Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » GYES után most fogok visszamen...

GYES után most fogok visszamenni dolgozni, ami előhozott bennem egy furcsa, kellemetlen érzést, ami nem hagy nyugodni. Technofóbiának lehetne nevezni, de én nem a technika használatától félek, hanem a felfoghatatlanságától. Mit lehetne kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés
Az frusztrál nagyon, hogy minden iszonyatosan bonyolult (microchipek, nanotechnológia, stb), és fogalmam sincs, hogyan működnek a dolgok (készülékek, internet, gépek) de még a régi technológia is bonyolult, nem tudok róla semmit, csak “használom”. Mit lehetne kezdeni ezzel a rossz érzéssel?

2022. okt. 28. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Kiköltözni egy jurtába a pusztába!


Vagy megbarátkozni velük.

2022. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Átlagember nem is tud róluk semmit: éppen elég ha használni képes. A félelmed teljesen irreális..
2022. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

De egyáltalán miért érint téged ez az egész?


Nem kötözködésképp, de azért a kismamák kezében is megfordul abban a 2-3 évben a mobiltelefon... honnan jön most hirtelen ez a félelem?

2022. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nem félelem, inkább szorongásnak mondanám. Csak úgy elengedni nem tudom per pillanat, mert ez egy érzés, ami nem múlik el.
2022. okt. 28. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Mégis mitől félsz? Már azon kívül hogy újra munkahelyi közösségbe kell menni...
2022. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, aki tervezik, is csak egy kis részét értik.


Egy átlag munkahelyen a többiek se értenek hozzá.


GYES után ez a szorongás természetes.

2022. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha őszinte akarsz lenni nem a technológiától félsz hanem hogy vissza kell menned dolgozni.


A technologia jó dolog. Az internet is. Simán pár mp alatt tudsz videochatelni a szeretteiddel és manapság időt is tudsz spórolni mert gyakorlatilag igy is tudsz gyorsan ügyet intézni, kaját venni és tanulni is.


A problémád szerintem hogy technofob emberek olyan dolgokat meséltek neked ami miatt ezt gondolod. De a legnagyobb problémád az ismeretlentől való félelem, ahelyett hogy megismernéd. Persze ésszerűen pl. Webboltoknál megnézni van-e ASZF-juk, adoszamuk, ami a láblécnél található, pl. Kertészkedés, egészség és stb topicot csak szakmai oldalakrol olvasni, csaló embereket kiszűrni pl. Ha levelezni szeretne valaki vagy nyelvet tanulni és stb.


Nem ismered ez a problémád és azt hiszed hogy mumus. Pedig nem az csak nem mindegy mire használják az emberek.

2022. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem a technológia hasznosságát vitatom, és nem is az a bajom, hogy ne tudnám használni. Leginkább a 6. válaszoló értette meg a szorongás okát. Természetesen izgulok a munkakezdés miatt, és ez hozta ki belőlem ezt az érzést, de ezt is írtam a kérdésben. Semmilyen technofób emberrel nem találkoztam életemben.

A szorongást az okozza, hogy felfoghatatlan az a bonyolultság, ami a mindennapi technológia mögött van.

Tehát valami olyasmihez tudnám hasonlítani, mint amikor valaki az univerzum felfoghatatlan mivolta miatt él át rossz érzéseket. Én ez utóbbi miatt nem szorongok, csak az érzékeltetés végett írtam.

2022. okt. 29. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Vagyis ténylegesen irreális a félelmed.
2022. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Most komolyen, minek kell hülye indokra fogni hogy a hátad közepére sem kívánod a melót?
2022. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!