Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvoda megtagadhatja, hogy...

Az óvoda megtagadhatja, hogy a gyerek ebédre és délután is maradjon az óvodában?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit, és mivel otthon vagyok kisebbekkel, máris elkezdték, hogy ne ebédeljen és ne aludjon ott. A gyerek ugyebár LEGALÁBB 4 órát köteles oviba járni. És ha én szeretném, ha délutánig maradna? Következő szeptemberben már muszáj lesz, mert megyek vissza dolgozni, jó lenne, ha eleve a teljes napot szokná meg.
2023. szept. 28. 17:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
17%
Na még egy szegény gyerek aki csak teher otthon:-(
2023. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
34%
Majd következő szeptemberben megszokja,most meg a kötelezőt letudja és utána a napot a családjával tölti bármilyen borzasztó is ez. Vagy ha neked elég jövő évtől éjszakáznod a munkahelyeden már most elkezded hiába nem kell csakhogy megszokd?:D Nyári szünetbe is felkeltél korán kisiskolásként,hogy mire jön a suli megszokd a kelést?
2023. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy le lehet pontozni,de én biztosan törvénybe hoznám tekintettel a kevesebb pedagógusra,hogy aki otthon van testvérrel azoknak kötelező legyen hazavinni ebédkor.
2023. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 Derjaderja ***** válasza:
83%
Nem tagadhatja meg.
2023. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
25%

3as, egyetértünk. Vagy attól megvonnék minden támogatást(családi, csok babavárós stb) aki az intézménnyel nevelteti míg otthon van.


Még az ilyen lustanyák szidják az óvodát meg a pedagógusokat, akik haza akarják küldeni a gyereket, holott nekik derogál vele lenni.

2023. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
83%
Délelőtt kötelező ott lenni, amikor a foglalkozások vannak. Aztán ebéd és alvás. Otthon is ugyanez a program lenne: evés, alvás. Nem tudom, hogy ez miért úgy jön le, hogy teher a gyerek. Nem mindegy, hol alszik? Van olyan gyerek, akit ha még fáradtan hazasétáltatsz, felpörög, majd délután nyűgös lesz. Amúgy olvastam már pár kivesézős posztot ezzel kapcsolatban, de még sehol se támasztották alá, hogy jogilag megtilthatja-e az ovi a bent kajálást és alvást. Mondjuk engem nem érint, mert dolgoztam, amikor a gyerekeim ovisak voltak.
2023. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem tagadhatja meg, csak mivel a legtobb anyuka behodol az ovonoknek, es ugy pattog ahogy ok futyulnek, azthiszik, hogy megtehetik.


En mindig kiallok magamert, ismeem a torvenyeket, jogaimat, nem is szorakozott velem soha senki. Azzal szoktak, akivel megtehetik.


Torvenyileg joga van jarni ha betoltotte a 3 eves kort, innentol kezdve az ovono kinyalhatja, mondod neki, NEM viszem haza, ennyi.

2023. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 A kérdező kommentje:

Jaj de nagyon tudtok ítélkezni, te jó ég... (Tisztelet a kivételnek.)

Mit tudtok ti rólam, hogy miért kérdezem?

Képzeljétek, több gyerekesként ez kicsit komplexebb kérdés. Csak annyi, hogy a délben hazahozatal tönkrevágja a másik két gyerek napját, és még sorolhatnám.

A normálisan válaszolóknak köszönöm.

2023. szept. 28. 17:54
 9/98 anonim ***** válasza:
71%

8-as te magadnal vagy ? 🙄


Egyedulallo anyuka vagyok sajat ceggel, igy pont, hogy rengeteget dolgoztam, hiaba otthon, a gyerek nezze, hogy otthon dolgozok, ahelyett, hogy a tarsaival jatszik ?

2023. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
29%
10# De te otthon is dolgoztál,a home office is munka,itt nem erről van szó. Kérdező de gondolom sejtetted mivel jár több gyerek,ugye? Én már egynél látom.
2023. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!