Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, írnátok jó tapasztala...

Anyukák, írnátok jó tapasztalatokat ovikkal, óvónénikkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Annyi rosszat olvastam, hogy már kezdek félni a szeptembertől, pedig eddig egészséges izgalommal vártam, hogy kislányom ovis legyen.

Pl.ezt innen vettem, pár kérdéssel korábbról:

Igazad van, sokkal jobb ha nincs beszoktatás. Miért is. Megengeditek személyes tapasztalatom leírnám. Kis falusi óvoda. Igen tudja az ovónő a dolgát....de.....Nálunk volt beszoktatás, igény szerint, én novemberig jártam be a fiammal 8-12-ig, később 10-ig, mert nagyon nehezen szokott be.Nem volt még 3, de kezdeni kellett a kiscsoportot Kár volt így, mert mindent láttam amit nem kellett volna.

Ültem a sarokban, fiam az ölemben. Egy anyuka ment el, kislány örjöngve utánna, "anyaaa anyaaa", ovónéni: - Halgass el, ez egy csendes óvoda, majd a következő mozdulattal leteperte a játszószőnyegre, gyerek háttal, az ovónő rajta, két kezével a földhöz szorította, és hangosan: "fejezd be!!! fejezd be""" "nem szereti senki itt a hisztis sírós lányokat"

Összepisilik magukat, nem segítenek nekik a wc-n. ---Szandika: óvónéni pisilnem kell!! Ovónő: -jó Szandika menjél......

és ezzel elintézve. Szandikáról én húztam le a pisis harisnyát és öltöztettem át. Sorra lepisilték a ruháikat, és visszaadták rájuk úgy nedvesen, a lányos anyukák csodálkoztak miért vörös a nunci. Egy ovónő volt 10-ig, mikor az udvarra indultunk jött a másik is. A daduska felváltva volt a kiscsop és a bölcsi között, volt olyan délelőtt hogy csak reggeliztetésnél láttam.

Ha egésznapos a gyerek, nem látod, hogy az udvaron vízben ugrál, átázik mindene, fekszik a hideg földön, a benti ruhájában viszik ki a hidegre (neylon vékony melegítőalsó), aztán csodálkozunk miért beteg a gyerek állandóan. Taknya nyála fojik mindenkinek, mert csak annak van orrtörlés, aki éppen az ovónő ölében ül, a többi törli amibe éri, vagy a pulcsi újjába. Egyszer megmutatták nekik hogy kell orrot fújni, és elvárás mindenkinek így kell, akinek folyik azzal kiabálnak fújd ki az orrod.....és ennyivel elintézve, a gyerek meg megy a zsepishez, kivesz 20 db-ot, szétdobálja, egy darabbal szétkeni az arcán. Hát kb ez.....


2013. júl. 27. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Úh, de durva :(!

Én is voltam dajka gyakorlaton, és sajna nekem sem tetszett amiket láttam.

Azért ennyire nem volt durva, de még így sem tetszett, hogy bánnak a gyerekkel aki sír az anyukája után, vagy öltözésnél ordibálnak velük, ahelyett, hogy segítenének neki, mert ő már "nagy" :(.

Én is azon tipródok, hogy hova fogom majd iratni a kisfiamat, mert ide nem annyira szeretném.

2013. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez csak nem Heves megyében van? :D
2013. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, vannak még igazi, békebeli óvónénik, akik:

- örülnek a reggel az oviba megérkező gyereknek

- a reggeli ügyelet során - akkor is, ha csak egy gyerek van még a csoportban - bekapcsolják a magnót, odaülnek a szőnyegre/asztalhoz, s játszanak az ovissal

- nem megkérdezik a reggel oviba megérkező gyereket, hogy reggeliztél e otthon, hanem kézen fogják, s odavezetik az asztalhoz, s leültetik enni

- elmagyarázzák az épp aktuális dolgokat a gyerekeknek, úgy, hogy az megértse, magáévá tegye, majd megdicséri, hogy milyen okos nagyfiú (pl. felújítják a ovit, csak az udvar egyik felén lehet játszani)

- aki nem kiabál, hogy "Pistike! Azt nem szabad!", hanem odamegy a rosszalkodóhoz, megfogja a kezét, s elmagyarázza miért nem szabad, s mindezt úgy, hogy a végén a rosszcsont lesz a felelős, okos négyéves, akinek vigyáznia kell arra, hogy a többiek se tegyék tönkre, amit az előbb ő akart elrontani (pl. leemelte a radiátor tetejét)

- aki a beteg (taknyos), nyűgös gyereket az ölébe ültetve ringatja, míg anya megérkezik érte, s közben a többiekkel is van ideje, energiája foglalkozni

- akinél ebédelnek a gyerekek, s nem az éhségtől nem tudnak aludni ebéd után

- akit meglátva a szülőnek is rögtön jókedve lesz, mert csupa mosoly, mindenkihez van egy kedves szava, a saját érdekét a gyerek érdeke elé helyezi, mert együtt él a családdal, ismeri mindenki gondját-baját

Hirtelen ennyi. Szóval nyugi, csak keresni kell. Ha nem is találod meg elsőre, ne habozz váltani, ha nem érzed jó helyen a gyermekedet.

