Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik jóval idősebb férfival (15+korkülönbség) vállalt gyereket?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy köztünk 17 év van, én vagyok a nő, 36 éves vagyok. Az nem kérdés hogy szeretnénk-e közös gyereket, mert igen. A félelmeink inkább abban vannak, hogy ezt a gyereket fel is kell nevelni (20 év). Az anyagi és érzelmi oldalával nincs gond, tudom hogy példás apa lesz, hiszen már felnevelt egy gyereket, aki imádja. Inkább a párom életkora az ami miatt bizonytalan vagyok. Nem akarom elveszíteni. Egyébként messze nem olyan, mint az átlag ötvenesek, sem külsőre, sem pedig belsőre. De azért motoszkál bennem, hogy 20 év múlva ő már 70 felett lesz, és remélem hogy lesz.


Arra lennék kíváncsi, hogy akik hasonló korkülönbség mellett vállaltak gyereket, milyen tapasztalatokra tettetek szert? Köszönöm!



2022. jan. 4. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen, 15 év, en 27 voltam mikor a fiunk stuletett, férjem 42. Első gyerek neki is.

Bent volt velem végig, minden szuper volt terhesség alatt is.

A kisgyerek fiatalít egyébként.. Most 44 éves 2 eves gyerekkel. Csodás szexi apuka. :)

Jaj 20 év mulva a 22 éves fiunknak egy 64 éves apja lesz. Ez baj? :D

Sajnos a 30 évest is erheti baleset, betegség.. És 90 evig is élhet más, ez ne legyen mervado. Vagjatok bele.

2022. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
20év különbség, 1éves a lányunk☺
2022. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem mindegy, hogy apuka 42 éves vagy 55 a gyerek születésekor. Én ismerek egy családot, ahol a fiatalos, sportoló apuka 55 felett vállalt 2 gyereket. Valóban az első pár évben megfiatalította, de a gyerekek iskolás korára már teljesen a nagyapjuknak nézett ki. Most már középiskolások a gyerekek, apuka meg nagyon le van pukkanva, már rég nyugdíjas lehetne, de húzza az igát, hogy eltartsa a családot. Én azt látom a környezetemben, hogy aki sokáig fiatalos maradt, az hirtelen pukkan le. Anyukám unokatestvére is későn vállalt gyereket, fiatal feleséggel. Ő is mindig letagadhatott volna 10 évet. 2 éve nyáron találkoztam vele hosszabb idő után, nagyon össze van szottyanva, alig ismertem meg. Nem a korkülönbség számít, hanem a szülő kora.
2022. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Ilyenkor már sok, mert te is öregedő vagy. A pasid meg már nagypapa. Az áltsulis ballagást se fogja megélni.
2022. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha azt veszem, hogy egyre többen szülnek 40 felett, akkor nem sok a 36. Amúgy akár én is meghalhatok 2 év múlva, ezt nem lehet előre tudni.
2022. jan. 4. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Hiába lett a 4-es lepontozva, a férjem mindhárom nagybátyja 65 éves kora előtt meghalt, az én apukám 68 évesen, pedig 50-esen ő is nagyon fiatalos volt. Persze, egy 30 éves is meghalhat, de azért az esély nem ugyanakkora. Kóbor Léna 15 évesen gyászolja az apukáját. Komár László is kisgyereket hagyott itt.
2022. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok a 36, de most fogsz szülni, vagy még csak tervezed. Mert ebben a korban már lehet, hogy 5 év, mire teherbe esel. Te még akkor sem leszel öreg, de a férjed közel lesz a 60-hoz.
2022. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, ha úgy érzitek legyen. A férjem is kései gyerek (38 éves volt az anyukája, 45 az apja, amikor született). Az apját idén temettük el, a férjem most 37 és hát ígysem volt egyszerű. Az anyukája sem fiatal. Mi most várjuk az első babánkat és ezt nem megélik velünk, akár segítenek is, hanem gyakorlatilag már az anyukájával is rengeteget kell foglalkozni, hogy rendben legyen (eü problémái vannak). Nem örömteli, hogy ilyen hamar elveszítjük őket és mondom ezt úgy tényleg, hogy ezt már nem is lehet "korainak" nevezni.

Emellett is szép élete volt a férjemnek, szóval nincs miért szomorkodni és ez gondolom nálatok is így lenne.

Nekem pl. most halt meg egy barátnőm 31 évesen. Egy 5 éves gyerkőcöt hagyott itt. Ebből kiindulva kár erre apellálni...

2022. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
15 év van köztünk, én 26 voltam, férjem 41 mikor születtek az ikrek (mindkettőnknek első gyerekek). Abszolút apatípus, pörög, játszik, altat, etet, kel éjjel stb. De mi azt beszéltük, hogy 45 éves kora után már nem vállalunk több gyereket. Idén lesz 44, szerintem maradunk ahányan vagyunk.
2022. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Köztünk 14 év korkülönbség van.

Én 27 leszek mire megszületik a babánk ő pedig 41.

2022. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!