Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Unatkozna az oviban?

Unatkozna az oviban?

Figyelt kérdés

Októberben kezdte a kislányom az ovit (addig betegségek váltották egymást). Bölcsis nem volt. A napokban gondolkodóba estem, vajon mit csinálnak egész nap a csoportban? Az a megérzésem, hogy unja magát. Nyilván annyit nem foglalkoznak a gyerekkel, mint mi itthon (hisz ott van két tucat kölyök), de akármikor kérdezem mi volt: gyurma, kirakó, gyurma, kirakó...

A könyveket el sem éri olyan magas polcon vannak.

Míg itthon voltunk, igyekeztem változatossá tenni a napjaink, nem is unatkozott soha, mindenféléket játszottunk. És félek, hogy azt érzi, mint én anno oviskoromban, számoltam vissza a perceket, míg jöttek értem a szüleim. Szörnyű kegyetlen szar érzés.

Barátok még nyilván nincsenek, picik még, most kezdték az ovit.

Semmit érdekeset nem mesél az oviról, pedig nagydumás, attól félek nincsenek is élményei. Az egyik óvónő nyugdíj előtt van, nem is túl szimpi, bunkó. A másik (váltásban vannak) kedves, fiatal, aranyos. Állami óvoda.

Mit gondoltok? Hagyjak neki időt? De ha már most ilyen uncsi szar az egész...mire számíthatok?


Nagyon köszönöm!!


nov. 15. 21:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, az enyém imád oviba járni. Minden 2 hétben van valami téma, ezt veszik egy hétig magyarul, egy hétig németül. Tornáznak is rendszeresen, énekelnek, mondókáznak, alkotnak egy csomó mindent. Barátai is nagyon hamar lettek. Cseppet sem unatkozik.
nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Kivetíted a saját gyerekkori érzéseidet a gyerekedre. Ezen kívül hibás elgondolás hogy a nap minden percében szórakoztatni kéne egy gyereket és sosem hagyni unatkozni.

Az én gyerekem is most kezdte az ovit, és vannak már barátai. Velük játszik. Az óvó nénik mindig kitalálnak valamit; megszámlálhatatlan rajzot, festést, kézműves dolgot adtak hozott már haza mióta jár. Krumplival nyomdáztak, lámpást, koronát készítettek, ragasztottak. Ezen kívül minden nap mesélnek nekik. Van hogy én is látom, hogy úgy megy be hogy már megy a mese, az óvónő körül meg egész gyereksereg. Biztos óvónő függő is, de kötve hiszem hogy nálatok semmit nem csinálnak. Ezen kívül mar voltak sétálni a környéken, volt meghívott bábszínház, október 23dikai ünnepség. Az meg hogy mit mesél egy gyerek az oviról nem kell készpénznek venni. Az enyém is nagy dumás, magától nagyon ritkán mesél. Jól kell kérdezni. Mi volt a legjobb dolog ma az oviban? Kivel játszottál ma a legtöbbet? Milyen új dolgot láttál/tanultál az oviban ma? De ugyanígy meg lehet kérdezni, hogy mii volt a legunalmasabb dolog ma? Ki az akivel sosem szoktál játszani?

nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Az első szó, ami erről a csoportról eszembe jut: gyermekmegőrző. A kreatívtól nagyon messze áll. Az egész ovi, az összes csoport biztos nem ilyen.

Megfogadom a 2. tanácsát a kérdésekkel kapcsolatban, jó ötlet!!

