Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Októberi gyermeketek mikor...

Októberi gyermeketek mikor kezdte az ovit?

Figyelt kérdés

Október elején tölti a 3-at. Ismerőstől úgy tudom idén 8 gyereket nem vettek fel, mert nem tölti be a 3-at augusztus 31-ig.

Ha nem veszik fel, mikor kezdi az ovit? Októberben, januártól vagy csak következő év szeptemberétől?

Tudom óvodája válogatja, de nálatok mi volt?

A kislányom nagyon igényli a gyerektarsasagot, imád együtt játszani velük, őszintén szólva duhitene , ha csak rá következő évtől mehetne.



2023. szept. 7. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mehet bölcsibe addig ha még nem járt.

Amúgy én szeptemberi vagyok, 4 évesen kezdtem az ovit. Addig otthon volt velem anyu, szerencsére megtehette.

2023. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Anno lányom szeptemberben kezdett, úgy, hogy november elején született. Kérdeztem az óvodát, ahol azt tanacsolták, írjak egy kérvényt az ovodavezetonek, megadták a kérelmet így mehetett a többi kicsivel együtt. Ezen felül úgy tudom, amint be tölti a 3.élet évét, másnap már mehet is oviba. Tavasszal be iratkoztatok? Ez még fontos!
2023. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Kedves kérdező. Inkább járjatok játszótérre. Ott kevesebb az esélye, hogy beteg lesz. Én is a társaság miatt írattam be, hát rosszabbul jártunk, mert fél évig folyamatosan beteg volt, játszóra sem tudtam vinni, sokkal kevesebbet volt gyerekek között, mint előtte. Nem éri meg csak ezért siettetni.
2023. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémet októberiként beirattuk 2.5 évesen tavasszal mikor kellett.Nem lett időre szobatiszta, így nem vihettem csak következő ősszel.Majdnem 4 évesen lett ovis végül is.
2023. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom ugyan novemberi de nem vették fel az oviba. Jövőre kezdi szeptemberben. Addig marad a bölcsiben.
2023. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
2-es vagyok. Bocsi, nekünk anno még úgy volt, ha be tölti a 3at,masnaptol óvodába köteles járni ha a halasztás nincs külön kervenyezve. Tisztán emlékszem, volt aki januárban, áprilisban kezdett. Azóta ezen már változtattak.
2023. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5 éve az októberi gyerekemet gond nélkül felvették tavasszal és a születésnapja utáni napon kezdhetett.

Most annyi gyerek van, hogy ugyan abba az óvodába már nem vennék fel csak jövő szeptemberben.

2023. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
6, soha nem volt olyan, hogy 3 éves kortól kötelező oviba járni. A 3. szülinapját követő szeptember 1-től óvodaköteles a gyerek.
2023. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
8 Helyesbítek, 3 éves kortól az óvoda köteles fel venni a gyermeket!
2023. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles felvenni az óvoda év közben, csak a 3. születésnapot követő szeptember 1-től.
2023. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!