Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Én csinálok vmit rosszul hogy...

Én csinálok vmit rosszul hogy annyiszor beteg a gyerekem? Szégyellem hogy annyiszor beteg, biztos vmit rosszul csinálok.Folyton elkap vmit az oviban (vagy lehet hogy csak megfazik..nem tudom) A légtisztító segítene, ha használnánk amikor othon van?

Figyelt kérdés
Mit csináljak hogy ne legyen annyiszor beteg?
2023. febr. 7. 06:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
A kaja mellett a sok friss levegő is rengeteget javít az ellenállóképességen. Ettől persze sok dolgot ugyanígy el fog kapni, de erősebb immunrendszerrel hamarabb túlesik rajta, kevesebb/enyhébb tünettel.
2023. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
64%

20-as, nem attól lesz tápanyaghiányos a gyerek, hogy kakaót iszik, hanem hogy többnyire csak kakaót iszik, meg tápanyagszegény kajákat eszik.


Bocs, de szerintem förtelem, ahogy a többség eteti a gyerekét, minimális hüvelyes, friss zöldség-gyümölcs, semmi mag, aszalvány, szűz olaj. A gyerekek csupa olyat és olyan formában elkészítve esznek, amiből teljesen kimegy ag, a kevés vitamin meg ásványi anyag is, ami benne volt.


Tehàt bocs, ha az a reggeli, hogy vajas kifli kakaóval, aztán ebédre kockás húsleves után szétfőtt tészta, aztán uzsira megint kifli, meg mellé vacsira virsli, halat sosem látott rudacska, meg a napi dörmi, és ez megy folyton, akkor abból nem sok tápanyag fog bejutni egy gyerek szervezetébe.

2023. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Bocsi , nem tudom ki pontozott le néhány (utolsó) válaszolot minden eddigi valaszt köszönök.


En csodalkozok hogy az enyém beteges mert 21 hósig szopott kb.3x egy nap, es akkor hagyta abba amikor elkezdtuk a bölcsit. (Elotte 2 hettel)

A kajara is próbáltam mindig figyelni, bio gaiat is adtam neki rendeszeresen -kivetel amikor véletlenül elfelejtettem -

De van kaja amit tényleg nem fogad el, sőt a tejet sem.

Probalok mindent jo izuen adni neki, izletesen de semmi.

Plusz még mindig rosszul alszik

.

Lehet ott hibazok hogy nem adok rá éjjel hálózsákot, sajnos hisztizik miatta, es lehet van amikir kitakarozik, pedig nincs hideg 21 fok kb.es ejjel 100x felkelek takargatni.

C vit.is adok, de a parasitast ki kell probaljam, regebb parasitottam, csak most kimaradt kis idő, lehet akkor azzal rá segíthetek.

Tudtok tippet adni ti hogy , mivel parasitotok , hasznaltok e illatot stb.

2023. febr. 7. 12:19
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem lehet mit kezdeni. Nagyon sok most a saját ismerősi körömben a bölcsis, ovis és kisikolás gyerek, totál nincs mintázat hogy min múlik a betegségek száma. Láthatóan nem múlik azon hogy szoptatott vagy tápszeres volt e a gyerek, hogyan lett hozzátáplálva, mit eszik jelenleg, mennyit volt babakocsiban a -20-ban altatva, stb. Mert van mindenre példa és ellenpélda. Ami talán megfigyelhető, hogy a koraszülött ismerősöknek több a kínjuk, de ezzel sincs mit csinálni sajnos...


A mostani gyerekek amúgy is egy hátrányos korosztály, mert ezek a covid gyerekek, akik úgy kerültek most közösségbe, hogy a korábban közösségileg apránként megszerzett nyájimmunitás nem védi őket. Gyakorlatilag a covid lezárások miatti védtelenséget kell újra legyőzniük.

2023. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi 19 fokban alszunk a takarót is lerugja, néha kep d vitamint amikor eszembe jut, még is alig beteg, kint mondjuk sokat vagyunk, kovid kövepén sem zavart hogy az utcánk kövét szopogatta, nem fertőtlenítettem egész nap.
2023. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet ott hibazok hogy nem adok rá éjjel hálózsáko"


Butaság. A túlöltöztetés pont hogy árt.

18 fok az elméleti ideális éjjeli hőmérséklet.

Nem kellene 21 fokban takargatnod. Nem attól lesz beteg.

2023. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok: mi ezzel párásítunk.

[link]


És ezzel inhalálunk:

[link]


És le lehet pontozni, attól még nekünk bevált és szignifikánsan azóta nincs annyi betegség és sokkal könnyebb lefolyásúak még a megfázások is.

2023. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezen múlna, vagy rosszul csinálnál valamit. Az ovi egy bacitelep kb, ott majdnem mindig előfordul beteg gyerek, bőven van kitől összeszedni.

Nálunk első évben gyakran volt beteg, hiába kapta a vitamint, etetjük egészségesen és van kint sokat a levegőn. Idén meg most először beteg.

2023. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 hetet jár a fiam, már pezsgőt bontunk kb.

Ovikezdésig összesen volt 3x beteg. Kap vitamint, eszik mindent, sokat vagyunk kint, nem öltöztetem túl, nincs túlfűtve itthon sem, stb. Ennél többet nem tudok tenni. De még én, aki kb 4 évente betegszek le 1x-2x 3 napra, októbertől decemberig még én is folyamatosan beteg voltam végig ettől a sok ovis nyavalyától amit hazahordott...

Ez van, óvónénink szerint az első év erről szól.

2023. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
24: az lehet hogy az enyem kicsit koea szulott volt? Nem sokkal csak kb.2 hét es 2,8kg tehat kis súly illetve nehezen evett az elején sokat kinlodtunk mert levolt tapadva a nyelve.
2023. febr. 7. 15:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!