Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodai felvétel elutasítása?

Óvodai felvétel elutasítása?

Figyelt kérdés

A lányom áprilisban lesz 3 éves, tavaly beirattuk az óvodába.

Ma délután hívott az óvoda vezető, hogy túltelített az óvoda, mivel én itthn vagyok az 1 éves kicsivel, maradjon még otthon és kezdje szeptembertől az óvodát.

Viszont a lányomnak közösségre van szüksége, mi szeretnénk, ha menne.

Mit tehetnék?


2010. márc. 17. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
más oviba próbáld meg.igen azt veszik előre aki dolgozik.meg egy csomó baba játszó ház is van.
2010. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát megértelek téged is, de azt kell mondjam, hogy az óvóda sem tehet mást. Nyilván azt kell felvenniük, akire tényleg nem tud vigyázni más, mert mindkét szülő dolgozik, ezért azt utasítják el, akinek a felügyelete otthon megoldható.

Én elhiszem, hogy szüksége van közösségre, az én fiam két éves kora óta bölcsibe jár, és látom rajta, hogy milyen jót tesz neki, hogy gyerekek között van (leszámítva a hazahurcolt betegségeket), de sajnos az óvodában sem tudnak mit csinálni. Sok a gyerek, kevés az ovi. Esetleg a környéken nincs másik ovi? Hátha oda beférne.

2010. márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A helyi jegyzőnél tudsz fellebbezni ilyen ügyekben, de légy belátással. Elsősorban azok gyerekeit veszik fel, akik dolgoznak, ők nem tudják megoldani. Ez bölcsinél is így van.
2010. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló mondta a fellebbezést de vegyétek figyelembe hogy csak ajánlott kor a 3 év 5 évestöl köteles felvenni az óvoda a csemetét.Nem elkeseríteni akarlak csak mi is így jártunk úgyhogy majd jövőre megyünk.
2010. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

21:15

igazad van, de ha nyomós okot tud mondani, az más. Nálunk is a bölcsi felvételnél azt mondták, hogy aki otthon van a másik gyerekkel GYED-en , vagy otthon van, mert terhes, akkor nem veszik fel a gyereket, mert nagyon nagy a túljelentkezés. De azt is mondták, hogyha a másik gyerek nagyon pici, vagy veszélyeztetett terhes valaki, azt el lehet intézni.

2010. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem is hallottam. A bölcsibe nem, de szerintem az oviba körülményektől függetlenül kötelesek felvenni! Anyósom Óvodavezető, holnap talizunk meg is kérdezem tőle hogy van ez.

Korábban már szóba jött, hoyg amikor rengeteg gyerek született (pl. 70-es évek), akkor az volt, hoyg aki a kisebb gyerekkel otthon volt, csak délig vihette be oviba a nagyobbat. De akkor sem teljes elutasítás volt.

2010. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13:08. Pedig így van, ez biztos. Csak az iskolakezdés előtti utolsó évben köteles felvenni a gyereket.
2010. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem, hogy mire megy az ovi azzal, ha egy gyerek csak délig lehet ott. Úgy értem, ettől még nem lesz több hely az oviban, az ugyan úgy betöltött helynek számít, nyilván nem lehet azt megcsinálni, hogy két gyereket vesznek fel egy helyre, és az egyik délig van ott, a másik meg déltől. Szóval nem értem a logikát.
2010. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, ebben semmi logika sincs, de valamiért így műxik. Végülis az ovónőnek jó, mert 12-től eggyel (vagy többel)kevesebb gyerek van. Kevesebb a gondja.
2010. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém januárban volt 3 éves, most kaptuk a fellebbezés elutasítását és nem tudom mit tegyek. indok, mert a nagyszülő vigyáz rá. Nem jönnek ki ellenőrizni, hogy a nagyi beteg az após alkesz, ez senkit nem érdekel...bocsi csak mérges vagyok és utálom az ovikat!
2010. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!