Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoprt az óvodában? A...

Vegyes csoprt az óvodában? A kislányunkat olyanba vették fel, ahol lesz 12 "nagy" és 12 éppen 3 éves. Ennek van előnye? Hogyan lehet velük egyszerre foglalkozni?

Figyelt kérdés

#vegyes_csoport
2013. jún. 20. 07:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy nem lehet velük egyszerre foglalkozni, ez a hátránya. A előnye meg az, hogy a kicsire gyorsan "raragad" a nagyok tudása.
2013. jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is összevont csoport volt,mert megszüntettek egy csoportot pár éve.Kislányom nagy csoportba járt a kisfiam kicsibe csak együtt voltak.Nem volt hátrány.A kicsik rengeteget tanultak a nagyoktól.Nekem a fiam az összes verset fújta,amit a nagyok tanultak.Amugy itthon is együtt vannak a gyerekek,és nem tudok olyanról hogy gond lenne valahol is.A lányom már kevésbé élvezte,mert itthon is öcsi,ott is öcsi,de ez van.)
2013. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Mit jelent a kicsi és nagy?

Nekem a lányom olyan csoportba jár ahol teljesen vegyes a csoport, ez tökéletes ha megfelelö a gondozók is. A kicsik pikk pakk elsajátítják a nagyoktol a dolgokat, önálloságukat, a nagyok meg együtt kell élniük a kicsikkel, és ezt elfogadniuk segíteni nekik.

A baj akkor van ha az ovónök nem figyelnek rendesen a csoportra, és a nagyok cikizik a kicsiket, vagy beléjük kötnek, ellökik öket stb...

A nem vegyes csoprotokat is egybe engedik a kinti játszón, így a rossz elsajátítása minden ovodában benne van.


Amit hallottam, hogy nem túl jó, hogy a tavaszi 3 éveseket beteszik a nagycsoporrtosok mellé(mert jövöre majd az az ovónéni lesz), és a nagyok nem értik mit is jelent egy rakat 3 éves mellettük.

2013. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ne aggódj, a te gyerekednek (ha ő kicsi) cska jót fog tenni a sok nagy. Én fiam is ilyenbe került első évben (és csak a második évtől lett sima korcsoportos a csoportja) Mindig volt nagyobb aki felkarolta segített neki meg "babázott vele" mert hogy cuki pici.

A nagy gyerekeknek már annyira nem jó ez mert nekik már lenne foglalkozás ugye mindennap és úgy foglalkozni velük hogy közben 10-12 picike ott téblábol aki sokszor pisilni se tud egyedül stb. elég nehéz majd hogy nem megoldhatatlan. Nálunk is a nagy gyerekek szülei voltak "kiakadva" kicsit ezen a csoport beosztáson hiszen ők a saját gyerekeiket féltették ilyen téren , hogy nem fejlődnek eleget, vagy visszafejlődnek a kicsik miatt.

A kicsik szüleinek nem volt ezzel semmi gondjuk.

2013. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Én még jótt nem halotam a vegyes csoportrol a nagycsoportosokal már iskolára készülnek ,kicsikel meg nem nagyon foglalkoztak .
2013. jún. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

nekünk is 3-7 évesig vannak.,..


szerintem jó is meg rossz is... jó mert az én 3 évesemet viszik a nagy 6-7 évesek játszani bevonják stb... de ha az én gyerekem lesz 6 éves akkor valószínű zavarni fog, hogy érdemben keveset foglalkoznak majd velük mert a kicsik jobban lekötik esetleg vagy az fog zavarni ha az én 6 évesem majd úgy fog viselkedni mint egy 3-4 éves... láttam 7 éves fiút hisztizni mint egy 3 évest...

2013. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is így volt: 13 6 éves nagycsoportos, és 13 kicsi, akik pont betöltötték a 3-at.

Nálunk remekül alakult a dolog, a két óvónéni közül az egyik a kicsikhez, a másik a nagyokhoz lett "hozzárendelve", az étkezések és az alvás közösen történtek, de pl. a tematikus foglalkozások külön zajlottak.

Gyönyörű évzáró műsor állítottak össze, mindenki korának megfelelő hosszúságú és nehézségű szöveggel szerepelt, a gyerekel elfogadják és szeretik egymást.

2013. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is vegyes csoport van és nagyon jó a kicsik hamar tanulnak a nagyoktól , a nagyok pedig megtanulnak bánni a kicsikkel, nálunk meg tudják oldani,hogy mindegyik korcsoporttal külön foglalkozzanak!
2013. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Úgy gondolom az is nagy előnye, hogy vannak olyan gyerekek akik inkább nagyobbakkal és vannak olyanok akik kisebbekkel szeretnek játszani/vannak el. Ilyen téren jó mert megtalálható 'minden korosztály'.


Gondolom vannak olyanok, hogy pl:. most csak a 3 évesekkel van külön foglalkozás és a többi óvónő vigyázz a többire míg egy oda van.Viszont biztos vannak olyanok, hogy mondjuk együtt közös feladatok vannak.

2013. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

A hátránya, hogy nehezebb fejleszteni a gyerekeket, hiszen korosztályon belül is eltérő lemaradások vannak, ez sem könnyű, de a vegyes csoportban ráadásul három korosztály van, eltérő igényekkel. Míg a kicsik inkább az óvónő ölében ül és dalokat, mondókákat igényel, addig a nagycsoportosokat már az iskolára kellene felkészíteni, egyszerre nehéz.

De előnye is van, mert a kicsik mennek a nagyok után. Hamar elkezdik igényelni, hogy ők is segítség nélkül öltözhessenek, segíthessenek az óvó néninek, mert látják, hogy a nagyok is így csinálják, és meg vannak érte dicsérve.

2013. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!