereknek, hogy anyuka a kicsit hazaviszi, őt meg nem. Nem igaz, hogy nem lehet megoldani pár órát, ha orvoshoz kell járnod vagy hivatalos helyekre mit csinálsz?
2022. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Az a nagytesó napja, ahogy azóta sem viszem az ovis anyák napjára sem, az ovis kirándulásra sem, szülőire sem, nyílt napokra sem.

2022. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vittem, szerencsére meg tudtam oldani, legyen addig vki itthon vele. De volt egy anyuka,aki vitte az akkor kb 8-9 hónapos kistesót. Túl sokat nem tudott a naggyal foglalkozni, végig rajta lógott a kicsi.
2022. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!