Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Középsősötöknél hogy van a...

Középsősötöknél hogy van a napirend az oviban?

Figyelt kérdés

Fiam a kiscsoportot a helyi oviba járta.

Itt 8ra kellett vinni, fél9kor reggeli, fél11ig szabad foglalkozás. Utana udvar, delben ebéd, alvás, uzsi, udvar, majd 3ig el kellett hozni.


Minden egyes napjuk ez volt. Részben emiatt is, mert semmi foglalkozás nem volt, részben pedig a nyitvatartás miatt váltottunk.


Tegnap voltam az első szülőin, hát csak lestem.

Középsősök. 4 max 5 évesek. De talán ha 2 gyerek töltötte be az 5öt.


Fél8iv be kell érni, 8kor reggeli. Fél9től indul a nap.

Órarendjük van 😳 középső csoportban.


Hétfőn matek, kedden természet, szerdán tesi, csütörtökön magyar, pénteken rajz. Ezek 9től 10ig

10kor tízórai.

11töl pedig szakkörök.

Hétfő néptánc, kedd torna, szerda hittam, csütörtök torna, péntek német. Fele fizetős, fele nem. Nem kötelezőek, erősen ajánlottak.


Délbe ebéd, 1től 3ig alvás. Uzsi, majd udvar.


Délelött nem is mennek udvarra mert nincs idejük.


Csak nekem fura, hogy ennyire nagynak kezelik őket? 4.5 éves a fiam is pl.


Ja és játék... olyan, hogy a szőnyegen kisautózzon, nem megengedett. Az a mini csoportos szint. Ha játszani akar, memoria kártya, kirakó, legó, ilyenek mehetnek csak.


2023. szept. 26. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Nekem nem fura, itt betoltott 4 eves kortol iskola van.


Nem tudtal elore erdeklodni ezekrol ? Egyebkent szerintem nem gaz, meg nem lesz ez igy betartva, ne ugy kepzeld el, hogy a torteket tanuljak matekbol, mindent jatekosan csinalnak. Hogy egy 4 eves tudjon tizig szamolni azert az eleg alap. Termeszet, mennek bogarakat keresni, vagy szednek viragot.

2023. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szóval az egyikkel az volt a bajod, hogy szabad játék van egész nap és nincs foglalkozás, a másikkal pedig az, hogy foglalkozás van, és nem szabadjáték?


Óvónő vagyok, az órarendet ne úgy képzeld mint az iskolában. Hanem hogy egy témát, pl most ősz, vagy szüret, vagy őszi időjárás...stb, több oldalról megismeri. A matek része mondjuk szőlővel számolnak, vagy ismerkednek a több kevesebb fogalmával úgy hogy szoloszemeket rakosgatnak vagy mustot öntenek poharakba...

Tesi része: magastartásnál azt mondják hogy szőlőt szednek magasról...

Termeszetismeret: mustot csinálnak, megismerik a szőlő részeit, elmennek megnézni egy szőlő ültetvényt...

Szóval ilyen játékos formában gondold. Az pedig hogy "órarend " van sajnos a rendszer elvárása.

2023. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2!

Én valahogy az arany középutat választanám. Mert oké, készüljenek a sulira, de bakket 4 évesen ne tologasson autót, mert nem dedós?


Így, ahogy leírtad érthető, tök jó. Csak nekünk nem így magyarázták el :/

2023. szept. 26. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Nekünk a kettő közti volt középsőben, sőt nagycsoportban is ez van. Mindennap van foglalkozás- hasonló órarenddel :)

De! Minden délelőtt és délután is van szabad játék, lehetőleg a friss levegőn. Őket mindennap kiviszik, ha az időjárás engedi.

4-5-6 évesen ez még nagyon fontos szerintem.

Az nem megoldás kérdező, hogy a szakkörökön ne vegyen részt, ha nem kötelező? Nálunk aki nem vesz részt pl a napközbeni fizetős tornákon vagy ingyenes hittanon az addig szabadon játszhat a csoport szobában vagy az udvaron az óvó néni felügyelete alatt, mivel ezeket a foglalkozásokat nálunk nem ők tartják.

2023. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4,5 múlt a kisfiam. Szerencsére nem vegyes csoport. Majdnem mindenki egyidős. Egy lányka van aki nyáron lett már 5 és egy másik aki nyáron meg csak 4. Többiek közel teljesen egykorúak.

Nekünk 9-ig kell beérni, de 8-tól vannak a saját csoportjukban. 8-8.45-ig szabad játek, pakolas, 9-kor reggeli.

Utána szoktak azt hiszem tornázni, de lehet hogy még a reggeli előtt🫣

Ha csak nem esik, minden délelőtt van kinti játék, mellette minden hétnek külön programja van (pl alma.) ilyenkor az ezzel kapvsolatos foglalkozásokkal telik a délelőtt egyik része (rajzolas, ragasztas, enek, mondóka, egyeb kreativ dolgok) délelőtt van hogy sétálnak, kincsekez gyűjtenek, stb stb.

Ez van délelőtt, az udvari idő után ebéd, alvás. Majd uzsi, és szabad játék, vagy udvar amig jön anya-apa. Nagyon jó ovi, sokat fejlődik, tanul a gyerek. 17-ig van nyitva, de 16-ig a legtöbb gyereket hazaviszik.

2023. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elméetileg ez sem vegyes csoport, hanem középső.

Mégis van aki éppen 4 és van aki az 5öt már betöltötte

2023. szept. 26. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4,5 éves, középsős, tiszta csoport lett volna, csak a nagycsoportban annyi gyereket visszatartottak, hogy 7db nagycsoportos lett nálunk.

Fél 9re kell beérni, 10kor tízórai, vagy előtte kicsivel, aztán udvar délig, ha jó az idő. Ha nem, akkor benti játék. Délben ebéd, 12:45-13ig lehet érte menni, vagy 3ig alvás, aztán uzsi, és 5ig vannak nyitva azt hiszem, de ezt a felét nem tudom, enyém nem alszik ott.

Fél 9től 10ig van foglalkozás, de ez sem szigorúan, csak próbálnak csoportosan alkotni, vagy együtt megtanulni egy verset, stb. Heti 1x van feladatlapozás életkoruknak megfelelően, mint bármilyen foglalkoztató füzetben lévő cuccok. Melyik a nagyobb, kösd össze, vonalvezetés, stb. És ennyi. Minden más szabad játék. Elvileg lenne majd valami tornázás is, de még nem vezették be. Néha az udvari életben táncolnak, énekelnek közösen, fakultatív, aki akar, csatlakozik.

2023. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!