Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan, akinek a gyereke...

Van olyan, akinek a gyereke nem tud elaludni az oviban? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves elmúlt. Most kezdte az ovit. Tavaly szeptembertől júniusig volt bölcsis, ott mindig aludt. De az oviban most ez nem megy. Minden rendben van vele, szépen viselkedik, eszik, okos, aranyos, de ő az egyetlen aki nem alszik el. Nem tudom és nem értem miért. Otthon ha nincs programunk (ami ritkàn van) mindig altatom, nagyon ritka higy kimarad. És nehezen ugyan (van hogy 30-40 perc is kell) de elalszik és akkor akár 2-2,5 órát is aszik, de a 1-1,5 a minimum.

Az ovó néni minden nap elmondja hogy nem aludt. De csendben van, senkit nem zavar, nézeget, stb. Viszont nem alszik.

Azt mondja hogy annyi erdekeset csinalnak az óvó nenik (esznek, mászkálnak, stb) hogy azt figyeli. 🤦🏻‍♀️

Pedig van bent cumi, kisállat, autos agynemut kapott, szoval alapvetően a helyzet adott. Kint játszanak 1,5 órát, úgxhogy kellően el is fárad. Viszont nem alszik. Ami annyira engem nem zavar, csak nem tudom ez mekkora gond.

Mondjuk igy azert este 17-18 utan elég kezelhetetlenne valik neha. Nem rossz ő, csak szofogadatlan, nem figyel, kicsit tulpörög.

Nala ha valami bekattan nem mindig tud tullepni könnyen. Szoval nem tudom fog-e valamikor is aludni.

Mondjuk 1 hetet ugy jart hogy 12.30-ig. Most van csak az elso het neki hogy bent alvos. De a tobbijek egybol aludtak. Ő meg 3 napja abszolut nem.

Aggodjak ezen? Ezert fognak bennunket piszkalni ha igy marad?


2022. szept. 22. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy majd megszokja.


De én szerintem egy percet nem aludtam óvodában, pedig éveken át jártam be egész napra, és semmi bajom nem lett, csak unatkoztam.

2022. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Semmit, én sem aludtam óvodában és visszatekintve is hülyeségnek tartom. Nem értem miért kell ráerőszakolni a gyerekre az alvást, ha egyszer nem álmos.
2022. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
*az otthoni altatás úgy zajlik hogy melléfekszem, mondok egy rövid mesét. Aztán picit megfogom a kezét, és 5-10 perc mulva az ágy vegebe ülök és addig maradok ott mig el nem alszik. Este is igy van (csak nappal a mi ágyunkba, este meg a sajátjába alszik) mindig egyedül. Szoval ez nem olyan extrem szerintem.. bar nem tudom :/
2022. szept. 22. 08:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő maga azt mondja hogy nem álmos 🤷🏻‍♀️ Kb 7-kor kel reggel és 12.30-13.00 körül kezdenek aludni. Én is gondoltam rá hogy nem fárad el eléggé talán, mondjuk jó oldala a dolognak hogy este így 5 perc alatt elalszik 20körül kb azonnal
2022. szept. 22. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Semmit.Te ott sem vagy,mégis mit lehetne tenni.A fiam 4 évesen lett ovis,szegény csak feküdt ott mindig.Mikor mentem érte azelőtt aludt el,mikor már fel kellett kelni.Annál rosszabb volt neki.Szegény azt sem tudta hol van.Csak mivel kötelező feküdni,gondolom elálmosodott.
2022. szept. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Sem én, sem a férjem nem aludtunk soha oviban. Ez inkább alkat kérdése, mint bármi másé. Ha amúgy rendesen viselkedik, nem zavar másokat, nem hinném, hogy ezzel bármit is kellene kezdeni.

Te is írod, hogy otthon is altatni kell, és nehezen alszik el délben, ha nincs programotok. Nyilván az óvónénik nem fognak tudni egyesével mindenkit elaltatni, főleg nem 30-40 percig.

Meg amúgy szerintem még örülhetsz is neki, hogy 20 óra körül azonnal elalszik, és jut idő magadra/magatokra még este.

2022. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, nem is várom el. Csak tulajdonkèppen majdnem az oviban is ugy van mint otthon csak nyilvan a kezet nem fogjak meg. Csak hogy ne piszkaljanak minket miatta.. :-) de rendesek nagyon, ugyhogy talan nem fognak.
2022. szept. 22. 09:30
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Én soha nem aludtam oviban, irtóztam az alvás gondolatától. Tök unalmas volt 2.5 órán át feküdni amíg a többiek aludtak. De én is csendben voltam, senkit nem zavartam.

Ha az óvónők beszólnak, nyugodtan vonj vállat. Te nem vagy ott, nem tudsz vele mit csinálni, emiatt ne érezz bűntudatot.

2022. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is ugyanez van. Az ovi megkezdéséig minden nap aludt délután, hétvégenként még most is alszik, de az oviban nem. Sajnos az estéink katasztrofálissá váltak, 18 óra körül indul az összeomlás. Előtte ilyen csak nagyon ritkán, fárasztó napok végén fordult elő, most minden egyes hétköznap.

Remélem hamarosan ráérez és megtanul az oviban aludni, mert egyértelműen szüksége lenne rá, és az egész családot kezdi megviselni ez az egész.

2022. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!