Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális a 2,5 éves...

Mennyire normális a 2,5 éves kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés

Nemsokára 2,5 éves lesz.

Egyáltalán nem tudom lekötni semmivel, semmilyen játékkal. Folyton csak menni akar, ha 1000 fok van, ha hideg, ha eső, ha szél, mindig. Mindegy, hogy hova, mindegy, hogy merre, csak menni, menni és menni. Nem is sétál, hanem fut, de minimum siet. Ha kismotorral megy, akkor hajtja és hajtja, ha rászólok, hogy lassítson akkor még gyorsabban megy.

Nem tudok vele sehova se menni, nem tudok elintézni semmit, egy borítékot nem bírok megcímezni, mert nincs egy nyugodt fél perce. Mindenhol menni akar, körbeszaladgálni, és azonnal menne a kijárathoz. Ha megfogom a kezét, akkor húz, rángat, elfekszik a földön. Ha az ölembe ültem, akkor azonnal leszáll és menne. Boltba csak úgy tudok menni vele, ha beleül a bevásárló kocsiba, különben ott is szaladna, pakolna, harapna bele a gyümölcsökbe.

Öltözés közben is folyamatosan mocorog, direkt ellentart, hogy ne tudjam öltöztetni, nincs egy nyugodt fél perce.

Hiába mondom szépen, csúnyán, egyszerűen semmi, ráadásul egyedül nevelem, nincs is kire bízni néha, amíg el kell intéznem valamit.



2022. júl. 28. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
ezért nem lesz gyerekem
2022. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Vannak aktívabb gyerekek, egyenlőre nem baj, majd később eldől, hogy ő ilyen természetű, vagy esetleg áll mögötte valamilyen idegrendszeri ok (pl ADHD).
2022. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Az enyém is pont ilyen volt és nem adhd-s

Szerintem normális. Felfedező típus

Most már azért tök normálisan viselkedik 😂 lehet menni vele bárhová. 5 éves már

Szóval szerintem normális

2022. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém is hasonló, itthon sajnos csak a mesenézés köti le max fél órára. Közlekedni az utcán nem lehet vele, csak babakocsiban, de abban is tombol néha. Egyszer próbáltam futóbiciklivel, életveszélyes volt. Sokat mászkálok vele azért az utcán, hogy gyakoroljunk, de nem hajlandó fogni a kezemet. Csak akkor jön mellettem békésen ha mindkét keze le van foglalva 1-1 játékkal. Remélem, hamarosan kinövi ezt, és felfogja, hogy az utcán hogyan kell közlekedni. A védőnő azt mondta, az ilyen gyerekekre kell a póráz, hát én még nem vettem, pedig itt BP belvárosában lehet hogy megfontolandó :D
2022. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat. Babakocsi, tricikli nálunk elképzelhetetlen. Soha nem ült meg bennük 1 percig sem, mióta megy azóta meg pláne nem. Remélem hamarosan kinövi, vagy lenyugszik.
2022. júl. 28. 19:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam hogy nálatok esélytelen a babakocsi :D nálunk is már sokszor tönkretett rajta dolgokat hiszti közben, de legalább többnyire elviseli, ha már közlekedni nem lehet vele biztonságosan.
2022. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

Normális viselkedés. Eddig is sokat vitted ki, sok inger érte? Vsgy ezek új dolgok neki ? Pl h a boltba nem harapunk a gyümölcsbe.

Öltöztetni nem kell mar ennyi idős gyermeket, tud magától öltözni ?

2022. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mindig is vittem, mióta tud járni azóta meg állandóan. Többször próbálkoztam boltba bemenni vele kocsi nélkül, de katasztrófa minden egyes alkalom. Nem öltözik egyedül.
2022. júl. 28. 21:54
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, miert nem szoktattad babakocsiba. Abba be lehetne kötni.Amúgy normális, ilyenek a gyerekek. De évről évre jobb.
2022. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy miért nem szoktattam? Mióta megszületett nem viselte el.
2022. júl. 29. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!