Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai felvétel elutasítás?...

Óvodai felvétel elutasítás? Hogy szól pontosan a törvény? 3 évesen már fel kellene venniük?

Figyelt kérdés

Ha betölti a 3. életévét a kisfiam, fel kell hogy vegyék? 2013 januárban lesz 3 éves, akkor szerettük volna, ha oviba megy (körzetit jelöltünk meg), de "helyhiány" miatt elutasítottak. Mind a ketten dolgozunk a párommal, a magán bölcsit nem tudjuk évekig fizetni.

SOS válaszokat várnék, 15 napunk van fellebbezni. Segítsetek! Szegediek vagyunk egyébként.



2012. máj. 21. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Fellebbezzetek mindenképp! Azzal adtok még egy esélyt, mert a fellebbezők közül is szoktak még felvenni (nálunk legalábbis), és év közben is szokott üresedés lenni. Helyhiány esetén első körben azokat veszik fel, akik már szeptemberig betöltik a hármat, a többieket pedig szépen, sorjában. A fellebbezéssel semmit nem veszítesz amúgy! Az én gyerekem is úgy vették fel (ő is januári születésű).
2012. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Fél évvel idősebb bölcsis társát állítólag felvették nem körzetes oviba, a környékre.

Kértek másik ovi megjelölését is a beíratkozáskor, de onnan nem kaptunk semmilyen visszajelzést. A levélben a körzetes ovi a feladó.

Mit tegyek? Írjak, telefonáljak? Kinek? Vagy csak a jegyzőnek írjak felülbírálati kérelmet?

2012. máj. 21. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:

ÉN beírattam a körzetes oviba és bölcsibe is a lányom. Márciusban lesz 3 éves. Az óvodából már megkaptuk ugyanezt a levelet mint ti, de én nem fogok fellebbezni, mert nincs értelme. Megmondták már a beiratkozásnál, hogy az októberi, novemberi gyerekek sem férnek be, a márciusi tutira nem.

Ha a bölcsitől is hasonlót kapok, azt biztos fellebbezni fogom.

A bölcsit nem próbáltátok? Mert az korban inkább közelebb áll, és talán ott több esélyetek lenne.


Ja, az a törvény, hogy kötelesek 3 éves korában felvenni, ha jól tudom, csak 2014 januárjától lép életbe, jövőre még nem.

2012. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk katasztrófa az állami bölcsi, sírva hoztam el 1 óra után, ezért jár magán bölcsibe. Már vártak a munkahelyemen, nem volt időnk másikba beíratni, beszoktatni, stb. nem tudom átvették volna-e egyáltalán.
2012. máj. 21. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Törvényileg csak 2014 szeptemberétől kell kötelezően felvenni a 3 éves kort betöltött gyerekeket!
2012. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fellebbezhetsz, de nem fogják felvenni.

Még az őszieket is elutasítják, nincs hely. Nálunk a lakótelepen 4 óvoda van, 60 gyereket minimum elutasítanak, helyhiány miatt. Ma beszéltem az egyik óvoda vezetőjével.

2012. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell szomorítsalak,de sok anyukától hallottam,hogy nem vették fel a gyereket s nem tudott visszamenni dolgozni emiatt.Ez tényleg elszomorító.Nagyon sokan jelentkeznek és kevés bizony a férőhely.

Pedig a körzetesbe kötelességük lenne felvenni.Probálj meg egy fellebezést hátha.Veszteni valód nincs vele.

Minket úgy vettek fel dec-től,hogy oda járt már a 3 nagyobb testvér is mikor kicsik voltak,egyébként nekünk se lett volna esáéyünk megmondta az óvodavezető.

30-as létszámmal vannak csoportonként.

A magén ovit meg képtelenség kifizetni.

Majd írd meg mire jutottál!


Minden jót!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi törvények szerint 5 éves kortól kötelező az óvoda. Tehát a 3 éveseket nem kötelesek felvenni, kivéve, ha szociális probléma van a családba, mert akkor a családsegítő, és gyámügy is kötelezi az ovit a felvételre. De ilyen esetre mindig is van 1-2 plusz férőhelyük.
2012. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!