Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány éves kortól elvárható...

Hány éves kortól elvárható egy gyerektől az, hogy egyedül ki tudja törölni a fenekét?

Figyelt kérdés

Óvodában dolgozom és ma két nagycsoportos lánynak is segítettem kakilás után, ami nem probléma, persze, szívesen ellenőrzöm, hogy rendesen kitörölték-e, de amikor az egyik azt mondta, hogy ő még sosem csinálta és ellenkezett, kissé kiakadtam magamban, hogy ötnél biztosan több éves, tán már hat is elmúlt, de végül motivációra vettem és mondtam neki, hogy akkor itt az alkalom, hogy most megpróbáld egyedül, és feltűnt, hogy egyszerűen nem ér el a karja a fenekéig, vagy nem hajlik odáig...


Ez tökre meglepett, teljesen ledöbbentem, nem tudom, hogy csak azért, mert ő nem elég hajlékony, vagy mert a kisgyerekeknek alapból nem ér hátra a kezük pont azért, hogy ne nyúlkáljanak hátra, de ez nem is igaz, még bölcsisek is nyúlkálnak a pelenkájukban hátul, szóval lehet, hogy csak az az egy lány volt kicsit nem elég hajlékony, de felvetette bennem ezt a kérdést, hogy tán nem véletlen, hogy még sosem várták el tőle...


Pláne, hogy a másik lány a mellette lévő wc-ben, szerintem pont egyidősök gond nélkül megoldotta ezt a feladatot.



2023. máj. 16. 21:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Hogy lehet, hogy oviban dolgozol ès nem tudod azt, hogy a kisgyerekek egy ideig fizikailag sem képesek rá, hogy maguknak kitöröljèk a karjuk egyszerűen nem elég hosszú hozzá. A kèrdèsedre a vàlasz, hogy akkortól vàrható el amikor màr elèri magànak
2023. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
6
2023. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Mire iskolába megy, mindenképpen.

Kb. nagycsoportos korában meg kéne neki tanítani. Persze, ha középsőben megy, az még jobb.

Sajnos manapság sok a helikopterszülő, aki inkább kiszolgálja a gyerekét, ahelyett, hogy önállóságra tanítaná.

2023. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Ezért nem kell minden közmunkást beengedni oda, ahol dolgozni akarnak...
2023. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
3,5 éves kisfiam van, reklamál, ha nem ő törölheti magának (nyilván utána ellenőrzöm és rendesen törlöm, ha szükséges). Lehajol szépen és visszanyúl, simán eléri, pedig azért nem egy gibbon.
2023. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Másfél éves fiam szeret odanyúlni pelenkázás közben, alig bírom elterelni a kezét, hogy ne kenje össze magát. Talán alkatfüggő is. De az is lehet, hogy a 6 éves kislány valahogy ügyetlenül próbált odanyúlni, elérte volna, ha jobban ráérez a mozdulatra.
2023. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

5! A lehajol szèpen visszanyùl ès simàn elèri az szerinted ugyanaz hogy hàtranyùl ès ugy törli ki? Mèg jó, hogy ùgy elèri :)

Kislànyokat alapból nem tanítanak ùgy mivel akkor elèg nagy esèly lenne, hogy beletörli a nunihoz

2023. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Hogy engedtek be téged óvodába? A dajkaképzés része is.

Igen, nem ér hátra a kezük, csak a második alakváltással nyúlnak meg annyira a végtagjaik, az meg ~6-7 év körül van. Van aki erre is előbb érik, más később.

2023. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen vàltozó. A gyerekem 6 és fèl èvesen volt először hajlandó magànak törölni. 8 èves, és mèg ellenőrizni kell. Van aki 4 èvesen màr szépen kitörli magànak.
2023. máj. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Én dolgoztam kisgyerekekkel, volt aki már 4 évesen próbálkozott, másnak meg 5-6 éves kora körül sikerült rendesen. Testalkattól is függ, illetve állagtól is, hogy mennyire kenődik szét.
2023. máj. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!