Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megkérdezitek "mi volt az...

Megkérdezitek "mi volt az oviban"?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam most kezdte az ovit...szokatlan,hogy nem tudom egész nap mi történik vele...ezért kérdezgetni szoktam. Ő meg nem túl bőbeszédű ebben a témában...sőt meg is kérdezi,hogy miért kérdezem már megint. :)

Félek,hogy túl tolakodó vagyok...de attól is,hogyha nem kérdezem,akkor a későbbiekben már magától se fog mesélni...mert anya nem kíváncsi rá. Ti hogy csináljátok?


2013. okt. 3. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is mindig megbeszéljük, hogy mi történt az oviban, vagy hazafele (ha sétálunk) vagy este fürdés közben.

Szerintem ez nem tolakodás, sőt szerintem ez az alapja, hogy később is őszinte kapcsolat legyen köztetek, meg tudjon beszélni veled mindent.


Nyugodtan kérdezgesd, hogy lássa, hogy érdekel, hogy mi van vele. :)

2013. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 JnéHN ***** válasza:
100%
Én mindig megkérdezem, mi volt az ebéd, mit ettek még, mit játszottak, milyen autóval játszott, milyen színű volt, kivel játszott, stb. Mi mindig kibeszéljük,a napot, és el is mondja a dolgokat.
2013. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig megkérdezem,az első évben mindig az volt a válasza,hogy semmi.Most már magától is szokott mesélni
2013. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a tapasztalatom, hogy ha megkérdezem, az a válasz, hogy semmi. Ha nem kérdezek, akkor általában magától nekiáll egy idő után, hogy "képzeld, a...". :) Legfeljebb annyit szoktam kérdezni, hogy ma nem volt sótlan a lencsefőzelék? Ilyenkor általában "eszébe jut", milyen fontos dolgok történtek aznap.
2013. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

kis csoportba minden még mindenre azt válaszolta,hogy:nem tudom..!

most nagycsoprtos,és már mindenről beszámol,még arról is hogy egy fiút megcsókolt.. :D

2013. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös, jaj, de édes lehetett!

Én is megkérdezem, most kezdtük az ovit, a válasz semmi vagy nem tudom, de utána csak jönnek a gondolatok. Jobban bejön szerintem másképp kérdezni, pl.játszottál ma a Petikével? Vagy tetszik az egyik előttem hozzászóló módszere is a lencsefőzelékkel, lényeg szerintem, hogy valami beindítsa az emlékeket.

2013. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hallgassátok meg Vekerdy Tamást, mit mesél erről :) miért nem akarja elmesélni a gyerek, mi volt az oviban (szinte ezzel kezdi ebben a részben :))


http://www.youtube.com/watch?v=C6IYL2PtSWQ

2013. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Persze,mindig megkérdezem és el is mondja, kiscsoportos és most kezdte az ovit. Sokszor magától is eszébe jut ,hogy ez meg az történt vele és mondja magától is.
2013. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtük az ovit, és ugyanígy érzek én is: fura, hogy nem tudom, mit csinál egész nap. Én inkább konkrétumokat kérdezek: mi volt az ebéd, mit játszott, kivel játszott, mit mesélt az óvó néni stb. Mondjuk az én fiam sem túl bőbeszédű, de amire tud, arra válaszol.
2013. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

már az oviban kérdezem, hogy jól érezte-e magát? mi volt az ebéd? kivel játszottál? miket játszottál? mi volt az ebéd? mindent megettél? ki mellett aludtál? te is aludtál vagy csak pihenni sikerült?....

sőt most bejött a kaptál büntit kérdés is mert a héten mesélte, hogy tönkretettek valami játékot és büntit kaptak. de olyan büszkén mondja azóta minden nap, hogy ő nem lett megbüntetve, mert ő bizony jóóó volt :D

ezek a kérdések egészen hazáig kitartanak, közben, hogy ne csak faggassam, én is mesélek, hogy az én munkahelyemen mi volt :)

ja és persze ne úgy képzeld el, hogy tök őszintén elcsevegünk mert pl ma:

mi volt az ebéd?

nem tudom!

na de mégis, mond meg milyen színű volt, és kitalálom.

-öööö, falevél leves volt, most már emlékszem... :D

na és akkor erről is beszélgettünk vagy 5 percet miután kiröhögtem magam :)

2013. okt. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!