Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhető az óvoda arra,...

Kötelezhető az óvoda arra, hogy NE altassa a gyereket ebéd után? Esténként meg szenved a fiam.

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje az van, hogy hétköznap este nem tud elaludni 10-11 előtt, pedig fáradt, karikás a szeme, mondja is, hogy aludni akar.

Hétvégén ilyen gond nincsen, fél 9-9-kor két perc alatt elalszik. Kizárásos alapon a délutáni alvás a ludas.

Már két hónapja is rákérdeztem, az volt a válasz, hogy nem tudják megoldani, pedig van egy külön üres terem is. Most megint megpróbálkoztam, megint az a válasz, hogy nem tudnak mit mondani a többi gyereknek, hogy egy miért nem alszik.

És most akkor szenvedjen a fiam minden este másfél órát? Mert ők nem tudják megmagyarázni a többi gyereknek, hogy mondjuk annak az egynek pont akkor van foglalkozás, vagy anyukája elviszi valahova, vagy akármit lehetne mondani.

Próbáltam amúgy hogy 10kor fektetem le, de akkor meg fél 12 volt mire elaludt, szóval mindegy, hogy fél9-től vagy 10től próbálom, minimum a másfél óra. És sír, hogy nem tud aludni, én meg ideges vagyok, hogy nem tudok neki segíteni.


2016. febr. 9. 09:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem kötelezhető rá. Az ő dolguk az óvodai nevelési rend betartasa. Ha neked így nem megfelelő, haza lehet vinni a gyereket ebéd után.
2016. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Köszi. Dolgozni persze nem kell az embernek, mert egész nap otthon ülök és a lábamat lógatom. Hidd el, hazavinném, ha tudnám, mert nem bírom nézni, ahogy szenved minden egyes este.
2016. febr. 9. 09:25
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kötelezhető.
2016. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%

Pont, mint a szomszédom:) Kiverte a hisztit az óvodában, hogy az ő lánya nem tud este elaludni, miért kell elaltatni ebéd után? Nekik ez nem jó, mert nem tudnak tőle pihenni... Mondjuk ott anyuka és apuka az ovitól három percre laknak, és egyik sem dolgozik, szóval hazavihetnék.

A napirend, az előírások csendes pihenőt javasolnak.

2016. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, kerdezo. Az én gyerekem alvás zavaros volt. Ha oviban altattak, éjfélkor meg nem volt álmos, hajnalban ájult csak be. Az óvoda vezető jó barátunk volt, így sem lehetett ébren tartani a gyereket, mert az óvoda nem kivetelezhet. Első voltam
2016. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhető.
2016. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk, ha ilyen stílusban beszélsz az óvónőkkel, mint itt velünk én már csak azért is elaltatnám, hogy kitoljak veled.

Egyébként mi az, hogy kötelezhető-e??? Esetleg normális, emberi hangnemben megkérdezed az óvónőket, de milyen alapon köteleznéd őket bármire is??

2016. febr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor még véletlenül sem fogok balhézni. És nem az zavar, hogy én nem tudok pihenni, meg eleget aludni, azt kibírom (még nyárig, mert szeptembertől sulis, nyáron meg nincs óvoda).

Én attól vagyok kiborulva, hogy október óta kb minden este sír és szenved, hogy álmos de nem tud aludni. Ha ébren lenne, játszana vagy valami, akkor sem örülnék, de nem akadnék ki, mert akkor jól érezné magát. De minden este sírva elaludni...

2016. febr. 9. 09:33
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda után menjetek futni, biciklizni, sétálni, focizni, stb.
2016. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Normálisan kérdeztem itt is, és az óvónőt is.

Csak az első válaszoló "haza lehet vinni a gyereket, ha nem tetszik" válasza húzott fel egy csöppet, hogy az ember normálisan kérdez, mert már nem tudja elkeseredésében, hogy mivel segíthetne a gyerekén, és akkor kapok egy ilyen választ.

Ha annyit írt volna, mint a többiek, hogy "nem és kész", akkor megköszönöm és annyi. De nem a lábamat lógatom otthon, hogy csak kényelemből legyen a gyerek az óvodában. A férjem is és én is dolgozunk, én napi majdnem 10 órát.

Csak annyit akartam megtudni, hogy lehet-e vagy sem.

2016. febr. 9. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!