Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Óvónő viselkedése.

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdte az óvodát, 3 éves lesz. Eleven, mozgékony gyerek, tudom hogy nem egy egyszerű eset. A problémám az, hogy szinte minden áldott nap az óvónő valami negatívat mond a gyerekemre mikor megyek érte, és azt is olyan felhanggal hogy nevelni kéne, el kéne vele beszélgetni stb. Pl. Hogy megdobott valakit játékkal, bepisilt, hangoskodott alvás közben. Soha jót még nem mondott róla. Nekem természetes, hogy amikor itthon van és valami nem helyén valót csinál, raszolok, nevelem, de az óvodában nem tudok ott lenni, és hiába mondom el neki itthon, hogy mindig szóljon ha pisilnie kell, nem szabad senkit megütni stb, nyilván az éles helyzetben az óvodában én nem tudok ott lenni. Szóval engem nagyon bánt hogy jó szava nincs a gyerekemre és úgy érzem mintha engem mint szülőt is leszólna ezekkel a megjegyzésekkel, pedig igyekszem, ahogy tudok jól nevelni a kisfiamat, és megteszek minden tőlem telhetőt, mint ahogy bárki más. De nem minden gyerek egyforma.

Szerintetek normális az óvónő hozzáállása, hogy mindig a negatívumokat emeli ki és én vagyok túl érzékeny, vagy jogosan érzem magam rosszul emiatt? Már szorongva megyek sajnos be az óvodába.


Bölcsődes is volt, ott egyébként nem volt rá különösen jellemző se a bepisilés, se a "rosszalkodas", és nekem se tettek soha bántó megjegyzéseket, de ennek ellenére tudom és látom én is reálisan, hogy más gyerekekhez képest az enyém tényleg rosszcsontabb, de annyira vészesnek sem látom a helyzetet hogy mindig csak kritizálni kelljen őt.



2022. okt. 4. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló helyzetben vagyok.


Bölcsis kisfiamra kapom a megjegyzéseket.


Pont ma kaptam egy elemzést a bölcsitől, hogy miben kellene fejlődni, és beleírták, hogy beszélgessünk vele a szabályokról, és a következményekről.


Én szépen, udvariasan leírtam hogy milyen szabályaink vannak (mert van épp elég) mik a következmények (mert vannak!) és mit javaslok milyen helyzetben mit alkalmazzanak nála.

Nagyon informatív voltam, és direkt figyeltem arra hogy fenn tartsak egy barátságos, könnyed stílust.


Nekem az nem tetszett hogy arra célozgatnak, hogy nálunk nincsenek szabályok és következmények, pedig épp ellenkezőleg! Illetve kértem tanácsot hogy segítem a munkájukat, mert a megjegyzéseket nem tudom hova tenni csak idegelnek vele.


Megköszönték, és megpróbálják alkalmazni.


Szerintem szánj egy extra pár percet erre, és kérd meg az óvónőt, hogy fejtse ki mi a baj, mert segíteni szeretnél, hogy jobb legyen a dolog.

Itt kifejtheted te is, hogy fizikálisan nem vagy jelen, így sajnos nekik kell fegyelmezni, ha nehéz ha nem.


Sok sikert, és ne vedd ezt az egészet személyes sértésnek.


Ha megkegyzést tesz, kérd meg, hogy fejtse ki. Azt nem csípik az olyanok, akik csak szúrkálódni szeretnek.

2022. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Ilyen esetben közölheted az óvónövel, hogy az óvodában ö a nevelö, neki kell ezeket lerendeznie, te nem tudod, mert nem vagy ott, emellett ekkora gyereket hiába is figyelmeztetnél utólag, nem tudja még összekapcsolni a "rosszalkodást" meg a "szidást", ha idöben eltérés van közte.

Emellett azt is kérd meg nyomatékosan, hogy a gyerekröl ne mondjon rosszat a gyerek elött, illetve egyébként is próbáljon pozitívan állni a gyerekekhez, elvégre NEKI ez a feladata, nem a folyamatos kritizálás.

