Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt megteheti az ovi?

Ezt megteheti az ovi?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdett a fiam a helyi oviban. Baptista ovoda, ha ez számít. Más opciónk nem nagyon volt. Én itt fogok helyben dolgozni. A pici a héten kezdte a bölcsit, szinten itt, egy épület, egy intézmény a kettő.


Kb 1 hete kitették a helyi oldalra, hogy egy helyi nő retro discot szervez a művházban. Ma bejelentette, hogy az ebből befolyt összeg megy az ovinak.

Ezzel kb egyidőben az intézményvezető kitette minden csoportba (minden csoportnak van saját fb csoportja), hogy minden gyereknek így egy támogatói jegyet adnak majd az óvónök, kérik még a hétre az árát.


Namármost mi az, hogy azért mert egy helyi nő bulit szervez, én meg fizessek 4ezret emiatt, mert 2 gyerekem jár oda az intézménybe....

Ha nem fizetünk, tuti kinéznek onnan minket. De most tényleg én verjem plusz költségekbe magam emiatt?!


Délután természetesen beszélek az óvónővel.


nov. 15. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Elég képmutató dolog kvázi olyan bulit szervezni, amit az óvodások szülei dobnak össze. Gondolom, elmenni ne menjetek, ha akartok sem, csak fizess a semmiért. Aztán a maradékot megkapja az ovi.

Bájos... ennyi erővel kérjenek közvetlen adományt az ovinak, nem kell hozzá semmilyen bulikára elszórni a pénzt.


Elvből nem adnék, meg is indokolnám.

nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Bogica0616 ***** válasza:
23%
Megértem a gondodat, de ha jól értem ez egy magán óvoda. 4000 Ft nem a világ vége. Ezzel tapogatod az ovit, ami így a gyerekekre fog menni. Te igazából nem is kérdezni szerettél volna, csak fujjolokat találni az ovira, nem vagy köteles oda járatni a gyerekeket.
nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem magán ovoda, hanem állami.

Nem fizetünk érte egy forintot sem.

És nem, nem fújjogni akarok, hanem megkérdeztem, hogy ezt megtehetik-e, ne haragudj..........

nov. 15. 10:56
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

#2

Akkor szedjék közvetlenül erre a célra a 4 ezer forintot.

Dehogy kapja az ovi ezt. A bevétel egy jó részéből a bulit finanszírozzák, az ottani zenét, felszerelést, egyéb költségeket.

Mutatóba meg marad valami az ovinak.

Épp mint a jótékonysági gálák. Zabálják a rákkoktélt kaviárral, estélyiben, aztán az este költségeihez képest egy nevetséges összeget adományoznak. Valójában mással termeltetik ki a buli költségét.

nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%

"Baptista ovoda, ha ez számít."

"Nem, nem magán ovoda, hanem állami."


He????

Ha baptista óvoda, akkor egyházi óvoda. Tehát nem állami.


"Nem fizetünk érte egy forintot sem."


Logikus. Egyetlen egyházi iskolát sem ismerek ahol pl. tandíj lenne.


A lényeg: nem állami fenntartású, nincs területi ellátási kötelezettségük. Ha nem tetszik, nem járatod oda a gyerekedet.

Ha ingyenes és ezen a 4000 Ft-on rugózol, akkor ne járasd oda a gyerekedet. Egyébként is a te gyerekednek vesznek belőle játékot. Erre sajnálod a pénzt?

nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is szerveznek adományozó bálokat, de jeleztük, hogy mi nem fogunk menni, nincs kire bízni a gyerekeket. Ennek megfelelően belépőt se veszünk. Csend lett, néztek, majd agitáltak tovább másokat. Lehet tisztán, egyszerűen is csinálni.
nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5!

Hogy mersz ítélkezni, mikor azt sem tudod, hogy mi van a hátterben?

Baptista igen. De mivel ez a község egyetlen óvodája (5000fős kózség vagyunk), igy de. Körzetileg kötelesek felvenni a gyereket.


Nem, nem a gyerekemnek vesznek belőle játékot, hanem az óvodának. Amivel vagy játszik a gyerekem, vagy nem.

nov. 15. 11:52
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekes módja ez az óvoda támogatásának. Nálunk egész évre 8000 Ft a csoportpénz (2 gyerekem jár oda, kvázi 16 ezer Ft). Szóval ha ez az összeg valóban az ovinak megy, akkor nem is sok. Csak hát ki tudja, később milyen más programokat szerveznek még ilyen céllal. Mindenesetre furcsa ez. Akkor inkább kérjen maga az óvoda, így ki tudja, valójában hova megy ez a pénz. Ha ezt kötelező befizetni, akkor ne is nézzék ki emiatt a másikat. Mindenki arra fordítja a pénzét, amire akarja.
nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
*nem kötelezőt akartam írni. 8-as.
nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

#5


Nem állami finanszírozású? A francokat nem. Csak épp az egyházi ovi és iskola a többszörösét kapja az államtól egy államihoz képest.

nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!