Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő büntetésből lehúzta...

Az óvónő büntetésből lehúzta a kisfiú nadrágját az egyik csoportban mindenki előtt, mert rosszalkodott. Szerintetek ez normális dolog ilyet tenni?

Figyelt kérdés

Én nagyon elgondolkodtam rajta tegnap este, mert akkor hallottam a hírt, hogy ez történt. Magyarán megszégyenítette a kisfiút a többi gyerek előtt. Alsónadrágban kellett maradnia ki tudja meddig.

Netán ha valaki azt írná, hogy mivel nem az én Gyerekem volt, mit foglalkozok ezzel, na de ha az lett volna? Vagy a Te Gyereked? Mit tettél volna ilyen helyzetben? Te ezt hogy kezelnéd? Őszintén? Először kérdőre vonnám, majd egy megtenném az óvónővel ugyanazt, csak felnőttek előtt, majd felpofoznám. Persze, tudom, ebből már probléma lenne... Na de ilyenkor kinek van igaza? Várom a válaszokat!


2013. máj. 28. 14:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%

Kérdés, honnan tudsz az esetről.

Mert ha a saját gyerekedtől, akkor nem kell minden szavát elhinni, hiszen a gyerekek sokszor ferdítik el az igazságot. Nem direkt hazudnak, egyszerűen nekik a valós tény és a hozzáképzelt események még összeolvadnak.


Így akár az is lehet, hogy a kisfiú rosszalkodott és magára öntött közben valamit, ezért húzta le róla az óvónő a nadrágot, hogy száradjon.

Sose ítélj csak a gyerek szavára adva.

2013. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%

Ezért van ennyi neveletlen, kezelhetetlen, idióta gyerek mostanában, mert mindenki fel van háborodva egy kis sajátos büntetéstől, vagy attól ha más fegyelmezni meri a gyerekét. Nem kellene ennyire oltalmazni, ha valami rosszat csinált, akkor igenis kapja meg a büntetését. És nem azzal kellene jönni, hogy milyen kihatással lesz rá ha felnő, és szemét pedagógus, szegény gyerek mi lesz vele egy kis büntetéstől???

Engem elsős koromban kiállítottak az udvaron, lehúzták a nadrágom és ott az egész osztály előtt elfenekelt a tanár, mert többedik figyelmeztetésre is nevetgéltem és lökdösődtem a sorakozónál. És nem hatott ki a további életemre, nem lettem idegroncs, csupán megtanultam, hogy a sorakozónál nem szabad idétlenkedni.

Én azon az elven vagyok, ha az ovodás gyerekem elkövetett valami rosszaságot, akkor igenis büntessék meg attól függően mit követett el, mert egy ejnye-bejnyéből úgysem tanul. És mielőtt valaki belém kötne, nem verem a gyerekem és pedagógus sem vagyok.

2013. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
11%
Teljesen egyetértek a 12-essel!
2013. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

[link]

.....megalázó büntetésnek,emberi méltóság megsértésének nem szabad megtörténnie....maradjunk ennyiben!Büntessenek bünti székkel,meg ahogy tanítják a fősuliban!

2013. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Most kapaszkodjatok meg.Én köpni-nyelni nem tudtam. :((((

Mielőtt leírnám, annyit fűznék hozzá, hogy a gyerek az gyerek. De nem hülye! Van már olyan okos, hogy el tudja mondani nagyvonalakban, mi történt az oviban. Nem kitaláció.

Kiderült, hogy miért tolta le szegény kisfiú nadrágját az óvónéni. Verset mondott, és a zsebében tartotta a kezét, mivel izgult, Ő volt a középpontban, ezért. Ezt az óvónénike meg nem nézte jó szemmel, és lehúzta a nadrágját. Egy olyan illetővel beszéltem most nemrég, aki átlátja a dolgot, és ezt mondta: Ebből valószínű ügy lesz, mert ezt nem tehette volna meg!

Szóval hangsúlyozom, hogy nem fikció a történet, hanem sajnos igaz. Tegnap két szülő mondta, ma meg három szájából hallottam, mert rákérdeztem.

