Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Már annyira elegem van! Hogy...

Már annyira elegem van! Hogy téríthetnék ovis anyukákat jobb belátásra? Vinnétek továbbra is amit kell az oviba? Részemről mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Úgy nyár közepéig (önhibánkon kívül!!- a net pedig hűségnyilatkozattal lett még akkor,amikor minden ok volt) a csekkek kifizetése után 15 ezrünk marad pelenkára (2 gyereket kell pelenkázni) és egyéb dolgokra,enni,gyógyszerekre- szóval mindenre!!! és a fagyó üres,a kamra üres!

Ebből mi minden hónapban megvettük az ovis gyerekeknek amit vinni kellett az oviba "tisztaságit". Sokan nem viszik,a listát nem teszi közszemlére az óvónő. A lényeg,hogy bár ki van írva,hogy ez-az nincs,vigyenek a szülők,de akik eddig is tettek rá azok ezután is fognak. Ha én nem viszek be valamit,akkor ugyan úgy nem lesz az én gyerekemnek sem,ha beviszek,akkor meg ugyan úgy lesz a másik gyereknek is,akinek a szülei semmit nem adtak be!!

+ ami még a szemem szúrja,hogy az az érzésem,az oviban rajtam/rajtunk akarják pótolni más szülők "hiányosságait".Ma beszéltem az óvónővel,aki azt mondta,hogy fél évre szokták kérni pl a szappant... érdekes,mert az első évben (3 éve) még 1 évre kértek 1 folyékony szappant! és mivel tudja,hogy mi mindig vittünk mindent időben- wc papírt,szappant év elején az első ovis napon,zsepit,szalvétát pedig családi napján délben,vagy utána 1 nappal reggel,tehát biztos szólt volna,hogy még nem vittük pl a folyékony szappant...

Annyira fel vagyok dúlva!!!



2013. ápr. 16. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Értelek, csak az a baj, hogy akinek még ennyi pénze sincs, az nem fogja tudni bevinni a cuccokat, aki pedig hülye, és nem akarja bevinni, az nem is fogja, akkor sem ha elküldöd egy "hozd be a tisztasági csomagot" c. tanfolyamra!


Nálunk is ez van, és én lelkesen beviszek mindent. Mert bár nem örülök annak, hogy van, aki nem hozza, de legalább a gyerekek nem szenvednek hiányt mindenben, ha páran viszünk cuccokat.

Tudom, igazságtalan, de ilyen az egész élet. S ez még csak az ovi.


Amúgy az óvodavezetőnek kell ilyenkor lépnie, te mint anyuka max. szólhatsz neki, de a másik szülőt nem fogod tudni észhez téríteni.

2013. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk ez úgy működik hogy év elején, vagy esetleg az első szülőin (oviban),odaadják a listát amit akkor kell vinni mikor a gyereket első nap viszed!Nálunk fél évre kell 2csomag zsepi, 2csomag szalvéta (külön megadják hogy aki ott alszik annak mennyi kell, aki hazamegy annak mennyi kell..., mert ugye nem mindenki uzsonnáját kell elpakolni), egy 8as csomag wc papír, plusz irodai felszerelések (ruhazsák, rajzlap...stb). Van hogy elég ez a készlet egész évben, mert nem mindig szólnak az ovónők hogy elfogyott valami, vigyünk be, úgyhogy letöbbszőr kiíbrja egész évben. Szerintem ez csakis az ovónő felelőssége!Neki kell a szülők körmére nézni!Nyugodtan oszd ki, mert természetes hogy te azt akarod hogy a gyerekednek minden jusson amit beviszel, de nem akarod más gyerek terheit is te finanszírozni! Vagy még egy megoldás, ami igazából nem sokat változtat semmin, de egy ötlet.Szülőértekezleten beszéljétek meg az éves költségeket, wcpapírból,zsepiből..stb stb, és dobjátok össze, esetleg aki nem tudja odaadni akkor a többiek összedobják, és akkor le van tudva egész évre, és az összes szülő öosztozik a terheken!(nyílván csak pár forintról van szó, ha a java szülő fizet. Vagy, bár ez egy kicsit brutális: Az adott gyerek SZMK pénzéből kell levonni ezeket a költségeket.Ha abból hiányzik akkor meg nem fog kapni mikuláscsomagot, nem megy színházba, nem hoz a nyuszi semmit.És ezt a szülők tudtára kell hozni. Nálunk az SZMK így van megfehyelmezve, hogy ha a szülő nem adja be akkor az a gyerek nem kap évközben ajándékot. Saját gyerekével tol ki a szülő...
2013. ápr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva megértelek. Sokat nem tehetsz, maximum felhozhatod szülőin.


Anyagiak szempontjából nekem is vannak gondjaim a mi ovinkkal. Én szívem szerint bevezetném, hogy ne a közösbe menjenek a dolgok, hanem minden gyerek magának vigye. Mert sajnos tényleg az van, hogy jó páran "elfelejtik" bevinni, és őket a többiekéből látják el. Én tudom, hogy vannak, akiknek ezek a tisztasági és egyéb holmik filléres kiadások, és nem értik, hogy ilyenen miért kell problémázni, de vannak akiknek 500 forintot is megérez a pénztárcájuk.