2022. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem normális. Legalábbis az én tapasztalatom alapján mondom ezt. Nálunk mindegyik óvónő és dadus nagyon aranyos, kedves. Még az én lányommal is, pedig ő elég problémás, hisztis, régebben agresszíven viselkedett más gyerekekkel. Mégis mindig támogattak minket, segítettek, ahol tudtak és most is szinte mindig mondanak rá vmi jót, ha megyek érte. Ha rosszat is csinált, nem lekezelően, bunkó stílusban közölték. Persze időközben kiderült a lányomról, hogy SNI-s, kap fejlesztéseket is az óvodában. Tényleg csak pozitívat tudok mondani róluk, pedig sok támadás ért a szülők felől. Ők mégis mindig mellettünk álltak. Ha bármi negatívan tapasztalatam volna, valószínűleg átírattam volna másik intézménybe.
2022. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Tapasztalatból mondom, hogy ezt kezelhetné máshogy. Az én gyerekem is nagyon eleven, gyakran szófogadatlan, pedig szeretve, nevelve van.

Az óvónők nagyon ritkán mondanak róla rosszat. Azt is csak akkor, ha más kisgyerek kárára történt valami. Szülőire természetesen behívnak, amikor több mindent elmondanak és együtt próbálunk meg kitalálni valamit. Látják rajtam a szomorúságot és az igyekezetet (természetesen nem bőgök, de elszomorít, ha a fiam tiszteletlenül beszél az ilyen szuper óvónőkkel). A szülőiken ahány problémát felhoznak, legalább annyiszor elmondják, hogy tudják, hogy milyen nehéz és nem lesz semmi gond.

2022. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit én is félek, hogy valamilyen viselkedési zavara van, ami miatt ilyen. De ha van neki valami ilyesmi problémája, egyelőre azzal sem tudok sok mindent csinálni. Valószínűleg kiderül úgyis majd az óvodában a vizsgálatokon. én egyelőre simán azt gondolom, hogy az ovi kezdés viseli meg, ami pluszban "rarakódik" az amúgy is hevesebb természetere. Azért más neki az ovi sok nagy gyerekkel, sok foglalkozással (ő az egyik legkisebb a csoportban), mint a bölcsi volt a sok kicsivel, kevesebb elvárással. Persze én is úgy látom, hogy kell nevelni és világos határokat kell felállítani, Viszont azt is gondolom, hogy ha állandóan csak negatív visszajelzést kap és szükségtelen dolgok miatt is leszidjak pl a bepisilés miatt, az csak nehezíti hogy a közösségbe beszokjon és jól érezze magát.
2022. okt. 4. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok pedagógus, sőt azon az oldalon vagyok, hogy mondják el, ha valami gond van. DE: mindennek megvan a helye és a módja! Nem a gyerek előtt és nem mindegy a hogyan sem. Azt nem látom tragédiának, ha egy 3 éves, épp beszokó kicsi bepisil, max jelezzék, hogy átöltöztették mert baleset volt és nyugodtan szóljon, ha pisilnie kell, ha nem mer. Ezt otthon erősítsék a gyerekben, hogy időben szóljon, kilesz engedve. Vagy "otthon hogyan altatják Pistikét? Az oviban nehezen alszik el, csak amikor már teljesen kimerült...". Nem csak a rosszat kiemelve, mert oké, tudod már hogy a gyerek hangoskodik, na bumm. Nem vagy ott, nem tudsz segíteni, max tippet adni, mivel nyugszik meg. A lényeg az együttműködés és a kommunikáció lenne.
2022. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Az én kisfiam is most szeptemberben kezdte az ovit, akkor töltötte a 3-at. Vegyes csoportba került, ő a legkisebb, rajta kívül még 2 kicsi van (de idősebbek jópár hónappal)

Én sem hoztam még úgy haza, hogy minden ok lett volna, kivéve mikor 3 nap helyettesítés volt délután. A dadusa imádja, figyel rá, foglalkozik vele. Az idősebb óvónő hamar elfárad, mindig mondja h ő már nem fiatal hogy szaladjon utánuk, sok az eleven gyerek szerinte, de őszintén sok kedvességet sem látok benne sajnos. Nekem ez fáj. Csak azt hallom Nimród ezt nem csinálhatod, Hanna azt most fejezd be, Máté azonnal idejössz és itt fogod megvárni a mamádat… csak rászól a gyerekekre, folyamatosan csak ne nem szabad hagyd abba, ennyi a fegyelmezés, persze hogy lesz.ják a gyerekek, nem szeretik.

