Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha csak köhög viszed a gyereke...

Ha csak köhög viszed a gyereket oviba?

Figyelt kérdés
3 hete beteg volt a gyerek, itthon volt 1 hetet, de azóta is köhög még 2 hete. Én már vittem így oviba, mivel azért 3 hetet nem tudok vele itthon ülni úgy, hogy csak köhög. Más gyerek is köhög ilyenkor sokáig? Ő sajnos hajlamos ősszel-télen hetekig (hónapokig) köhögni. Voltunk már vele tüdőgyógyásznál, az sem tudott mit mondani igazán, majd kinövi azt mondta.
2022. dec. 5. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Az én gyerekem csak akkor köhög, ha beteg.
2022. dec. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ha csak ilyen maradvány köhögése van, akkor viszem. Hetekig is elköhécsel az ember (a felnőtt is) egy betegség után, addig nem lehet otthon ülni.
2022. dec. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem viszem, mert úgyis hazaküldik. Az oviban nem lehet se köhögni, se orrot fújni.

Múltkor pánikolva hívott az óvónő, hogy azonnal menjek a gyerekért, mert folyik az orra. 2 órát volt oviban, hazavittem. Egész nap kétszer fújta ki az orrát.

2022. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Tavaly még nagyon szigorúan vették, hogy se köhögés, se takony,se semmi egyéb.Idén kicsit lazábbak, de amíg sokat köhög most sem lehet.Ha már épp csak köhécsel akkor beveszik.

Tavaly volt olyan nálunk is amit a 3 válaszoló ír, hogy a gyerek egész nap kb 5x fújta ki az orrát és már ,,beteg" volt mint állat:D


Nem tudom kérdező nálatok hogy van, de nálunk betegség után csak orvosi papírral veszik vissza.Be kell menni a gyerekkel az orvoshoz, ránéz megmondja viheted e és akkor senki se panaszkodhat.

Én a múlt héten itthon fogtam a gyereket, mondtam az orvosnak hogy taknyos, pont volt státusza, behívott bennünket megnézte mondta vigyem csak ennyivel elmehet.Úgy kellett könyörögni, hogy 1-2 napot adjon neki, estére meg belázasodott.Még most is olyan hurutosan köhög, hogy nem lehet vinni.

2022. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, kell orvosi igazolás nálunk is, de már csak a leigazolt napokat írják rá, azt hogy egészséges közösségbe mehet már nem, azt mondták ezt országosan megszüntették, az orvos már ilyet nem ad ki.

Ez is vicc amúgy.

2022. dec. 5. 09:08
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy köhög.


Én tavasszal szoktam 1-1,5 hónapig köhögni, de annyira, hogy sokszor majdem hányok, nem jöttek rá mitől 😒

2022. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekünk a múlt héten adott igazolást az orvos és ráírta, hogy mettől-meddig állt kezelés alatt a gyerek és mikortól mehet közösségbe. Az igazolásnak elsősorban az a lényege, hogy egészséges a gyerek, nem az, hogy a hiányzása le legyen igazolva.
2022. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Lassan két hete köhög a harmadikosom. Szárazon, de hangosan. Azóta idehaza van, szerencsére itthonról dolgozom, de már így is unom. Ha dolgoznom kéne menni, se mehetne suliba, max kénytelen lenne a mama vigyázni rá.
2022. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Lassan 6 hete köhög megállás nélkül a fiam. Nem ugy mint betegség alatt, ez inkább csak köhécselés.

Ha ezzel itthon fognám, tavaszig nem látnák az oviban.

Ha hurutosan, váladékosan köhögne, vagy egyéb társulna mellé akkor természetesen maradna itthon.

2022. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Viszem ha megvan az igazolás. Oviban se problémáznak. Most volt nyílt nap. Szinte minden gyerek szipogott vagy köhögött. Kb nem is járnának sokan oviba ha csak úgy lehetne hogy kicsit se köhög. A fiam is még 2 hétig köhög közben meg letaknyosodik és megint otthon van.
2022. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!