Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő büntetésből lehúzta...

Az óvónő büntetésből lehúzta a kisfiú nadrágját az egyik csoportban mindenki előtt, mert rosszalkodott. Szerintetek ez normális dolog ilyet tenni?

Figyelt kérdés

Én nagyon elgondolkodtam rajta tegnap este, mert akkor hallottam a hírt, hogy ez történt. Magyarán megszégyenítette a kisfiút a többi gyerek előtt. Alsónadrágban kellett maradnia ki tudja meddig.

Netán ha valaki azt írná, hogy mivel nem az én Gyerekem volt, mit foglalkozok ezzel, na de ha az lett volna? Vagy a Te Gyereked? Mit tettél volna ilyen helyzetben? Te ezt hogy kezelnéd? Őszintén? Először kérdőre vonnám, majd egy megtenném az óvónővel ugyanazt, csak felnőttek előtt, majd felpofoznám. Persze, tudom, ebből már probléma lenne... Na de ilyenkor kinek van igaza? Várom a válaszokat!


2013. máj. 28. 14:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
83%
Pfff... Túl azon hogy döbbenek azon hogy hogy vannak,ennyire nem a hivatásuk magaslatán lévő,ostoba és a gyermeki lelkivilágot egyáltalán nem értő,és meg nem értő óvónők(pl izgulás a szerepléstől),az is döbbenet számomra hogy (pontozás és válaszok alapján)van olyan szülő aki szerint ez normális büntetés...Na ez az igazán szomorú mai valóság!
2013. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%
Elképesztő milyen emberek vannak (mind óvónő mind szülő). Nem normális az ilyen büntetés és kifejezetten szégyen, hogy ilyen emberek lehetnek pedagógusok... bár az én kislányom még kicsi és még messze van az ovi, de tuti, hogy ha ilyen helyzet előfordul (legyen a gyerek bűnös vagy csak izguljon), akkor is fel fogok lépni, mert ez nem normális büntetési eljárás... azokról a szülőkről akik ezt pártolják meg inkább ne is beszéljünk. Felháborító, hogy ezzel van aki egyetért... Remélem megkapja a méltó büntetését (ami szerintem az azonnali kirúgás lenne). Azért kíváncsi lennék, hogy ha van gyereke akkor azt is így neveli e...
2013. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
20-21-22-es válaszolónak: Tökéletesen igazatok van! Én is így gondolom, ahogy Ti leírtátok! És tényleg ez érdekes, hogy a másik véglet, akik az ellenkezőjét mondják, elgondolkodtató...Nem szeretnék a közelükben lenni. :/
2013. máj. 30. 10:16
 24/27 anonim ***** válasza:
86%

Én vitatkoznék a 12es hozzászòlóval.Az írásod hangvétele a szavai sem egy normál lelkületű emberé nem hogy az elv amit vallasz.Annak a verésnek és még párnak ott vannak a nyomai.Agresszív vagy egy téged nem érintő témában IS!Ráadásul általánosságban neveletlen görcsnek titulálod mások gyerekeit.Bezzeg a tiéd biztos retteg,mert fel van jogosítva rá mindenki,hogy verje ha valami hibát követ el.

Az én nézeteim szerint egy ovis nem csinál rosszat,ugyanis nem is tudja sok dologról,hogy jó vagy rossz.Ezeket tapasztalat útján tanulja meg.Nem büntetni kell a gyereket,hanem elmagyarázni neki a tetteit.Ha egy gyerek szeretve van és figyelnek rá,foglalkoznak vele,nem követ el sok rosszaságot.Az már a neveletlenség és szülői nemtörődömség hibája!

Az ovónővel nagyon elbeszélgetnék,na meg a felettesével is.Biztos meghúzná magát egy időre.Az ilyen ugyanis felháborító.Megszégyenítéssel nem lehet nevelni,így nem állunk hozzá egy gyerekhez sem!

2013. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
24-es: Nagy igazságot írtál le!
2013. jún. 12. 13:29
 26/27 anonim ***** válasza:
35%

24-esnek: ebből a pár mondatomból számodra kiderült hogy milyen lehetek, akkor nagyon el vagy tévedve. :-) Mosolygok azon amit írtál rólam, mert tényleg nem ilyen vagyok, nagyon messze jársz. Nem is vagyok ideges lelkületű, épp ellenkezőleg, a gyerekemet is így nevelem.

És amiket írtam a neveletlen gyerekekről, azt én sem ovisokra értettem, hanem a nagyobb gyerekekre, az ő viselkedésük épp a fiatalabb kori nevelés hiányából adódik.

2013. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Hiába húzzátok le, teljesen igaza van, aki azt írja, hogy azért olyan pofátlan egy csomó gyerek az iskolában a társaival meg a tanárokkal is, mert hozzá van szokva, hogy megteheti. Mivel semmilyen komoly következménye nem lesz.

Bocs, de ezt mindig elmondom, amikor hasonló eset előfordul. Amikor én voltam iskolás, akkor a legtöbb helyen a gyerek, ha rossz volt az iskolában, mondjuk intőt kapott a szülő elővette és megszidta, mit ad isten néha még meg is pofozta.

Ma pedig mi van sokszor? Intőt kaptál fiacskám? Nem baj, majd holnap bemegyek azt' megütöm a tanárt.


Természetesen a konkrét esetben az óvónő nagyot hibázott, ez nem kérdés. A gyerek semmi rosszat nem követett el és amúgy sem megoldás, ha lehúzzuk a nadrágját.

2019. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!