Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azt szeretném, megtudni, hogy...

Azt szeretném, megtudni, hogy megtehetik e az óvónők, hogy rendszeresen kizárják a foglalkozásokból, kirándulásokból a fiamat, mondván, hogy rossz gyerek, és nem akarnak maguknak gondot?

Figyelt kérdés
Azt szeretném,megtudni,hogy megtehetik e az óvónők,hogy rendszeresen kizárják a foglalkozásokból,kirándulásokból a fiamat,mondván,hogy rossz gyerek,és nem akarnak maguknak gondot? Gyerek megőrző csak ez az intézmény nem óvoda,hisz a gyerek 3 év alatt semmit!!! nem tanult,kivéve a nád a ház a teteje című nótát,hisz minden rendezvényükön csak azt énekelik el az ovisok.A nevelési tanácsadóba elhordom,ahol ,szerintük semmilyen gond nincs a gyerekkel,max aktívabb az átlagnál kicsit! Akkor az oviban mi a gond? vagy csak pusztán nem szimpatikus a fiam?sorban sérüléssel jön haza,erre azt mondják, a fiam a hibás! mégis mindig csak neki van sérülése! ha véletlen a másikon is lett,akkor már behívatnak,viszont a mi sérülésünk nem számít!hova fordulhatok panaszommal?eddig tűrtem,de már elég!

2013. jún. 30. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok ovit.
2013. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szóltál az óvónőknek, és nem történt semmi, akkor az óvodavezetőt kell megkeresned. Ha az sem eredményes, akkor a fenntartóhoz kell fordulnod, és panaszt tenni.

Egyébként nem tilthatják ki a foglalkozásokról, az nem fegyelmezési mód.

2013. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megtették kiscsoportban. Egyszerűbb a jó gyerkeket ölbe venni, foglalkozni velük, mint aki kivonja magát a dolgok alól utánna menni, és rávezetni miért fontos a közösségi részvétel. A fiam is kivonult, se körjáték se semmi, külön játszadozott egy másik "problémás" és egy downos kisfiúval. Testnevelés órán is együtt a hármas, míg a többiek csinálják a dolgaikat, ők hárman "ökörködnek".

Remélem hamarosan behozza majd a fiam a lemaradását és tud csatlakozni a többiekhez önállóan magától.

Sajnos mi nem tudjuk másik oviba vinni, mert egy ovi van nálunk.


Könnyebb az óvónőknek így. Elég "levertek" sokszor. Nálunk is volt, hogy megkérték a szülőket akik haza tudják vinni a gyereket délbe, hogy legyen kedves vigye haza. Meg: volt egy kislány aki alvásnál sírt mindig, hívta az anyukáját, nem tudott elaludni........ most már őt is délben viszik haza :(

2013. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
....ja és kihagytam. Az első szülőin közölte a vezető, hogy itt ebben az oviba a gyermek igényeinek, fejlődésének megfelelő nevelést kapja.......hát ennyit a nevelésről. :(
2013. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Irasban tegyel panaszt a jegyzonel, akkor ki kell vizsgalni. De azt tudd, hogy a fiad helyzeten ez nem sokat fog javitani. Ha utolso eve jon, akkor megprobalnek nyonatekosan beszelni a vezetovel es megemliteni, hogy te szeretned elkerulni au irasos panaszt, viszont ha semmi nem valtozik, akkor kenytelen leszel. En nem vinnem masik oviba az utolso evben.
2013. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is ovit váltanék a helyetekben. A fiad bekerült a "bajkeverô" kategóriába, így most bármi történik+ automatikusan ô a bûnbak. Ez se neki, se a többi gyereknek nem jó.

Voltam hasonló helyzetben a fiammal, mi is ovit váltottunk. Nem bántuk meg! :)