Na erre varrjatok gombot. Főleg azon hozzászóló, akik úgy gondolták még az igazság előtt, hogy ne ítélkezzünk előre... Hát...bevallom kinyílt a bicska a zsebemben, amin nem kell csodálkozni. Ha az én Gyerekemmel történt volna meg ez....Anyatigris módjára viselkedtem volna. :/ Egyébként ez az ovi egy nagy semmi (enyhén kifejezve), ezért is váltunk nem sokára hála a Jó Istennek! Csak ezt nem mindenki mondhatja el. :( Nagyon sok a panasz az Óvodára, de mit csináljon a szülő? Hova menjen?

Én nagyon sajnálom a Kisfiút tiszta szívemből, mert állítólag érzékeny típus is. Hát nem irigylem a szüleit. :(

Ennyi.

2013. máj. 28. 17:04
 16/27 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy a kérdésemben kitűnt, hogy egy másik csoportban történt az eset, nem a Gyerekem csoportjában. Látom figyel az egyik válaszoló...A másik pedig, hogy hiába kicsi még a Gyerekem, nagyon ügyesen el tudja mondani mi történt az oviban. Sosem "hazudott", vagy tévedett. Van egy példa: Egy nap azt mondta nekem, hogy: "Anya, XY megütött engem, és én szomorú voltam. Sírtam. De szóltam az óvónéninek, aki a sarokba állította". Másnap megkérdeztem, hogy igaz-e. Csodálkozott az óvónő, hogy: "Naa, XY(Gyerekem) már el tudja mondani, hogy mi történt Vele? Igen, igaz, hogy XY megütötte, de tényleg a sarokban volt 2 percig". És ez hozzáteszem tavaly októberben volt...

Lényeg, a lényeg, hogy ez nem volt helyes cselekedet az óvónő részéről, remélem megkapja kellő büntetését! Ezt én a héten megtudom, mert erről fog beszélni szinte mindenki. :(((

2013. máj. 28. 17:15
 17/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartom normálisnak. Büntetni kell, ha rosszat tesz egy kisgyerek, de nem szabad soha megszégyeníteni. Attól, mert még kicsi, ő is ember és azt kihasználni, pláne egy óvónőnek, hogy védtelen, az elég gusztustalan dolog. Ha a mi ovinkba lenne ilyen, biztos panaszt tennék. Ha az én gyerekemmel csinálná az óvónő, a legmagasabb szintig elmennék, mert nem lehet az, hogy már ilyen kicsi korban így megalázzák az összes többi gyerek előtt. Azért megkérdezném az óvóvnőt, hogy ha egy felnőttel van konfliktusa, azt hogy kezeli? Gondolom nem így.
2013. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
Jól le le lettem százalékolva!:) Én vagyok aki szerint idióta az ilyen óvónő és messzire el kell kerülni. Továbbra is fenntartom a véleményemet, sőt! Szerencsétlen gyerek még rosszat se csinált! Hát, így már biztos nem fogja szégyellni magát a sok ember előtt ha ki kell állnia! :O A piacon vette a diplomáját? Csinálja ezt otthon a saját gyerekével, ne a máséval! Neki is le kéne tolni a nadrágját amikor szülői értekezletet tart! Tényleg aberrált, jól írta valaki. Jól teszed, hogy elviszed onnan a gyereked, bár a Ti csoportotok óvónénije attól még lehet a legszuperebb, hogy van egy ilyen agyament munkatársa!
2013. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

18-as: Nem én pontoztalak le, hanem mást, aki úgy gondolja, hogy "ne ítélj elsőre". Ez így van, ezért is jártam utána, és kiderült, hogy mi is történt pontosan. Igazából nem a pontok számítanak, hanem az, hogy egy oviban ilyen megtörtént, és felelősségre kell vonni az óvónőt. Ez esetben az óvónő hibázott.

Nekünk szerencsénk van, hogy el tudunk menni, de a többieket sajnálom, hogy egy ilyen óvódában kell letölteni x időt. :( És persze azokat a szülőket, akik lelkiismeretesek, odafigyelnek a dolgokra...

2013. máj. 29. 11:25
 20/27 anonim ***** válasza:
88%
Te jó ég! Ha az én gyerekemet szégyenítené meg így egy óvónő, nem tudom, hogy tudnám e türtőztetni magamat! Az én fiam is érzékenyebb, izgulós típus, ő versmondás közben a pólóját gyűrögeti. Akkor az óvónőnek le kellene venni pólót róla? Egyértelmű, hogy tovább mennék. Írásos panasszal élnék és kivenném onnan a gyerekemet.
2013. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!