Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elvárható egy 4...

Szerintetek elvárható egy 4 éves gyerektől, hogy napi 1-2 órát teljesen egyedül eltudjon játszani az udvaron? (se felügyelet, se játszótárs)

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 20:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Nem, főleg nem lehet felügyelet nélkül ennyi idősen.
2013. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
az én fiam 3 éves és teljesen egyedűl van kint az udvaron amíg én takarítok idebent.jó,persze ránézek ha nem is 5 percenként de negyed óránként biztos.de ezt megelőzte az hogy teljesen gyerek biztossá tettük az udvart.soha semmi nincs se a földön se elérhető magasságban olyasmi ami nem az ő kezébe való,kisajtó mindig kulcsra zárva,szóval még csak direkt sem tudna magában kárt okozni ha egyedűl van kint és nem tud semmire sem felmászni.szépen játszik a játékaival ha pisilni kell vagy szomjas akkor bejön és szól.szóval szerintem elvárható tőle ha nem tud magában kárt tenni
2013. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem nagyon tudom elképzelni. Hogyhogy felügyelet nélkül??? Bent a házban van, aki "vigyáz" rá, vagy teljesen egyedül hagyja? Én eléggé álmodozós kislány voltam, elvoltam órákig a fantáziámmal és rajzolással. A négy és fél éves fiam is hasonló típus, ő mondjuk fél max. háromnegyed órát játszik el egyedül a szobájában vagy a kádban, de azért időnként így is ránézek, egyedül semmiképpen nem hagynám!!!
2013. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
ekora gyereket tilos felügyelet nélkül hagyni.
2013. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Egy nagyon aktív gyerekről van szó, aki nagyon is igényelné a társaságot. Csak azért tettem fel a kérdést, mert ma panaszkodott az anyja, hogy folyton veszekszik a gyerekkel, amiért nem tudja önállóan lekötni magát.
2013. ápr. 14. 20:14
 6/23 A kérdező kommentje:
Ilyenkor bent szeretne főzni, mosni, takarítani meg ehhez hasonló dolgokat csinálni.
2013. ápr. 14. 20:17
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem a kert biztonságától függ az, hogy elvárható-e egy gyerektől, hogy egyedül játsszon, hanem az egyéntől. Mindemellett véleményem szerint felelőtlenség egy kisgyereket 2 órára teljes felügyelet hiányában magára hagyni. El is botolhat a saját lábában , beverheti a fejét, bármi megtörténhet, még akkor is, ha a szülő azt gondolja, hogy halálbiztos az udvar.
2013. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
nem azt írtam szerintem hogy 2 óra hosszára magára hagyom a gyereket hanem hogy egyedűl van kint és ránézek negyedóránként!és igen sokat számít hogy milyen az udvar mert ha mondjuk tele van mindenféle szerszámmal és szegekkel a föld,akkor biztos hogy nem lehetne negyed órára sem kint hagyni egyedül de még felügyelettel is necces lenne!
2013. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

És mi van ha a baj abban a negyedórában történik mikor te épp nem nézel rá??

Pl:megbotlik beveri a fejét a biciklijébe,megcsípi egy darázs stb!

2013. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Ti nem játszottatok felügyelet nélkül 4 évesen az udvaron!?

Bár anno nem voltak ennire elkényeztetve a gyerekek mint most...

Sokkal önállóbak voltak, jobban feltalálták magukat...

2013. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!