Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vinnétek ilyen esetben óvodába...

Vinnétek ilyen esetben óvodába a gyermeketeket? Mit gondolnátok egy ilyen kisgyermekről, anyukájáról?

Figyelt kérdés

Kislányom alapbetegsége miatt sokszor köhög, legtöbbször ugatósan. Hiába viszem orvoshoz, nincs semmi baja a betegségén kívül. A köhögést pár nap alatt inhalátorba adott gyógyszerrel kikezelem neki.

Az orvos szerint nyugodtan vigyem oviba.

Az óvónők tudják mi miért van, de félek a szülők reakciójától, akik csak azt látnák, hogy a gyerek nagyon csúnyán köhög.


2014. nov. 14. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vinném és ha vmelyik szülő rákérdezne elmondanám miért van. Nem csinálnék nagy ügyet mert van aki betegen ia viszi, és általában ilyenkor ők vannak a legjobban felháborodva.
2014. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nem bakteralis, virusos, gombas, fertozo betegsegrol van szo, akkor vinnem. Ez teljesen mas. Azoknak kellene inkabb elgondolkodniuk, akik lazasan, ilyen-olyan fertozo betegseggel viszik a kicsit nem torodve sem vele, sem a tobbiekkel.
2014. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem bakteriális, nem vírusos, nem fertőző.

Vele született főhörgő szűkülete van és asztmája. Frontok közeledtével és ködös, párás időben mindig köhög. Meg van, amikor csak úgy, minden indok nélkül. Elviszem orvoshoz, meghallgatja, ha nem asztmatikus akkor elküldi oviba. Meg tudom oldani a felügyeletét, így szívem szerint nem vinném el, de Ő menni szeretne és az orvos is engedi.

Nem tudom, mit csináljak. Én sem nézem jó szemmel, ha egy köhögő gyerek van a csoportba. Mégsem állhatok oda 20-onpár szülő elé a problémánkkal.

2014. nov. 14. 22:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vinném. :) Elég ha elmondod az egészet az óvónéninek, és az esetleg aggódó szülőket az óvónő felvilágosítja, ha netán kiakadnának. (Egy 6 éves ovis kislány anyukája).
2014. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Óvónőként tudok nyilatkozni. Szerintem nyugodtan vidd, viszont érdemes a többi szülőt is beavatni ebbe, hogy ne legyenek konfliktusok meg kibeszélések. Nálunk elég sok olyan szülő van, akikről tudom, hogy ilyen helyzetben rögtön nekiállnának ugatni és kibeszélni téged, mielőtt tájékozódnának.
2014. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is, hogy előbb fog kígyót, békát kiabálni ránk, mint hogy tájékozódna. Ez nem igazán érdekelne, csak attól félek, hogy ha mindez a gyerekek előtt zajlana, nehogy a kislányom lássa kárát, hogy kiközösítik, mert hogy anyuka eltiltja tőle a gyerekét.
2014. nov. 14. 22:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Nálatok van arra lehetőség, hogy kör e-mailt írjatok egymásnak szülők? Nálunk van.. az óvónénink így tájékoztat minket szülőket minden fontos dologról.. hát ebben az esetben én írnék egy kör e-mailt a szülőknek, hogy ez van, a gyerek nem fertőző beteg, hörgőszükület miatt köhög...
2014. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az mi 5 éves kisfiunknak az alapbetegségéhez társul az allergiás rhinitis. Ez azzal jár, hogy nagyjából szeptember 2. hete óta folyamatosan köhécsel, mehet óvodába, nem fertőző.

Az óvónőknek szóltam, és megkértem őket, hogyha valamelyik szülő kérdezi, akkor mondják el. Egyébként a csoport legpletykásabb anyukájának elmeséltem, amennyit úgy gondoltam, hogy nem bánok, ha mindenki megtud.

2014. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Beszélek pár szülővel és az óvónőkkel, hogy a kötekedőknek nyugodtan mondják el.

2014. nov. 15. 09:55
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is köhögéssel viszem oviba a fiamat. A többi gyerek is köhécsel vagy orrot fúj.

Eleinte rohantam vele orvoshoz, köhög a gyerek, konkrétan hülyének nézett ő is, és az asszisztense is, hogy ennyivel minek viszem őket?

Aztán néztem... itthon nem köhög. Se délután, se este.. az oviban, ha kimennek, nem, benn igen. Aztán rájöttem, hogy azért köhög, mert az oviban annyira fűtenek, olyan száraz a levegő, hogy a legtöbb gyereket az ingerli és a benn lévő por.

2014. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!