Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda a nyáron,2,5 hónapot...

Óvoda a nyáron,2,5 hónapot legyen otthon a gyerek. Hogyan? Igaza van az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Lányunk nyáron 4 hetet lesz itthon, a többit oviban, ügyeletben is. Emiatt az óvónők olyanokat mondanak, hogy hát aki nagyon akarja az megoldja, mindenki a gyerekével aakr lenni nyáron, szegény gyereknek milyen rossz lesz, hogy van szívem ott hagyni stb.


Ez normális? Mi csinálunk valamit rosszul?


2013. jún. 10. 11:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom dolgoztok, ebben az esetben, ha nem tudod kire hagyni, mégis mit ajánl az óvónő mit tehetnétek?
2013. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, dolgozunk mind a ketten. Meg a nagyszülők is. Nem tudom, hogy gondolja :-(
2013. jún. 10. 11:50
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Én csak akkor vinném ügyeletes oviba, ha nagyon muszáj lenne. Én még itthon vagyok, így nem gond. De ha iskolás lesz hogy lehet ezt megoldani? Akinél tényleg mindenki dolgozik?? Ott már nincs ügyelet..
2013. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos vannak ilyen óvónők...tudom, én is óvónő vagyok, csak nem ez a fajta...
2013. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Valóban meg lehet oldani, ha valaki akarja es van ra kerete, hogy ne az oviban legyen a gyerek: nagyszulobol van (ideális esetben két pár), van anyának szabadsága, van apának szabadsaga es mehet napközis táborba is a gyerek.

De ha pl van egy egyedülálló anyuka, ahol rajta kívül senki mas nem jöhet szoba, mint aki a gyerekre vigyáz, táborra, bebiszitterre kerete nincs, az nem tud mit csinálni.

2013. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

2 hete pont egy olyan anyukával érkeztem a gyerkőcért aki otthon van a kicsivel.

óvónő rohant is hozzánk a nyarat megbeszélni, ami így hangzott:

-(másik anyukának)jövőhéten már ne hozzad a lányt, mert ügyelet van, majd augusztus utolsó hetében találkozzunk legközelebb!

(nekem) természetesen ez rátok nem vonatkozik, júniusban én leszek a csoporttal, júliusban is hozhatod ha nincs annyi szabid, de egy idegen óvónővel lesznek és nagyon kevesen, gondold át, hogy mennyire fogja bírni a fiad!


szóval nem kertelnek nálunk se az otthon lévő anyukákkal, velünk még normális stílusban beszélnek, de ez a július is kiakaszt, persze, hogy sajnálom a fiam, de nem tudok mit csinálni. az augusztus is necces, mert annyi tanítás mentes nap van az oviban (na ezt se értem!), hogy már arra elmegy a szabim nagy része :(

2013. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát ha úgy vesszük nem muszáj, egyikünk fel is mondhat minden júniusban....


Nyilván én is jobban élvezném a nyarat a gyerekemmel, mint bent az irodában r.hadva.

2013. jún. 10. 11:54
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De van iskolai ügyelet is, az évzáró utani 2 hétben, illetve minden onkormanyzat koteles nyári napközbeni felügyeletet biztosítani minimum 20 jelentkező eseten.
2013. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kicsit más téma, de én azt nem értem, hogy nálunk az egész csoportból senki nem kért ügyeletet. Én még itthon vagyok, így megtudjuk oldani idén, de 1 év múlva már dolgozok. Fogalmam sincs hogy fogjuk megoldani. Nálunk mindenki dolgozik, aki számításba jöhet, max hétvégén tudnának vigyázni a gyerekekre.
2013. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nem empatikus emberek. Amúgy az ilyen pedagógusoktól borsódzik a hátam. Nincs igaza, szerintem. Nem mindenki tudja megoldani, hogy 4 hétig otthon legyen a gyerekével. Elég begyepesedett agyú óvónő lehet.ááááá, kicsit felhúzom magam az ilyen buta embereken!!!


Úgy tudjátok megoldani, ha a nagyszülők és ti felváltva vesztek ki szabadságokat.Vagy ha olyan a munkahelyetek 1-1 napra akár be is vihetitek oda.

Nekem olyan munkahelyem volt, ahol el tudott tölteni 1-1 napokat a kolléganőm lánya. Én még akkor nem voltam férjnél se...

2013. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!