Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy reagálnátok le, ha a...

Hogy reagálnátok le, ha a gyereketek megszökne az óvodából?

Figyelt kérdés

Épp otthon lennétek, és beállítana a 3-4 év körüli gyereketek, akinek oviban kéne lennie. Először arra gondolnátok, a közelben sétált a csoport, de sehol senki. Kiderül, hogy közvetlenül az oviból szökött meg.

Visszavinnétek rögtön, jelezve az óvodának, vagy direkt kivárnátok, ugyan mikor kezdik keresni, és mikor szólnak neked, hogy eltűnt a gyerek?

A húgommal történt ez 20+ éve. Anyám egy darabig várt, majd visszament vele. Kiderült, hogy odabent senki nem vette észre, hogy eltűnt, pedig nem kevés idő telt el.


Velem is volt ilyen, én anyám után szaladtam, akit a buszmegálló felé haladva értem utol (munkába indult). Itt szintén senkinek sem tűnt fel a lelépésem, bár itt nem telt el olyan sok idő, mint a húgomnál.


Pár hete volt egy eset, ahol 5 éves gyerek lépett le egy táborból, innen jött a kérdés.



2023. aug. 28. 16:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Ma már a legtöbb óvodában elektromos záródásúak az ajtók, kapuk. Komoly büntetés jár, ha kijut egy gyerek.
2023. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ahova mi jártunk, szerintem most sem olyan.
2023. aug. 28. 16:34
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Velem ez megtörtént a 90-es évek elején. Hazamentek, megkértem egy arra járót nőt, hogy csöngessen fel, mert nem értem el a kapucsengőt. Anyu elviharzott, kézen fogott, és visszavitt. Az óvónő nemhogy nem vette észre a hiányom, de arra sem emlékezett, hogy egész délelőtt az oviban voltam. Nagyon megrémült, mikor anyu közölte vele, hogy most szöktem haza. Akkor extra kedves lett az óvónő, amit akkor nem értettem miért. Kedvesen babusgatni kezdett, pedig ez nem volt rá jellemző. Anyuék nem csináltak belőle nagy balhét. A lányomnál nem történt ilyen, de a fiam most megy oviba. Ő már a bölcsiből is próbált meglógni. Ha esetleg megtörténik, de a gyereknek nem esik baja, akkor én sem fogom azt kérni, hogy rúgják ki azt, aki nem figyelt, hiszen nem egyszerű ennyi gyerekre figyelni egyszerre. Biztos megkapja a magáét így is a felettesétől.
2023. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%
Vidéki, falusi oviba jártak a gyerekeim, elrktromos kapu van, volt már évekkel ezelőtt is (10éves a nagyobbik, már náluk is. Lehet elötte is, azt nem tudom). Csak távirányítóval nyitható, ami bent van az irodán, esélytelen, hogy onnan kihozza anélkül, hogy a titkár észrevenné (ha nincs bent az irodában még az iroda ajtó is kulcsra van zárva). Amúgy ha kijut gyerek nagyon csúnyán megbüntetik az óvodát). Már 18éven aluli testvérnek sem adják ki a gyereket (nálunk legalábbis 18évrn alulinak nem adják ki), régen én meg a bátyámmal jártam oviba, aki csak 3 évvel idősebb és a kutyát sem érdekelte 🤷🏼‍♀️. Sokkal szigorúbb már, mint 20-30 éve, már az épületből sem nagyon tud egymaga kijutni egy gyerek, nemhogy a kapun kívülre.
2023. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon dühös lennék. Azèrt van ràbìzva, hogy vigyàzzon rà. Ha elütik, elraboljàk, az òvónő hibàja.

Nàlunk kèt ismerős gyerek, childminder (kb. hivatàsos babysitter, nagyon ellenőrzik őket) mellől sètàlt haza. Mèg neki àllt felljebb.

2023. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A mi településünkön pár éve megszökött egy gyerek, anyám meglátta, hogy sétál az óvoda felől egyedül, és visszavitte. Szóval van még ilyen...

Én amúgy egyből visszavinném.

2023. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a friss infókat, de nem az volt a kérdésem, hogy manapság megtörténhet-e a dolog vagy sem. (Persze örülök, ha ma már rendes zárt ajtók/kapuk vannak, mert ilyen családi előzménnyel a kisfiamból is kinézném majd ezt 😁).

A táboros eset mutatja, hogy azért manapság is történhet ilyen. Ok, az nem óvodában történt, de olyan helyen, ahova ugyanúgy megőrzés céljából vitte a szülő a gyermekét, és nem feltételezhette, hogy a gyereke az autópálya szélén fog sétálni.

2023. aug. 28. 17:09
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a fiam lépett meg az első ovis napján, de szerencsére csak az ovival szomszédos játszóra ment be. Az óvónő elmondása alapján pár perc után megtalálták, az ismerős dadus szerint viszont 1,5 órán át keresték, mert azt hitték, az ovi területén maradt...

Az elektromos záras kapuk tök jók, kivéve mikor a kajaszállítónak kitámasztják vagy kiugranak cigizni és addig az ajtóba rakják a széket...

2023. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én simán hazamentem anno. Arra sétáltunk, hát hazamentem.
2023. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a lányom kétszer is kisétált az ajtón, amíg az óvónő a többi gyereket öltöztette (ők nagyok voltak, lányom meg akkor kezdte az ovit). Szerencsére én ott voltam mindig előtte, szóval nem tudott megszökni, de ki tudja, mi lett volna, ha kések tíz percet... Kapu nyitva ilyenkor ugye délben, mert jönnek a gyerekért a szülők.
2023. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!