Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
Lányom szeptemberben kezdte az óvodát, a beszoktatást leszámítva (1-2 hét) eddig nem volt gond vele. Viszont a héten elkezdte azt, hogy nem akar ott maradni az oviban és sír, üvölt hogy ne hagyjam ott. Az énszívem is megszakad, de muszáj ott hagynom. Azt mondja az óvónő elmegyek utána 10 perc múlva megnyugszik és egész nap el van. De ma reggel is amikor ugyanez a szituáció játszódott le az összes szülő úgy nézett ránk, hogy az én hibám hogy ilyen a gyerek és látszott rajtuk hogy elítélik a gyerekemet. A héten is mikor jöttünk haza a lányom odament mutatni valamit egy nagycsoportosnak, de az anyja már egyből húzta el onnan, hogy ne is barátkozzanak inkább. Remélem csak ez a hét ilyen, de mit lehet kezdeni az előítélettel? A lányommal sokat beszélgetek, rossz élményt nem mesél, de nem tudjuk az okát a héten miért csinálja ezt.
febr. 2. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te képzeled be magadnak szerintem. Miért néznének eliteloen egy kiscsoportban aki nem akar az anyjától elszaladnek. Az én fiam fél évig csinálta ezt minden reggel de mindenki kedves és segítőkész volt.
febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Az elejét elhiszem. Hogy most eszmélt rá, most kezdett el sírni.

De hogy emiatt megbámulnak, vagy épp még a gyereket se engedik hozzátok, na ez nagy kamu....


Fiam 1 évig orditva ment minden egyes reggel. Középsőt új oviban kezdte, ott is az első 2 hónap sírás volt.

Lányom szeptenber óta bölcsis, szeptember óta hagyom ott minden reggel sírva.

1x nem bámult meg vagy szólt be senki emiatt

febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, de abban a helyzetben úgy tűnt. Vegyes csoportok vannak, sok a nagycsoportos, kevés a kis csoportos. Valamelyik gyerek hallottam azt mondja az anyukájának ott van a sírós... A lányom ezt nem hallotta,de én igen. Remélem hamar megoldódik ez a gond, mert így nehéz lelkileg végig csinálnom a napokat, amíg nem megyek érte.
febr. 2. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azért húzta el, mert mentek volna haza, ha leáll csacsogni "sose indulnak el". Az enyém is ilyen, pedig már iskolás. Ha megáll még beszélgetni akkor noszogatni kell, hogy cipőt vegyen, mert indulunk. Ha hagyom akkor ellene még nagyon sokáig a folyosón beszélgetve ahelyett, hogy elindulna.
febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Lányom ugyanezt csinálta, első félévben egyszer sem bőgött utánam, a téli szünet után meg olyan hisztit levágott reggelente, hogy ilyet a bölcsiben szoktak. Minden szülő aki látta elmondta, hogy nekik is volt ilyen. Bekepzeled az egészet. 3 éves kisgyerekek, persze hogy néha viselkednek így is, kicsik nagyon. Nekem egyébként nem szakadt meg a szívem, főleg hogyha hallgatoztam, ahogy azt hitte, hogy leléptem abbahagyta a hisztit. Rájöttem, hogy csak nekem szól a műsor. Tök jól elvolt bent mindennap.
febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Szia, az én kislányom tavaly januárban kezdte az ovit, akkor volt 2,5 éves. Sokáig tartott a beszokatás. Eleinte én is így voltam, szívem szakadt meg érte, de muszáj volt. Áprilisban már dolgoztam és nem tudtam mit csinálni. Ő is sírt öltözésnél, az ovi fele menet és az oviban is. Aztán mikor kijártak az udvarra akkor már jobb volt a helyzet. Most megint elkezdte a hisztit, hogy ő nem akar oviba menni. Muszáj ott hagynom hisz dolgozom. Óvónénik azt mondják addig van hiszti míg lát, aztán játszik a többiekkel. Szóval ez a hiszti csak neked szól. Neked produkálja magát, hogy hát ha nem kell ott maradnia. Most ne engedj neki, mond el neki, hogy miért kell ott maradnia. Pl.: neki ez a munka helye vagy hogy azért kell most ott lennie egy kicsit mert neked van egy kis dolgod. Most tudatosul bennük, hogy nekik nélküled kell lennie. De neked határozottnak és erósnek kell lenned miatta és most ellenállni a hisztinek.
febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyereknél van egy ilyen időszak.

A nagyobb lányom 1 évig volt bölcsis, sosem sírt ott sem és akkor sem amikor kiscsoportos lett. Középsős volt amikor 3 hétig minden egyes reggel az óvónénik szedték ki a a nyakamból.

Mire kiértem és benéztem az ablakon már vígan játszott.

Kisebb lányom 1,5 éve bölcsis, a múlt héten sírt először de 1 hétig hogy nem akar menni. 15 perc múlva kaptam a képet hogy teli vigyorral játszik...

febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, csak beképzeled ezt. Én is néztem már síró gyerekre, meg az anyjára, de az járt a fejemben közben, hogy abszolút megértem a helyzetét, és úgymond "hát igen, velünk is gyakran előfordul, senki gond" gondolattal, közben lehet azt gondolta anyuka, mi a fenét nézek oda...

Az első éven úgy novembertől konkrétan ordítva ment be a fiam minden reggel. Ölben vitte be az óvónő, annyira nem akart menni... Most középsőben már szeret járni. A daduson láttam elsőben, annyira nem szereti, sok volt a gond vele, most meg kb ő a kedvence, és 4szemközt is mondta nekem, hogy annyit változott, nagyon jó irányba. Az óvónők empatikusan, türelemmel, sok sok megértéssel álltak hozzánk, engem is nyugtattak, hogy majd beszokik. Szülőktől én magamból kiindulva úgy gondolom, inkább megértéssel néztek ránk mindig, és nem az járt a fejükben, hogy na, már megint ez a gyerek... Vagy esetleg csak némi öröm, hogy nem éppen az ő csemetéjük sír, de aki szülő, az nem gondolom, hogy rosszindulattal tekint a helyzetre. Aki még igen, azt le kell tojni, mert az más tekintetben is pont annyit ér.

febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!