Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek arra hogy...

Kötelezhetnek arra hogy délben menjek a gyerekért?

Figyelt kérdés

A gyerkőc most kezdte az ovit szeptemberben. Előtte nem járt bölcsibe, nincs testvére, minden egyes percben velem volt eddig. Beszoktatás annyi volt hogy első nap bemehettünk levenni a cipőjét és már zavartak is ki, szóval egy percet se lehettünk bent vele együtt. Decemberben lesz 4 éves.

Sajnos nagyon nehéz a beszokás, minden egyes reggel a sírás és a tiltakozás megy. Az óvónőnek mindig úgy adom át hogy ordít és nem akarja hogy otthagyjam. Előre mondtuk még ovi előtt hogy ő nem eszik meg csak 4-5 dolgot. Szóval erről tudtak. Most kérte az ovónő hogy menjünk el a fogadóórára mert a mi gyerekünkkel van a legtöbb probléma. Nem eszik, nem alszik, nem játszik a többiekkel, mindig kérdezi hány óra van, mikor megyünk érte, egész nap sír. Mi itthon minden nap beszélünk erről vele, mindig meg is igéri hogy nem fog sírni. Aztán reggel kezdődik előlről minden. Kérdeztük bent mi lenne a megoldás, mert hiába mondjuk és játszunk szerepjátékokat erről úgy tűnik nem javul a helyzet. Erre azt mondták jó lenne ha már ebéd előtt érte mennénk. Ez számunkra nem megoldás, ez csak nekik lenne jobb hogy kevesebbet kelljen vele foglalkozni. Na meg akkor most 3 évig ne menjek dolgozni? Ha van köztetek olyan aki hasonlóan megjárta a poklot az kérem írjon.

A héten már pofákat vágtak mikor meglátták hogy megérkeztünk és olyanokat kérdeztek nem rekedt be otthon esetleg az ordítástól?... szóval szúrjuk az óvónő szemét rendesen. Sajnos a gyerek is látja rajtam, hogy azt érzem hogy rossz helyen van, és nem tudom nyugodt szívvel azt mondani neki hogy bízzon az óvónőben mert benne már én sem bízok.


nov. 11. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Másik ovi esetleg? Ha tehetném én sem hagynám olyas valakire a gyerekem, akiben nem bízom.
nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A kötelezettség helyett megoldáskeresés esetleg?

Ha sem a szülők, sem az ovónő nem boldogul a gyerekkel, akkor nem lehet, hogy valami nagyobb gond van, amivel esetleg foglalkozni kellene?

nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyi volt a beszoktatás, mi perecen csodálkoznak, hogy utál szegény ott lenni?


Szerintem is keress egy másik ovit, ez így nem túl gyerekbarát.


Nem kötelezhetnek, h hamarabb vidd el, ezt fixen tudom, mert a barátnőm utána járt. Neki volt a munkahelyén egy fél napja, amikor csak délig kellett lennie, de ez minden héten más napra esett. Az egyik óvónő testvére is ott dolgozott, így az óvónő kérte a barátnőmet, hogy ezeken a napokon délben vigyék haza a gyereket. Semmi probléma nem volt amúgy a kislánnyal, csak az óvónő úgy gondolta, h ha anya nem dolgozik négyig, akkor ne is intézzen ügyeket, hanem azonnal vigye haza a gyereket. A vezető is beszállt, hogy szólnak a védőnőnek, hogy nem tartja be barátnőm a házirendet, csakhogy ugye ilyesmi nincs a házirendben.

nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

"Erre azt mondták jó lenne ha már ebéd előtt érte mennénk."

Nem vagyok óvónéni, de nem tartom ezt jó megoldásnak. Engem gyerekként mindig elhoztak oviból, amint lehetett. Nem óvodai utasításra, csak nagyanyám ilyen túlbuzgó volt. Pszichés bajaim lettek később az utazással vagy ha hosszabb időre el kell hagynom az itthont. A mai napig... Mert az elhozatallal azt sugallták, hogy máshol nem lehet jó, csak otthon és mélyen rögzült.

Nem mondom, hogy a ti gyereketekkel is ez lesz, de ha állandóan elhozzátok, akkor nem az fog rögzülni, hogy az oviban is ugyanúgy biztonságban van, mint otthon. De ehhez a jó tapasztalathoz lehet, hogy ovit is váltanék.

nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez nem beszoktatás. Ha lehetőségem engedte volna biztos nem hagytam volna ott. Másik ovi?

Azért sír mert nem jó neki, még nem tudja hogy levezetni. Ne azt beszélhetek meg hogy ne sírjon, hanem találjatok ki valamit hogy hogyan tudná levezetni a stresszt és a félelmet.

Mióta szerepjátékoztok?

nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Az mindenképp probléma, hogy nem volt normális beszoktatás. Az, hogy csak pár ételt eszik meg, sokszor javul az oviban - mert látja, hogy a többi eszi. De mást adni nyilván nem tudnak, egyfajta étel van.


Ha az ovi nem akarja a gyereked, az neki mindenképp rossz. Ha megoldható, akkor másik helyet keresnék.


Ami segíthetne a helyzeten, az például egy vizuális segítség a fiadnak: néhány képből álló napirend, a végén a te képed. Pl. udvar (fák, mászóka), ebéd (tányér, kanál, szalvéta), alvás (ágy), utána a te igazolványképed. Ha normális lenne az óvónéni, akkor ezt tudná használni, mindig elmutogatná a gyereknek, hogy itt tartunk, ez jön, itt jön majd anya. Egy próbát megér.

nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is másik ovit keresnék. Ha ilyen a hozzáállásuk az óvónőknek, nem szívesen bíznám rájuk a gyereket. Egy normális óvodában ez nem így működik. És nem is kötelezhetnek rá, hogy ebéd után haza vidd. Max annyit tehetnek, hogy tovább küldik vizsgálatra a pedagógiai szakszolgálathoz, mert úgy ítélik meg, nincs vmi rendben a gyerekkel.
nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!