Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak nekem furcsa ez az...

Csak nekem furcsa ez az anyuka, mit lehetne kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Kislányomnak van az oviba egy jó kis barátnője. Most középső csoportosak. A kislánnyal együtt kezdtek el külön foglalkozásra járni, ami az ovitól és a lakásunktól 20 perc sétára van. Nagyon sokszor együtt mentünk, és minden egyes alkalommal hazáig kísértek minket, miközben ők ott laknak ahol a külön foglalkozás van . Volt, hogy akkor is hazáig kísértek mikor csak a férjem vitte a lányom. Aztán közben rá jöttünk, hogy mindig az ovinál hagyta az autóját és ezért sétáltak vissza. Nekem ez borzasztó fura.

A másik, hogy a nagyobbik lányomnak volt egy kis pizsi bulija otthon a sulis barátaival és elhívtuk a kislányt is. De akkor is úgy mondtam az anyukának, hogy délután egy pár órára. Mikor megérkeztek már majdnem azzal kezdte, hogy akkor a kislánya is itt alszik mert szeretne. Hát mondom, nem ezt beszéltük meg, én azért nem merem bevállalni. Majd erőszakoskodott, hogy de a kislánya biztos jól ellesz, nem lesz vele semmi gond. Nem akartam megbántani, de mondtam neki, hogy nem szeretném, hogy itt aludjon, még kicsinek tartom ehhez őket.

Na de azóta se változtatott semmit. Azt érzem, hogy rám van ragadva és baromira frusztrál.


dec. 19. 15:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Én valahogy leépíteném...
dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%

Megmondani neki mondjuk, hogy neked ez sok és nem szeretnéd ilyen szinten “elmélyíteni” a kapcsolatotokat.


Felnőtt ember vagy basszus, ez igazán nem rakéta tudomány…

dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
97%
2# Én is ezen gondolkoztam,hogy felnőtt emberként nemár,hogy nem lehet véleményt mondani meg nem-et.
dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
46%
🤔 miért hívsz egy iskolás gyerek bulijára ovist?
dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Tudok nem-et mondani. De ettől függetlenül nem szeretek konfrontálódni, nem szeretnék megbántani senkit. Igyekszem azért leépíteni.


Nem a sulis bulira jött az ovis. A kislányomhoz hívtam a játszótársat, hogy ne akarjon mindig a nagyokhoz beülni 🤷🏻‍♀️

dec. 19. 15:28
 6/41 anonim ***** válasza:
83%

Építsd le!


Tavaly beköltözött a házba egy egyedülálló anyuka két gyerekkel, és ő mindenáron barátkozni akart velem, meg a korban közelálló gyerekeinket is össze akarta barátkoztatni. Már a legelején nagyon pofátlanul nyomult, én mindig elutasítottam, vagy nem nyitottam ajtót, ha át akart jönni dumcsizni. Amikor a játszótéren tapadt rám, akkor mondtam neki, hogy ne haragudjon, de nem szeretnék a szomszédi kapcsolatnál többet, főleg, hogy a gyerekek se nagyon találták a hangot, neki fiai vannak, nekem lányaim. Húzgálta a szemöldökét, de felfogta. Te is bátran megmondhatod, hol a határ.

dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%

🤔 kövezz meg, de akkor sem értem.


Van 2 gyereked,egy sulis meg egy ovis.

A sulisnak volt pizsi parti.



Ha az ovishoz is hívtad a kislányt, akkor is honnan a fenéből tudta az anyuka, hogy ott alvós buli van?


Szóval vagy baromi rosszul kommunikálsz, vagy totál felesleges infókat osztassz meg.


Olyan meg aki nem szeret konfrontálódni, nemet sem tud mondani. 🤷

dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

Igen, en sem ertem ahogy a 7-es, ha az iskolas gyereknek van ottalvos parti, akkor az ovodas testver baratjanak az anyja honnan tudott errol ?


Ne szolj szam, nem faj fejem.

dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a nagyoknak volt ottalvós bulija, tehát a meghívás csak a nagyobb gyerekre vonatkozott, de az anyuka ott akart hagyni végig a kisebbet is, nem csak néhány órára, ahogy eredetileg meg volt beszélve.
dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
35%
Én az ilyennek a gyerekét eleve meg se hívtam volna, egyiket se, pláne nem mindkettőt. Nincsenek más barátai a kislányodnak? Próbáljatok többet foglalkozni másokkal. A külön foglalkozásra menjetek autóval, vagy ha nem megoldható, akkor valami "kísérővel", bárkivel aki ráér, hogy ne legyen ez a kötelező séta meg közös program velük. Ha látja, hogy mással beszélgetsz, talán nem fog odapofátlankodni, főleg ha olyanról beszéltek, amihez nem tud hozzászólni.
dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!