Ami a csoporttársait illeti, némelyik beszélni se tud, amelyik meg igen...nagyon aranyosak, de ha nincs kommunikáció, mit lehet kezdeni??? Persze majd azok is megtanulnak beszélni, de mikor?

nov. 15. 22:21
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld meg elképzelni, hogy inkább egymással szeretnek játszani. Az óvónő amúgy csinálhat, amit akar, lényegében tök mindegy, van is egy mondás: gyereknek gyerek a barátja. És ha nem tudnak beszélni, akkor is tudnak játszani, meg kergetőzni az udvaron, nem arra van szükségük, hogy egy felnőtt szórakoztassa őket, az csak a második lehetőség nekik ha nincs gyerektarsasag.
nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodáról a legtöbb gyerek nem szeret mesélni. Nem hiszem, hogy erőltetni kellene, hogy meséljen. Amikor otthon van nem az ovival akar foglalkozni.
nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

De miből gondolod, hogy unatkozik? A gyerekek nagy része semmit sem mesél otthon, akkor ez azt jelenti, hogy nem is csinál semmit szerinted?

...

nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A lányom sosem mesélt az oviban történtekről, pedig másoktól tudom, hogy színházba mentek, vagy fellépésre készültek, épp alkottak valamit vagy új dalt tanultak. Neki nem akaródzott erről beszélni. Nála a célzott kérdések sem működtek, a harmadiknál megunta és otthagyott.

Iskolába kerülve naponta hallgatom, ki mit mondott, mit tanultak, mit játszottak és teljesen más.

A fiamról mesélte az óvónő, hogy hetekig képes volt egyhelyben játszani a mágneses horgász játékkal. Csatlakoztak hozzá vagy egyedül, de remekül lefoglalta őt. Nem kell millió játék meg beavatkozás, megoldják és ez a jó. Náluk a napi rutin mondókákkal van felvezetve, ezzel a memória és a kiejtés fejlődik, közte meg a fantáziájuk és az együttműködési készségük, amikor maguktól találják meg, kivel tudnak együtt játszani. Szerintem még ne ítélj ennyi idő után, adj időt neki.

nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 harebell ***** válasza:
100%
Utalt rá egyetlen szóval is a lányod, hogy unatkozik az oviban, vagy ez csak feltételezés? Ne abból indulj ki, hogy nem mesél semmit - ha majd a "mi volt az ebéd?" kérdésre az lesz a válasz, hogy "semmi", az sem azt fogja jelenteni, hogy nem adtak ebédet :D
nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Derjaderja ***** válasza:
100%

Elég feszített ott egy nap, szoros napirend van, reggeli, délelőtti foglalkozás vagy szabad játék, öltözés kimenés öltözés ebéd altatás ébredés uzsonna játék hazamenes. Inkább túl szoktak ingerlődni a gyerekek.

Nem hiszem hogy az unatkozás a jó szó, inkább nem találja fel magát. Lehet, hogy nincs is hozzászokva, mert otthon mindig foglalkoztattad.

Szokja csak meg az óvit, de ha nem szimpi az óvónő és nem tűnik jónak a hely, az aggasztó. Figyeld ebbe az irányba.

Ettől függetlenül ilyen kicsiknek az első hónapokban még lehet, hogy nincsenek foglalkozások.

nov. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekem kicsit úgy jön le a kérdés hogy jajj hát tefolyamatosan körbe ugráltad és most nem tetszik hogy az oviban nem így van. Ha azért mert nincs folyamatosan foglalkoztatva, unatkozik az a te hibád ne is haragudj. Nem tanulta meg feltalálni magát mert nem hagytad unatkozni.

Az oviban napirend van, témákat vesznek minden héten/hónapban, torna, séták..... Stb. Ha abból indultam volna ki amit a fiam az első évben mesélt illetve a hazahozott alkotásokból azt mondom semmit nem csináltak. De tudtam hogy igen.

1 részt láttam a képeket amiket csináltak. Másrészt az óvónők szülőin elmondták mi volt, mi lesz. Viszont azt is elmondták hogy a kiscsoportosoknak nincs kötelező foglalkozás (sétára persze őket is vitték). Ha akarnak részt vesznek. Szokni kell a környezetet, szabályokat, megismerni az embereket/gyerekeket. Az első év erről szól. A te kislányod szinte még semmit nem is járt.

nov. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!