A másik sem fiatal, de legalább reggel megöleli üdvözléskor és játszik vele, kizökkenti a hisztiből, az idős csak annyit tud mondani: nem bírja a gyerek az egész napos ovit, vihetném bölcsödébe is mert évvesztes 4 nappal! Na az én gyerekem szobatiszta, egyedül eszik, beszél, egyedül pisil, mos kezet, elmondja ha szeretne valamit vagy mi a baj… ő menjen a pelenkások közé? Köszi, előttem levizsgázott óvodapedagógusként ezzel a beszólással :D

2022. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
69%

7/7

Ez a trendi most, hogy vagy a szülőnek vagy mas intézményeknek passzolgatják a gyerekeket. Akikről tudják, hogy otthon van a szülő arra törekszenek, hogy délben vigyük onnan en. Ket hónapja jar a gyerek, de egyszer aludt ott. Most akartunk ismet próbálkozni a héten(1 napot), és így bemondja, hogy jajj a gyermeke ma nagyon nyugos volt inkább be aludjon itt, mert ma is már 10 kor haza akart menni... És, hogy szokja még!! Kivancsi leszek jövőhéten milyen indok lesz megint. Engem még az zavar nagyon, hogy képtelenek a gyerekek ruháit, amit cserélnek vissza rakni a táskájukba. Két hete nincs meg bugyi, póló, ennyit váltottak neki és azóta sem. Hova a francba tudják így eldobálni felnőtt emberek a gyerekek ruháit? Én elhiszem sok a gyerek, de van 2 óvónő, van egy dadus, ha cserélek egy pólót vagy felsőt, legyen már annyira időm, hogy beledobom a gyerek jelevel ellátott táskába!! Ők csak folyamatosan kérnek, ne vigyem, ha lehet vigyem haza délbe, én meg annyit nem kérhetek, hogy a gyerek ruháira figyeljenek oda!!!??

2022. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem normális.Dolgoztam már ovodában , bölcsődében is volt egy nehéz eset a bölcsődében saját magának okozott fájdalmat a kisfiu illetve a többieket sem hagyta békén.Nem a szülő hibája. azt tudni kell hogy egy gyerek teljesen masképp viselkedik otthon és másképp közösségben pl óvoda. A szülőt behívta az igazgató elbeszélgetni, próbálta ellátni tanácsokkal.Minden nap végén kérdezte az anyuka hogy hogyan viselkedett a fia. A jót próbáljuk meg kiemelni , a negatívat felesleges nyomatni állandóan minden nap. Ha durva eset történt olyan h megharapott egy gyereket azt közöltük vele.Azért vagyunk hogy neveljük a gyereket. Egy percig sem vontam kérdőre a szülők nevelési módszerét.
2022. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Tanácsot adhat az óvónő, de megkérdőjelezni a nevelési módszert, azt nem. Segítő szándékkal kell, hogy forduljon a szülő irányába, hogy együttesen oldják meg a felmerülő problémát. A gyereknek nem csak rossz tulajdonságai vannak, a jókat is közölni kell a szülővel, ezáltal a rossz nem okoz rossz érzetet benned. Ha nagyobb a probléma, vagy nem orvosolható néhány hónap alatt, beküldhető a gyermek a nevelési tanácsadóba, ahol fejlesztéseket írhatnak elő neki, melyet gyógypedagógus csinál. Mindezt teljesen állami finanszírozással.
2022. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!