Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor vinnétek óvodába?

Mikor vinnétek óvodába?

Figyelt kérdés

Lányom február végén lesz 3 éves. Januárban kezdhetné az ovit. Viszont még nem teljesen szobatiszta, az előbb is bepisilt, de most meg a bilin kakil 🤷🏼‍♀️

Illetve arra is gondoltam, hogy lehet hogy jobb lenne még ezt a telet kihagyni, hátha tavasszal kevesebb lesz a betegség, és nekünk is kellemesebb lenne, amikor már nincs hideg meg kint is tudnak lenni az udvaron mindig. Na meg ugye remélhetőleg a szobatisztaság is kialakulna addigra teljesen.


Ti mit gondoltok? Próbálnátok januárban vinni, hátha ott jó hatással lesznek rá? Vagy várnátok, amíg be nem tölti a 3-mat? Márciusra gondoltam.


Köszönöm, ha írtok véleményt.

Persze nem lenne rossz, ha minél előbb tudnék munkát keresni (kiléptem az előző munkahelyemről), de ugye ígyis úgyis beteg lesz gyakran, így nem tudom, hova vennének fel... Anyagilag még belefér ez a pár hónap.


2022. nov. 24. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Januárig nagyon sok idő van mèg.



Egyébként a szintén februárban 3 éves fiam októberben kezdett, 2.


Betegsége van, sima nàtha láz nèlkül.


NÀlunk februàr utàn nincs beszoktatás a nyár mitt

2022. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén februárban lesz 3 és elvileg január elején kezd. De az én gyerekem még 100% pelenkás. Így nem tudom hogy lesz a kezdés, de azért még van idő. Nekem is új munkahelyet kell keresni, de a mostani helyzetben 2 kicsi gyerekkel nem hiszem kapkodni fognak utánam, főleg ha sűrűn beteg lesz az elején.
2022. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben.

(a fiam februári, ő is csak akkor kezdte, épphogy szobatiszta lett)

2022. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megvárnám a szeptembert. Nem kell siettetni, a szobatisztaságot főleg nem emiatt. Az én lányom 2,5 évesen kezdte az ovit, ő is februári, már kissé megbántam így utólag, jobb lett volna kivárni a szeptembert.
2022. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Januárig mêg van idő. Gyerekfüggő hogyan fogja viselni.

Lányom decemberi, szeptemberben kezdett. 2 napot volt csak azóta beteg, imádja az ovit. Augusztusban mêg pelenkáztam, hirtelen lett szobatiszta ovikezdés előtt egy héttel, így én is aggódtam mi lesz. Egy hét visszaesés volt szeptember végên, azóta nagyon ügyes. Rengeteget fejlődött az oviban, a legjobb döntés volt hogy kezdje el.

Ráadasul nekem is fura, de láttam pelenkás kiscsoportost bent.

Meglátod majd, de szerintem próbald meg a januárt.

2022. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk csak szobatiszta gyerek mehet. És nem szoktattak be senkit tavasszal. Szerintem ők vártak szeptemberig.
2022. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Közben hívtak az oviból, hogy január közepén kezdjünk.


Azért szokott egyébként bepisilni, mert játék közben NEM AKAR elmenni bilizni. De az oviban viszik őket rendszeresen, így remélhetőleg ott nem lesz ilyen baleset.

2022. nov. 24. 12:41
 8/11 Derjaderja ***** válasza:
38%
Én szeptemberben vinném, igaz nálunk be se vesznek senkit év közben. A lányom szeptemberben 3 éves 8 hónapos korában kezdett. 6-7 évesekkel is közös vegyes csoport, igy is mazsolák a kicsik, egy fejjel kisebbek, nem tudnak bekapcsokódni igazán semmibe, meg is mondják az óvonők hogy tőlük csak annyi az elvárás hogy ott elpiszmogjanak. A nagyok szülei meg azért reklamàlnak mert az iskolai felkészülést zavarják a kicsik........
2022. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
100%
(A néha bepisiles szerintem nem gáz, az az elvarás, hogy alapvetően, általaban szobatiszta legyen).
2022. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7


Ott erre nem lesz alkalom, mert ilyen itt is elôfordult itthon.

Ott annyira gyakran viszik a kicsiket, hogy maximum az alvas okozhat problemat, vagy amennyiben szorong, emiatt nem pisil/ kakil, amikor kiviszik ôket..

2022. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!