Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem óvodaköteles a gyereked...

Ha nem óvodaköteles a gyereked, akkor is beirattad/beiratod?

Figyelt kérdés

Októberben tölti a 3-at, tehát nem oviköteles, viszont szeretném ha legalább egy délelőttött tudna gyerektarsasagban legyen.

Most lesz a beiratkozás, 1 főovoda van, 3 tagovoda, 8000 fős Pest megyei város. A védőnő szerint esélytelen, hogy felvegyék. Ti ilyen esetben beiratnátok azért, vagy hagynátok? Én itthon vagyok, akkor kB 6 hónapos lesz a kisebbik lányom.



ápr. 7. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem dolgozol és nem óvoda köteles akkor az utolsók között lesztek. Első az óvoda köteles. Utána az akinek dolgoznak a szülei. Ha nekik mind van hely akkor felveszik ha nem akkor nem
ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Szeptemberben lesz 3, tehát nem óvodaköteles.

Normál esetben beíratnám, de mivel problémás, én azt érzem, és a fejlesztői is azt javasolják, hogy ha tehetem tartsam itthon még 1 évet. Úgyhogy marad.

ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Én beírattam, de az esélytelenek nyugalmával és nem is vették fel. Nagyon szeretett volna menni, mert a tesója már ovis volt szóval megpróbáltuk.

Ha a nagyobb lett volna októberi, nála meg sem próbáltam volna mert jól el voltunk itthon és nagyon utálunk a mai napig korán kelni. :D

Délelőttönként játszótereztünk szóval voltak kis barátok is, volt gyerekek között.

ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém novemberi, most bölcsis, és a terv szerint megy oviba.

Ha beíratod, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem viszed. 3 évesen azért már kell neki a közösség, mégha csak fél napra is.

ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is novemberi a kicsi, én beíratom jövőre (most még bölcsis, de jövő novemberben lesz 3). Így ha felveszik, lesz egy év átfedés a naggyal, amikor együtt járnak oviba, mielőtt a nagy iskolás lesz. Ez logisztikailag is szuperül jönne ki, na meg talán a kicsinek is tetszene, talán könnyebben szokna át az oviba. Ő is nagyon szociális, imádja a gyerektársaságot, neki szerintem kifejezetten kínzás lenne még egy évet itthon maradni velem, ha nem járna bölcsibe :D Így meg mondhatni mindegy, ha felveszik, felveszik, ha nem, hát ez van.
ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem ovodakoteles, nem veszik fel. Ha napi egy délelőtt a cél, akkor keress egy maganovodat vagy családi napközis.
ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém most lesz pont 3, én már simán hinném most óvodába, mert látom, hogy igényelné, de sajnos nálunk sincs annyi hely, hogy nem óvodaköteles gyerekeket felvegyenek, így marad a szeptember.


Megpróbálnám a helyedben, max. nem veszik fel.

ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Enyém szeptember 1-jei, de nagyon is örültünk, hogy nem kell kezdenie. Maradt otthon, akkor voltam terhes a testvérével, így megtehettem. Nagyon jót tett a testvérkapcsolatnak, hogy az első majdnem 1 évben ott voltak egymásnak.

Egyébként se igényelte a társait, nem unatkozott velünk. Majdnem 4 évesen ment és pikk-pakk beszokott.

ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Te se gondolod komolyan, hogy felveszik, ugye?

Te most tényleg 1 délelőtt miatt elvennéd olyantól a helyet, akinek tényleg szükséges lenne minden nap, mert szintén nem ovi köteles még, de dolgozik az anyuka?🙄

ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Meg lehet próbálni, ha van hely, van esély hogy felveszik. Max vissza utasítják. Nálunk felvették a fiamat, mert volt hely és más gyereket is.
ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!