Nálunk fél évente kell bevinni 1 liter folyékony szappant, 1 tubus, 4 tekercs wc papírt, 200 zsepit, 1 csomag szalvétát. Mivel ikreim vannak, nekünk ezt a mennyiséget értelem szerűen duplázni kell.

Havonta 2x esik ránk a gyümölcsnap, ilyenkor az egész csoport számára vinni kell másfél kilónyit. Ezt sem teszi meg mindenki...és többnyire a jobb anyagi helyzetben élők a feledékenyek...

És akkor még ugye van a csoportpénz, ebéd, és a szakkör.


Nálunk még annyi van, hogy van egy kedves anyuka, aki állandóan gyűjtés szervez valami marhaságra. Minden hónapban kitalál valamit, hogy most erre meg arra adjunk pénzt. Nekem a sok ovis kiadás mellett már nem telik ezekre. Állandóan jönnek azzal a szüveggel, hogy a "gyerek érdeke". Őszintén szólva pont lesz...om, hogy van e az oviban legó. Nekünk itthon van. Oviban meg játszhatnak kismillió másik játékkal.


Én elhiszem, hogy az önkormányzat kevés pénzt ad, de nekem is kevés a fizetésem. Ami meg van, azt nem az ovis pluszokra akarom költeni.

2013. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na,ez is érdekes... ezek a szülők,akiknek "lehet még ennyi sincs" pedikűr-manikűr,fodrász,új és nem turis cucc a gyerekének és magának is!! Minden olyan szülőnek,aki "csóró" van szülői segítsége rajtunk kívül!!

A színházra külön kell bevinni 500 ft-ot,ha mennek,arra érdekes,de minden gyerek megy!!

A csoportpénzt sem viszik rendszeresen,én tavaly nem tudtam vinni,akkor még egy gyerek volt ovis,de minden mást vittem.

A mikicsomagot itt az önkormányzat adja.

Minden évben,az első szülőin el van mondva,hogy mit kérnek,ismertetve van a házirend.

Itt minden hónapban kell zsepi és szalvéta...

2013. ápr. 16. 09:51
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

A "lehet még ennyi sincs"-et nem arra értettem, aki pedikűr-manikűröshöz és fodrászhoz jár. Hanem a tényleg szegényekre, mert a világban van olyan is.

Ha meg nálatok nem ez van, akkor az nem a szegény kategóriába tartozik, hanem a hülyébe.

2013. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja,gyümölcs nap--- Nálunk évente 1x kell,nekem ugye 2x ebben a tanévben. Mind a 2x vittem,pedig hó végére esett az egyik!! A másik családira. (egymás után vannak a névsorban,1 csoportban vannak a gyerekeim). Arról volt kitéve papír,ahol pipálva volt aki vitte. Akkor még kicsit jobb volt,de 30-nál több akkor sem maradt pelenkára,enni,és egyéb dolgokra,még sem panaszkodtam soha. Na, ma ezt is felhoztam az óvónőnek,hogy az bezzeg ki volt téve,mégsem szólt senki,ha valakinél nem látott pipát! Erre "közölte" hogy mindenki vitte. érdekes,mert decemberben nem láttam minden névnél a pipát! hát akkor nem vezette rendesen. "de vezettem,mindjárt megkeresem" Megvártam,de sajnos nem "találta" a papírt...
2013. ápr. 16. 09:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is szólj, mert a csendes hallgatással csak azt éred el, hogy te fizeted a fél csoport tisztaságcsomagját.


Én is azt tapasztaltam amúgy, hogy a legcsóróbb, nehéz körülmények között élők szinte mindig vittek mindent, fizették a csoportpénzt. Míg azok, akik egy picit jobb anyagi körülmények között voltak, azok mindig szépen elfelejtkeztek róla. De persze a leghangosabban az az anyuka sírt, hogy már megint ez meg az kell, már megint színházra kell 300 Ft-ot adni (mondván hogy ki az a hülye, aki minden hónapban viszi valahová a gyerekét, ki csinál havonta egyszer programot a gyerekével), aki állandóan füstölt mint a gyárkémény és részegen esett be a szülőire.

2013. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit OFF, de minek 2 óvodás korú gyereknek pelenka??
2013. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves "Offoló"!


Gondolom nincs gyerkőcöd,mert ha lenne,tudnád,hogy oviba nem mehet,csak szobatiszta gyerkőc :-) Tehát nem az ovisok a pelenkások,hanem 2 pelenkás korú van itthon,és 2 nem pelenkás az oviban.

2013. ápr. 16. 10:21
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

bocs, nem kötekedésnek... de mire vállaltatok NÉGY gyereket??


Amúgy én megkérném a kedves óvónőt, hogy a következő alkalomra legyen kedves megkeresni azt a papírt, mert érdekel! Ha tudod biztosra, hogy ki az, aki fizet, azokkal beszéljetek össze (gondolom őket is birizgálja), álljatok az óvónő elé, hogy ha nem hívja fel a többiek figyelmét, akkor tobbet ti sem fizettek.

Esetleg a következő szülőin ajánld fel, hogy te 'olcsóbban ' jutsz dolgokhoz, vagy szívességet tennél, adjon mindenki 1000Ft-ot, és bevásárolsz, így nem kell szaladgálniuk a dolgok után. Vagy mondd az igazgatónak, óvónőnek ezt a megoldást. Így csak nem lenne pofájuk nem adni...

2013. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!