Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda 3 vagy 4 évesen?

Óvoda 3 vagy 4 évesen?

Figyelt kérdés

Gyermekem 2021. októberi születésű, így csak 2025. szeptembertől óvodaköteles. Eddig szinte biztos voltam benne, hogy 2024. szeptemberétől már szeretném, ha járna (és ha lehetséges az intézmény részéről is természetesen), de most meginogtam. Tudom, hogy van még idő a jelentkezésig, de nem akarok az utolsó pillanatban dönteni.

Ő jelenleg egyébként inkább nehezebben oldódó típus, társaságban hajlamos a szorongásra is, pedig pici korától hordtam ilyen-olyan programokra, tehát nem arról van szó, hogy sosem találkozik más gyerekekkel. Ugyanakkor látom rajta, hogy ha sikerül feloldódnia, akkor nagyon élvezi a másokkal való játékot. Fontos infó még, hogy én mindenképpen itthon leszek a tesójával, tehát akkor is lesz gyerektársasága, ha nem megy oviba jövőre.


A kérdés tehát, hogy mit gondoltok, majdnem 3 vagy inkább majdnem 4 évesen érdemesebb elkezdeni az ovit? Lehet hátránya annak is, ha később kezdi? Esetleg évközbeni kezdés is lehetséges?


2023. szept. 11. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is 2021.októberi a fiam, ő jövőre kezd novemberben, miután betöltötte a 3-t.
2023. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg évközbeni kezdés is lehetséges?"


Ez az adott óvodától függ.


"majdnem 3 vagy inkább majdnem 4 évesen érdemesebb elkezdeni az ovit? Lehet hátránya annak is, ha később kezdi?"


Nincs akkora jelentősége, mint ahogyan szorongsz miatta. Ha nem igényli kifejezetten a gyerektársaságot, akkor maradjon inkább otthon veled.

Azt célszerű elkerülni, hogy pont akkor kezdje az óvodát, amikor a kistestvére megszületik. Az se tragédia persze, csak a testvérféltékenység egy létező jelenség, és emiatt még erősebb lehet, ill. még inkább fontos, hogy profin kezelje a szülő. Egyszerűbb, ha nem kapcsolódik össze a kistestvér érkezése azzal, hogy ezentúl nem lehet egész nap az anyjával.

2023. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekünk majdnem 4 évesen kezdte az ovit, nem volt bölcsis.

Második 2 év 8 hónaposan kezdte a bölcsit és 3,5 évesen az ovit.

Ha maradhattam volna otthon ovikezdésig, akkor nem adtam volna majdnem 3 évesen se bölcsibe és csak ovit kezd 3,5 évesen.

2023. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább otthon tartanám. Nyári a gyerekem, jövő héten fog kezdeni, és nagyon azt látom, hogy még ő is ráérne 1 év múlva... A nagyobb 3,5 évesen kezdte, 4 évesen jutott el oda, hogy képes volt másokkal együtt játszani. Előtte neki se kellett volna az ovi.

Viszont biztos, hogy gyerekfüggő, és az is biztos, hogy 1 év alatt rengeteget fog változni.

Abból viszont kétlem, hogy probléma lenne, ha otthon marad.

2023. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!