Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 nappal idősebb terhesség?

6 nappal idősebb terhesség?

Figyelt kérdés
Ez amiatt van, mert a terhesség elején csak megsaccolni tudják a terhesség korát? Vagy mitől függ?

2021. dec. 15. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden baba fogan középidőben.


A terhesség elején tudják a legpontosabban megmondani, hány hetes, később már nagyok lehetnek az eltérések, eleinte ez nagyjából egyforma.

2021. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 2-3 héttel később fogantak a gyerekeim, mint a papírforma szerint kellett volna, ez alapján ezekben a hónapokban ennyit késett volna a menstruációm, ha nem leszek terhes. Ők ennyivel kisebbek voltak, a kérdésben szereplő baba meg idősebb 6 nappal. Nem gépek vagyunk, hanem emberek, a hormonjainkat pedig rengeteg dolog tudja befolyásolni.
2021. dec. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van az utolsó menstruáció első napja. Abból kiszámítják, hogy mekkora a terhesség. Majd megnézik ultrahangon és a méretek alapján nem biztos, hogy a mensivel egybevág. Ez lehet későbbi peteérés miatt. Későbbi beágyazódás, vagy rendszertelen menstruáció miatt is.
2021. dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy kb. egy héttel előbb fogant, mint gondoltad, vagyis nem középidőben volt az ovud.
2021. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A menstruációm nagyon pontos volt mindig, 28 napos. De sajnos volt két vetélesem aztán jött a Covid vakcina, azóta 26-27-28-29 naposan voltak a ciklusaim. Rendszeres, de nem pontos.


Az utolsó menstruációm október 9-én volt. Október 26-án teszteltem pozitívat (elvileg 11. dpo napon, naptár szerint), Ez ugyancsak elvileg 2 nappal menstruáció előtt.


Most december 8-an volt a második ultrahangos vizsgálat, 8+4 hetes voltam, de kiderült, hogy 9+3 hetes igazából. Előtte is 6+3 hetesen mentem először, de 6+6 hetes voltam. Természetesen tudom, hogy ez nem gond, csak meglepődtem. Így talán ha minden jól megy, idén elmondhatjuk a családnak, hisz meglesz a genetikai ultrahang karácsony előtt. Csak legyen minden rendben! 🙏

2021. dec. 16. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!