Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányom nuniját rendszeresen...

Kislányom nuniját rendszeresen nézegetik az ovis fiúk. Beszélni akarok az óvónővel erről. Te is szólnál a helyemben?

Figyelt kérdés

Még kiscsoportos. Egyszercsak azzal jött haza, hogy a nagy ovis fiú lehúzta a nadrágját és megnézte a nuniját. Gondoltam (ekkor még), hogy előfordul az ilyesmi. Kíváncsiak.

Aztán újra és újra megtörtént... Már sokallom a dolgot. Van egy nagyobb ovis fiam is. Az én gyermekeim egyátalán nem nézegetik, mi van a másiknak, látták már, tudják, hogy kinek mije van.

Szólni kellene az óvónőnek? Vagy az ovikban nem foglalkoznak ezzel a dologgal? Nyilván a kislányomat is próbálom tanítani, hogy ne hagyja magát.


2013. máj. 30. 14:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Simán szólnék. Az én lányom is nemsokára megy oviba, már előre féltem. Ráadásul van olyan "kedves" anyuka, aki felvilágosította a 4-5 éves gyerekét, hogy hogyan készül a kisbaba...
2013. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadnék és szólnék, de az a helyzet, hogy - igaz, hogy én már 40 éves vagyok -, de ez anno a mi ovinkban is divat volt, és senki nem foglalkozott vele (persze ez még az őskorban volt). Bár azt nem tudom, hogy a szülők vagy az óvónők tudták-e, bár gondolom láthatták (az óvónők), mert az udvaron mentek ezek a dolgok.

Én itthon nem mondtam ezeket a dolgokat, gondolom azért, mert nem tartottam olyan fontosnak, a játék része volt (legalábbis most így visszagondolva így emlékszem).

Nem mondom, hogy ez minden oviban normális, csak azt, hogy szerintem ez "csak" amolyan gyermeki kíváncsiság, a fejlődés része, és, hogy bennem ez nem okozott semmilyen törést vagy bármi mást.

Persze szólni kell, ez nem is kétséges!

2013. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés, szólni kell.
2013. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szólni kell, de nem nagy tragédia önmagában.

Arra koncentrálj, hogy a lányod mit érez.

És dícsérd meg nagyon, hogy ilyen jó a kapcsolatotok, hogy veled beszéli meg az ilyesmit és tudjon róla, hogy az óvodások kíváncsiak, lám mennyit kérdeznek, de ez nem jelenti azt, hogy olyasmire válaszoljon vagy olyat megmutasson, amit nem akar. De lám így tanul az ember, most már ezt is tudja.

2015. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi két bugyit adunk rá, ha oviba megy. Így ha a külsőt le is húzzák a kisfiúk, még ott van alatta a másik.
2018. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!