Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mikor vinnétek óvodába? A...

Ti mikor vinnétek óvodába? A legjobb megoldást keresem a három lehetőség közül.

Figyelt kérdés

A kislányom január végi születésű, most 2 éves és lassan 2 hónapos. Bölcsis, és nsgyon szereti. Egy rövid sírdogálást leszámítva könnyen ment a beszoktatás. Sztem sokat segített Neki, hogy a lassan 4 éves bátyja is akkor kezdte az ovit, Ő is épp beszokott, én pedig visszajöttem dolgozni. Egymást támogattuk az új helyzetben.

A fiam ovija, a lányom bölcsije és a munkahelyem egymás közvetlen szomszédságában vannak, állami intézmények szerződésben a munkahelyemmel. Imádjuk, ezeknél jobb ovit, bölcsit nem is kívánhatnánk. A kislányom a fiam ovijába fog majd továbbmenni.

A kérdésem az lenne, hogy Ti mikor adnátok oviba.

1. Korkedvezménnyel (persze, meg kell érdeklődnöm, van-e ilyen lehetőség) most szeptemberben, ha addigra szobatiszta lesz? Akkor lesz 2 év 9 hónapos.

2. Januárban, ahogy betölti a 3-at? Ezzel nekem az a bajom, hogy egy jól összeszokott ovis csoportba csöppenne be a tanév kellős közepén.

3. Jövő szeptemberben, amikor 3 év 9 hónapos lesz? Addig lehetne baba a bölcsiben, de nem lenne-e unalmas Neki közel a 4. szülinapjához?

Egyébként a kislányom nagyon érett gyermek, folyékonyan beszél, barátkozik a vécével, a gondozónénije szerint abszolút oviérett lesz, bár a bölcsiből nem tennék ki, sőt, nagyon szereti bent mindenki. Most is vannak a csoportjában közel 3 évesek.

Minden véleményt örömmel fogadok.


2017. márc. 13. 10:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Szetintem 1.
2017. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Korkedvezményre szavazok, mi is így kezdtük az ovit :)
2017. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy teljes legyen a kép, hogy minden reggel együtt megyünk az oviba, bölcsibe. Először a fiamat szoktuk bevinni, tehát a kislányom minden reggel jön velünk az oviba, ahol mindenki ismeri, már a nevén szólítják az óvónők, dadusok, a többi gyerek szülők. Szval teljesen kiismeri magát az oviban, egyáltalán nem lesz ismeretlen Neki a terep. Ovis alkalmakra is mindig jön velünk.

Ez talán a korábbi oviztatás mellett szól.

A férjem szerint még maradnia kellene jövő őszig a bölcsiben. Csak attól tartok, nagyon ki fogja nőni addigra a bölcsis csoportját.

2017. márc. 13. 10:12
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszaitokat. Eljátszanánk azzal a gondolattal, hogy mi van, ha nincs lehetőség korkedvezményre? Akkor marad a 2-es és 3-as verzió. Akkor hogy döntenétek?

Kedves 2-es! Mennyi idős volt a gyermeked, amikor korkedvezménnyel oviba került? Hogyan zajlott az átállás? Volt előtte bölcsis? Ha igen, mennyi ideig?

Azért mások véleményét is nagyon várom. Köszönöm.

2017. márc. 13. 10:16
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.

Igen, volt bölcsis, 2 éves és 8 hónapos volt amikor kezdte az óvodát. 1 hétig délben kellett elhozni, utána bent alvós volt, ennyi volt a beszoktatás.

Barátnőmék maradtak még, ahogy a férjed gondolja, a kislány elkezdett visszafelé fejlődni, kinőtt. Nehezen vette az óvodát. Úgyhogy én átláttam mindkét esetet. Nem lesz gond, vágjatok bele ha szobatisztává válik addigra. De szeribtem a nyárin ez is bekövetkezik. Fontos, hogy ne eröltesf ebben :)

2017. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Van még valami, ami sztem az ez év szeptemberi kezdés mellett szól: a testvérek az ovis, iskolás éveiket egymás alatti évfolyamokon járhatnák végig. A fiam középső csoportos lenne, a lányom kiscsoportos, és ez végigkísérné Őket az elkövetkező 15 évben. Lehet, hogy nagy segítség lenne Nekik, ha bizonyos helyzetekben ott lehetnének egymásnak.

Persze, ha egy évvel később kezd a kislányom, akkor sem maradnak le semmiről, akkor két évfolyammal a bátyusa alatt járna. Csak ez is lehet egy mérlegelési szempont.

2017. márc. 13. 10:24
 7/27 anonim ***** válasza:

Korkedvezményre voksolok, de csak akkor, ha vegyes csoport van.


A lányom októberi, mégis maradt bölcsiben (tehát a 3. variációnál maradtunk), mert nálunk külön kis-középső- és nagycsoport van, és itt a nagyot ismételtetik.

Nem akartam, hogy ne akkor váltson, szerintem rossz, ha a barátai már iskolába mennek, ő meg marad oviban.

2017. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2-5-ös válaszoló! Nagyon jó, hogy mindezt leírtad. A visszafejlődés mit jelent? Az akkorra önálló kisgyermek újra babás lett? Visszaesés a szobatisztaságban, a beszédben? Ezt nagyon sajnálnám, ugyanis a kislányom tényleg nagyon érettke a többiekhez képest. Pont pénteken mondta a gondozónénije szinte elájulva, hogy a kislányom elkezdett szerepjátékozni úgy, ahogy 3 év körül a gyerekek elkezdik. Két plüss állattal eljátszott a napjából jeleneteket, a plüssök helyett Ő beszélt, "beszélgettek" a plüssök. Például gyönyörűen rajzol, képes 1 órán keresztül vízfestékkel festeni. Ugyanakkor még szopizza az ujját, és alvókával alszik. Jaaaj, nem tudom, olyan bizonytalan vagyok. A szobatisztaság sztem is meglesz a nyáron.
2017. márc. 13. 10:33
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Nagyon érdekes szempont, amit leírtál. Nálunk korosztályos csoportok vannak, tehát külön kis-, közép- és nagycsoportok. És való igaz, a kislányomnak maradnia kellene még plusz egy évet a suliba menetel előtt.

Mondjuk az jutott eszembe, hogy pont a minap olvastam szintén itt az egyik ovis kérdésnél, hogy vmi gyalázatosan kevés gyermeket értékelnek, minősítenek iskolaérettnek az ovi utolsó évében, tehát ebből kiindulva a fél csoport szintén maradna még plusz egy évet.

Na, most még jobban elbizonytalanodtam. Nem tudom, melyik a jobb: a bölcsiben maradni közel 4 éves koráig, ahol csupa játék az élet (sokat olvasom Vekerdyt, ő a visszatartás híve, hogy minél tovább játszhasson felhőtlenül egy gyermek) vagy az ovi utolsó évére ráhúzni még egyet megkockáztatva azt, hogy a kisbarátok elballagnak, viszont jó felkészítő lehet a sulira. Na, most aztán tényleg elbizonytalanodtam.

2017. márc. 13. 10:43
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Még annyit, hogy nálatok milyen volt a plusz egy év bölcsi? Mennyi idős volt akkor a gyermeked? Te nem tapasztaltál visszaesést? Milyen volt az oviba menetel? Köszi.
2017. márc. 13. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!