Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel?

Figyelt kérdés

Párommal több éve együtt vagyunk és stabil a kapcsolatunk. Megtudtam, hogy 6 hetes terhes vagyok ő szeretné megtartani én nem vagyok benne biztos. Már bánom de sajnos közöltük a szüleimmel is a dolgot és örültek neki, de őszinte akartam lenni velük és elmondtam, hogy felmerült bennem az abortusz gondolata. Erre teljesen kiakadtak kiabáltak velem. Párom se akarja az abortuszt. Mióta tudok a terhességről olyan vagyok mint egy élő halott csak jár az agyam, hogy mit kellene tennem.


25/L


2020. febr. 26. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztok? Együtt éltek? Van hol laknotok? Eltudjátok egyedül tartani a babát? Ezek fontos kérdések.
2020. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarod megtartan?
2020. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Páromnak rendes bejelentett állása van nekem egyszerűsített bejelentése nem rég váltottam munkahelyet. Együtt élünk évek óta viszont a párom egyik rokona is velünk él(párom a tulaj). Gyerek nélkül is vannak anyagi gondjaink. Még nem érzem készen magam erre az egészre sem anyagilag sem lelkileg. Várnék még vele 3-4 évet.
2020. febr. 26. 13:44
 4/15 A kérdező kommentje:
De nem érdekli őket az ész érvek csak, hogy minden áron de szüljem meg.
2020. febr. 26. 13:45
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

A pároddal kell ezt őszintén megbeszélnetek, pro és kontra érveket összeszedni. Ha nem juttok egyetértésre, az tönkreteheti a kapcsolatotokat, akár megszülöd a babát, akár nem; mindenképpen kihatással lesz az életetekre. Úgyhogy gondoljátok át komolyan.

A szüleid könnyebb eset. Ha úgy döntötök, hogy nem tartjátok meg, nem muszáj tudniuk az igazságot. Nem vagyok a hazugság híve, de mondhatjátok nekik azt is, hogy nem maradt meg a terhesség, ezt könnyebben elfogadják. Missed ab esetén is kórházba kell menni "befejezésre". De ebben az esetben a párodnak is lakatot kell tennie a szájára, örökre. Ha fennáll az esély, hogy kikotyogja később, akkor jobb az őszinteség, lesz ami lesz.

2020. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a szüleid mit szeretnének, nem lényeges.

Ez csak rád és a párodra tartozik. És még így se vagy könnyű helyzetben.

Védekezés mellett estél teherbe? A párod tudta, hogy te csak 3-4 év múlva szeretnél gyereket?

Nem könnyű a helyzet, mert ha elveteted, de a párod megtartaná, nem biztos, hogy kibírja a kapcsolatotok. Viszont, ez fordítva is igaz, csak akkor már ott lesz a gyerek.

Nehéz idegenként bármit is tanácsolni. Neked kell tudnod, erős-e a kapcsolat annyira, hogy túlélje az abortuszt.

De az sem megoldás, hogy megszülöd, de nem akarod.

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy beszélgessetek sokat. Csak te és a párod. A legjobbakat kívánom nektek!

2020. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
“Gyerek nélkül is vannak anyagi gondjaink” Akkor off. Nem érdemes úgy gyereket vállalni. Majd ha adottak lesznek késôbb a feltételek, akkor újrapróbáljátok. Szülôknek ebbe nincs beleszólásuk, kiabálhatnak amennyit akarnak, az az ô bizonyítványuk. Megértem a párodat is, de végsô soron senkinek nincs joga dönteni, csak neked. Én személy szerint most az abortuszra szavaznék.
2020. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, olvasd végig ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2020. febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Basszus... TE fogod kihordani. TE fogod megszülni... TE maradsz vele otthon évekig, a TE feladatod lesz állandóan a gyerek... Persze ilyenkor mindenki íg~r fűt fát, de ha aztán mégsem? Akkor ott maradsz egy halom ígérettel meg a poronttyal? Ha te nem ász erre készen, akkor ne tartsd meg. Semmi köze hozzá a szüleidnek. Pároddal viszont még kell tudnotok ezt beszélni. De én akkor is azt mondom: akkor vállalja gyereket, ha teljes szívvel bele tudod vetni magad.
2020. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha te nem akarod ne tartsd meg.

Csak te nem tudsz majd menekulni ha megis megtartod mindenki más igen!

2020. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!