2013. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 vagyok igen ez a baj hogy kardoskodhatsz fenyegetőzhetsz de ha az óvónő betette az "utált gyerek" kategóriába akkor sajnos semmit se tudsz tenni. A vezetőóvónő megígérhet fűt fát, ő nincs ott egész nap a gyerekekkel, hidd el meg lehet keseríteni egy gyerek életét "észrevétlenül" is. Tapasztalat. Én bizony már eddig se vártam volna, a te gyereked el lett könyvelve "rossz gyereknek" ebből nem fog kitörni szegény.
2013. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az óvodavezetőhöz menj be próbálj vele beszélni hivatkozz arra, hogy voltál a családsegítőben is és ott sem mondtak semmi rosszat a gyerekre. Egyébként az én fiamat is rendszeresen kiközösítették ő epilepsziás volt és e miatt gyógyszert kellett adni neki napi 3X ebből nekik 1X kellett adni ami elől elősször elakartak zárkozni de ez nem antibiotikum kötelező nekik beadni. Ettől kezdve megvolt a gyerek pecsételve. Volt hogy nem is vitték el a közös kirándulásokra, mert problémás gyerek. És erre azt mondták nekem, hogy megteheti az óvonő , hogy kit visz el kit nem. Erre jöttem én, hogy márpedig elfog menni az én gyerekem is a közös kiránduélásokra, bábszínházba, is ha tetszik ha nem majd megyünk kisérőnek mellé-egy szülő és akkor nem lehet kifogása.(volt hogy nem is szóltak, hogy mennek valahová úgy tudtam meg utólag, volt botrány) Ha így kiközösítik akkor ne várják el, hogy együttéljen a csoporttal mint a többi mert így kimarad a közös élményekből és nem hogy barátai nem lesznek de közös témakörük sem. Az én gyerekembe a 3 év alatt folyamatosan belekötöttek, hogy nem öltözik önállóan, nem vesz részt a csoport foglalkozásokon, / nem is kötelezték rá / nincsenek barátai egyedűl, játszik stb. Én rengeteg foglalkozásra, terápiára jártam vele ovi mellett az epilepszia miatt. Semmiben sem segítettek neki, nem tanították meg semmire csak folyamatosan panaszkodtak rá. Még akkor is a gyerekem volt a hibás mikor délután mentem érte az oviba és nem volt meg, mert elkószált az épűlet másik oldalára az óvónő látóterén kivűlre ott volt egy halas tó azt nézegette. Ilyenkor hol az óvónő??? Beszélgetett a másik óvónővel. Miért a gyerek a hibás? Próbáltam átrakatni másik oviba de nem vették át mert problémás. Így 6 évesen ment suliba speciálisba jár ugyan de kitűnő tanuló. Volt 1 év míre önbizalmat kapott. Mert folyamatosan az volt benne, hogy neki úgy sem fog sikeűlni ezt nevelte bele az óvónő. Az ilyen ne menjen óvónőnek. Szerencsére jött egy új törvény, hogy 25 fő lehet maximum egy csoportban gyerek. Így talán nem lesznek agyon hajszolva az óvónők és több figyelem jut az ilyen tipsusú gyerekre is. Nem pedig a kiközösítés, kisemmizés. Ne hagyd magatokat! Próbálj összefogni a szülő társakkal! És rendszeresen az óvónővel beszélni. Egyébként ha nincs lehetőséged átrakatni másik oviba akkor egy másik csoportba próbáld átrakatni hátha más óvónő másképp közelíti meg ezt a próblémát! sok sikert!
2013. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Eloszor is kerj fogadoorat az ovonoktol, es beszelj veluk, ne az ovodavezetonek szolj, se a jegyzonek ne irj.

Fogadoora, es probaljatok megbeszelni, ki hogy latja a dolgokat.

2013. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy itt írják, egyre fentebbi illetékessel beszélni.


Egyébként ne aggódj, kedves kérdező, se te, aki az elején írt, hogy nem fejlődik, ha kivonja magát adott közös tevékenységből. A tapasztalat is mutatja, de speckó pszichológiai kísérletekkel is megfigyelték, hogy akik nem vesznek részt közösségi játékokban a csoporton belül, azok is elsajátítják, mivel a 6 év alatti gyerek tudata akár a szivacs, mindent befogad! Folyton alfa tudatállapotban van. KIVÉVE, HA ERŐLTETIK. Tehát konkrétan a körjátékokból rendszeresen kimaradó gyerekekről megállapították, hogy éppen úgy megtanulják a körjátékokat, mint akik rendszeresen beálltak! Az esetben, ha hagyják őket mást csinálni, nem mérgelődik emiatt a pedagógus, hanem szertettel, tisztelettel elfogadja, h mást csinál az a gyermek. (Persze ha esetleg zavarja a körjátszókat, akkor rendre utasítja.) Tehát a gyermek ilyenkor, ha pl autót tologat, babázik stb , hallja a körjáték dalait, néha fél szemmel odapislant, hogyan játsszák.


Tehát ez esetben is épp úgy megtanulja, mert a kisgyermek LÁTENS módon tanul! Tehát a direkt, erőltetős, szájbarágós, iskolai módszer csak ideig-óráig hat a memóriára és képességek elsajátítására, míg ha nem figyel oda tudatosan a gyermek, annál könnyebben megjegyzi. De felnőtt korban is így van, meg kb 7 éves kortól is, csak hát 7 éves kortól már a direkt oktatás módszere is előnyös hozzáállás, pluszban (csak sajnos átestünk a ló túlsó végére).


Egyébként épp evvel párhuzamos, h amire nem figyelünk tudatosan, az mélyebbre, tudat alá kerül, lévén szó akár felnőttről, akár gyerekről! Erről hosszan tudnék írni , de nem akarok offolni, se a lényegtől eltérni most.

2013. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!