Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tetű ellen megelőzésre a...

Tetű ellen megelőzésre a legjobb szer?

Figyelt kérdés
Kisfiam most megy oviba és nem szeretnék vendégeket, egy barátnőm mesélte, hogy van megelőzésre is szer, használjam bátran, neked melyik vált be? Sajnos biztos lesz az oviban megint, kis településen élünk sok a "szociálisan rászoruló" család... az ANTSZ-nek meg nem jelentik mert sok vele a papírmunka, hát ez van 2013-ban nálunk
2013. aug. 10. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tetü minden oviban iskolában előjön, nem lehet tudni h ki hozta és nem csak abba ragad meg aki koszos. Én tudtommal nem kell az ÁNTSZnek jelenteni mert a gyrekek 80%a ósszeszedi egyszer. A megelőzésre meg semmit nem adnék, mert vegyszer/gyogyszer.....meddig fogod adni neki?? Egészen télig???

Oda kell figyelni ha járvány van ugyis szolnak, átnézed ha van kiirtod ha nincs örülsz.....

2013. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

1ső voltam, itt találsz segitséget a szerről. Lehet h leheg még kapni amiket irnak.

2013. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem az antsz-nek jelentjuk, hanem a vedononek.

Es erdemes kenni a gyermeked fejet, nalunk az oviban is szokta a szulok egy resze

Ezek a mostani szerek nem budosek, neha nem is lehet erezni.

Jobb kenni, mint osszszedni a tetut, volt olyan ovisunk, akibol majd egy evig nem tudtak kiirtani, amikor tetves lett. Foleg egy hjosszu haju, dzoke lanynal, akinel a leguzogatas is egy "elmeny".

2013. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de még mindig nem tudom kinek mi vált be... és a védőnő nem jelenti az ANTSZ-nek, neki lenne kötelessége, de neki van papírmunka is vele. Gondolom 3. válaszadó, hogy Te óvónő vagy ugye? Köszi a válaszokat
2013. aug. 10. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Amiket mi használtunk: Pedex, Paranit.

De csak akkor, ha megtudtam, hogy VAN tetű az oviban, különben nem. Valóban, vegyszer. Esetleg öblítsd ki a haját ecetes vízzel hajmosás után. Én nem kenném minden nap a gyereket feleslegesen.

2013. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Borotva.
2013. aug. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiúnak jobb inkább rövidre vágni a haját és sapkát adni rá hűvösben, mint folyton valami vegyszert adni neki. Nem muszáj kopaszra nyírni, de egy centis hajból már elég egy tetűsamponos hajmosás.
2013. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az embernek mondtam, hogy hozzon haza biztos-ami biztos egy kis petróleumot a benzínkútról, olvasva a fórumot... a gyerek haját nyírjuk, az enyém viszont hosszú és sűrű....

Amúgy meg tényleg leborotválhatnák annak, akinek többszöri felszólításra is úgy jár a gyereke....

2013. aug. 20. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!