2013. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

:( elszomorító amiket írtál.

Szerencsére nekünk eddig nagyon jó tapasztalatink vannak az ovival, két évet járt a lányom (évvesztes úgy hogy még kettőt fog, és ősszel ugyanabban a csoportban kezd a fiam is).

Pest megye (akit érdekel írhatok várost és konkrét ovit is). Tényleg csak dicsérni tudom őket, az ovivezetést, az óvónéniket és a dadusokat - még a karbantartó bácsit is :)

2013. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem eddig nagyon szimpatikusak a leendő óvónénijeink, amit fentebb írtam, azt úgy másoltam ide egy másik bejegyzésből. Csak mivel most kezdjük az ovit, sokat olvasgatok a témában és néha a szívem szakad meg a szegény, kiszolgáltatott gyerekekért. Azt pl.már sokszor olvastam, hogy hányszor óbégat a wc-n a dolgával végzett pici és senki sem segít neki. És olyan nehéz, hogy nem leszek ott és nem látom, hogy mi történik.

Én egyébként gyógyped.óvodában dolgozok, nálunk 7 gyerek van egy csoportban és pont úgy kezeljük őket,mint a sajátunkat, szeretgetjük, ha kell, nózit fújunk, amikor aktuális, bármeddig strázsálunk a wc előtt, amikor a pici a dolgát végzi és nagyon szeretjük őket.

2013. júl. 27. 17:56
 6/14 A kérdező kommentje:
3-as, nagyon köszi, olyan jó volt olvasni, amit írtál!
2013. júl. 27. 17:56
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Az a szomoru, hogy ez tipikusan az, amikor valaki egy rem tortenetet kiragad, es csak az egyik nezopontbol hall valamit.... eleve minek engednek valakit 2 honapon at minden nap ott ulni a gyetekevel? Nalunk pont ezert nincs beszoktatas. A gyerek soha nem szokik meg, mert 2 honapon at ul a szulo oleben.... arrol nem beszelve, hogy a napirendet zavarja, a tobbi gyereket zavarja, az ovonoket zavarja...

Mi akkor szuntettuk be ezt a fajta beszoktatast, amikor az anyuka bent ult minden delelott, sorra nyitogatta a szekrenyeinket, hogy mi van benne, kritizslta a meset, miert az van, es fennhangon kritizalta a tobbi gyeteket,pl.ez a kislany miert ilyen dagadt, kinek a gyereke?

Hat, koszonjuk, erre nincs szukseg.

Es nem nagyon akarom elhinni, hogy beszoktatas alatt rz a szulo ilyeneket lathatott, mert biztos vagyok benne, hogy olyankor az ovonok meg jobban odafigyelnek, mint maskor.

Ugyhogy ezek ne rettentsenek el, nem is keñe ilyet olvasnod.

A szemelyes benyomasod a fontos.

Egy ovono.

2013. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Óvónéni, leírnád, Ti hogy csináljátok? Megvigasztaljátok, ha sír? Hogy szóltok rá, ha rosszalkodik? Wc-n segítitek? Bármire kiváncsi vagyok.

Nem akarok én minden óvónénit leírni, főleg, mert még kollégák is és magam is tudom, mennyire szerethető más gyereke is ill.azt is, hogy pedagógusként az ember a leghisztisebb gyereknél is igyekszik a szépet, jót tanítani. Csak olyan rossz ilyesmiket olvasni.

2013. júl. 30. 22:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Rövidre fogom,mert fáradt vagyok.Annyi,hogy nekünk úgy kellett puncsolni,hogy hagy maradhasson a oviban,mert ebéd után amikor vinni akartam haza,olyan hisztiben tört ki,hogy tiszta ciki volt.Imádja a dadusát,de csak az egyik óvónénit.A kicsikre jobban figyelnek.Szokták babusgatni a gyerekeket,de ha kell akkor fegyelmezik.Sajnos a WC-zésre ők se tudnak úgy odafigyelni a létszám hiány miatt.Mindig átöltöztetik,ha vizes a ruhája.
2013. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is ertem ezt a wc dolgot: nalunk a dajka kiseri ki wc-re oket. Meg a nagyok utan is ki szokott menni, hogy le tudtak- e huzni a wc-t, rendben vannak-e. Ez nem az ovono dolga, hanem a dajkae. Ez mindenhol igy van. Az ovono nem hagyja el a csoportot.

Ha sirnak, termeszetesen olbe vetel, dajkalas, probaljuk elterelni a figyelmuket, jatekba bevonni oket, szoktunk szolni a nagyobbaknak, hogy hivjak oket jatszani. Eleg hamar megnyugszanak amugy, meg ha nem is jatszanak, de elnezelodnek. Szeretjuk az oszi, tavasxi beszoktayast, mert akkor az udvaron jobban el vannak az uj kicsik is, homokozas, hibta.

2013. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!