Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megkérdezitek "mi volt az...

Megkérdezitek "mi volt az oviban"?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam most kezdte az ovit...szokatlan,hogy nem tudom egész nap mi történik vele...ezért kérdezgetni szoktam. Ő meg nem túl bőbeszédű ebben a témában...sőt meg is kérdezi,hogy miért kérdezem már megint. :)

Félek,hogy túl tolakodó vagyok...de attól is,hogyha nem kérdezem,akkor a későbbiekben már magától se fog mesélni...mert anya nem kíváncsi rá. Ti hogy csináljátok?


2013. okt. 3. 14:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lánykám is idén kezdte a kiscsoportot,így mindig megkérdezem,hogy mi volt ma az oviban, mi volt az ebéd,ha nem tudja,akkor megkérdezem,hogy mi volt benne. (Néha segítek neki,mert amúgy tudom,hogy mit ettek aznap vagy a héten), milyen verset tanultak,milyen mesét olvasott az óvónéni. Valamikor csak válaszol valamikor meg végig csacsogja az utat haza (1 óra)

Fontosnak tartom eme kommunikációt,mert amúgy amint beteszi a lábát a házba,átfordul az kisördögbe.

a leülök folyton rám ugrál,ha szólok annál inkább csinálja.Verekszik,kötözködik az ÖCcsével,nem fogad szót stb. Amilyen kisangyal a oviban,(mert tényleg az),olyan ördögfióka itthon. Szerintem az a oka,hogy túlságosan könnyű volt beszoknia az oviba és itthon és főleg rajtam vezeti le a változást.Engem okol érte tudat alatt,mert azért ezt sosem mondta nekem. Az óvónő azt mondta,hogy készüljek el,hoy ez évekig eltarthat,de egy előnye lesz... az iskolában is jó gyerek lesz és nem lesz problémás fajta.

2013. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát nem ilyen direkt kérdéssel,de hazafele van több mint fél óránk a két rövid sétával és buszúttal együtt és akkor beszélgetni kezdünk és észrevétlenül kérdezgetem,én is mesélek neki mi történt velem.De ez neki nem lehet újdonság,mert reggel is ébredés után meg szoktuk beszélni ki hogy aludt ki mit álmodott,este is beszélgetünk,és ha hazafele valami nem kerül szóba estig még van hogy előkerül.Úgyhogy én mire hazaérünk tudok majdnem mindent(kivel és mit játszott,kimentek e udvarra ha igen mi volt rajta,mi volt reggeli ebéd,ma milyen gyümit evett,aludt e ,kakilt e,mit csináltak délelőtt)Mondjuk elég közlékeny valamit alkotnak megnézem é le szoktam fényképezni.Szerintem kell hogy tudja az ember már csak az otthoni további dolgokhoz is hogy pl mit evett és hogy érezte magát.4,5 éves és kislány,középsős
2013. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok 10-eshez hasonlóan mi is szoktunk viccelődni és az alapdolgokon túl ő magától is mesél..
2013. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
lányom elmeséli hogy kivel játszott aznap és mit ,bár a mit sokszor nem értem,volt e az udvaron vagy nem .az ebédett nem szokta tudni hogy mit evett csak hogy evett.
2013. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ :)

Megpróbálok én is konkrétabb kérdéseket feltenni. Mondjuk azt tapasztalom nála,hogy este elalvás előtt jönnek elő benne az emlékek...és olyankor mond dolgokat :) ...igaz,így hosszúra nyúlik az elalvás...mert próbálok válaszolni (nyugodtan ;) ) a kérdéseire. :)

2013. okt. 4. 13:59
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is kifaggatom minden nap a 3éves kiscsoportos fiamat. Cuki, mert természtesen még nem tudja minden gyerek nevét, így próbálja beazonosítani - hogy a sötét rövid hajú gyereket nem szeretem az mindent elvesz tőlem.... A göndör hajú fiuval játszottam. :)))

Bár még csak kb 10napot járt összesen, nem tud annyi embert megjegyezni névről.

Ha kérdezem, hogy játszottál valakivel, mondja, hogy igen, Kivel játszottál? NEm tudom!! :)

Enni eszik, azt is kérdezem mi volt- de általában nem tudja, csak hogy evett. :))

2013. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!